Политехника на Иван Колев с победа и загуба в борбата за 5-ото място в Полша

Българският волейболист Иван Колев и неговият АЗС Политехника (Варшава) започнаха с победа и загуба плейофа за 5-6-то място в полската Плюс лига срещу Индикпол АЗС (Олшчин).

Първо, воденият от треньора Якуб Беднарук тим отстъпи драматично като гост с 2:3 (21:25, 19:25, 25:21, 26:24, 9:15) в първата среща между двата тима, играна снощи. След като няколко мача не бе в групата на Политехника, 26-годишният български посрещач влезе като резерва за малко в третия и четвъртия гейм, като се отчете с един единствен изпълнен сервис. Най-резултатни за Политехника пък станаха Артур Шалпук (2 аса, 58% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане) и влезлият като резерва Павел Адамайтис (1 блок и 44% ефективност в атака) с по 17 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха. За домакините от Олшчин над всички Гжегож Шимански с 24 точки (3 аса и 50% ефективност в атака) за победата

Днес следобед пък, волейболистите на Политехника се наложиха с 3:2 (18:25, 25:19, 20:25, 25:17, 15:5) във втория мач. В този двубой българинът остана на резервната скамейка и не влезе в игра. Най-полезни за Политехника отново бяха Артур Шалпук (5 блока, 41% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане) и Павел Адамайтис (2 блока, 2 аса и 36% ефективност в атака) съответно с 18 и 16 точки за победата. За Олшчин Рафал Бушек реализира 21 точки.

По този начин резултатът в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 мача, е 1-1 победи. Третата и четвъртата среща между двата отбора са следващата събота и неделя (26 и 27 април) от 19,00 часа българско време във Варшава.