100 години ски спорт в България

САЩ не се затрудни с Нова Зеландия (видео+галерия)

Световният шампион САЩ постигна очаквана победа над Нова Зеландия, надигравайки съперника си с 27 точки разлика - 98:71. Успехът бе трети пореден за играчите на Майк Кжижевски, докато "кивитата" от своя страна инкасираха третата си поредна загуба.

Янките си изградиха комфортна преднина през втората четвърт, след като водеха с 27:20 след 10 изиграни минути. Във втората част на двубоя те нанизаха 30 точки, за да дръпнат с 57:35 на почивката.

През втората половина на двубоя шампионите значително намалиха оборотите, но същевременно контролираха случващото се на паркета и успяха да добавят още пет точки към крайната разлика за 98:71.Американците се позабавляваха и срещу Нова Зеландия

Общо шестима играчи на американците завършиха с двуцифрен точков актив, като най-много вкара Антъни Дейвис - 21 плюс 9 борби и 2 отнети топки. Кенет Фарийд регистрира "дабъл-дабъл" от 15 точки и 11 борби, Джеймс Хардън вкара 13 точки, а Клей Томпсън и Стеф Къри останаха с по 12. Кайри Ървинг пък вкара 10.

Би Джей Антъни вкара най-много за Нова Зеландия - 11 точки.