Без победител между Ейбар и Гранада

Отборите на Ейбар и Гранада не успяха да излъчат победител в мача помежду си от 9-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят завърши при резултат 1:1.

Гостите първи откриха резултата в 8-ата минута с гол на Алан Ниом, но в 37-ата минута Енеко Боведа изравни и този резултат се запази до края на мача.

Този хикс обаче не бе особено добър и за двата тима, които са в неприятни серии от мачове без успех на сметката си. Ейбар вече 5 поредни мача не е усещал вкуса на победата и с актив от 10 точки заема 10-ото място. Гранада пък поне спря серията от 4 поредни загуби, но и за него това е 5-ти мач без успех и тимът е с 9 точки на 14-ата позиция.