Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Левски отпадна от "Чалъндж къп" след 0:3 от Илбанк (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Женският волейболен отбор на Левски отпадна от третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп". "Сините" загубиха като домакини от турския Илбанк (Анкара) с 0:3 (14:25, 21:25, 20:25) в мач-реванш от 2-ия предварителен кръг, игран тази вечер пред около 250 зрители в столичната зала "Христо Ботев". Така българските представителки записаха второ поражение и с това отпаднаха и от по-нататъшната надпревара.
Волейболистките на Левски отпаднаха от "Чалъндж къп"
Турските волейболистки доминираха изцяло в мача, като записаха безпроблемна победа като гости. Разликата в класите между двата тима бе голяма, а "сините" отстъпваха на гостенките по всички показатели. За съжаление българките нямаха нужната увереност, като сковаността им съпътстваше по-голямата част от мача и те изобщо не можаха да покажат своите възможности. Лошо посрещане бе основната слабост, като това повлия и на атаката, която също бе плаха. Единствено в третата част, след като туркините взеха два гейма и се класираха напред, успокоението им доведе до спадане на нивото и левскарките се възползваха, като поведоха с 4:1 и 16:11. Впоследстве, обаче, гостенките от Илбанк показаха, че няма да оставят да се стигне до изненади, стабилизараха отново играта си и спечелиха гейма с 25:20, като затвориха мача с 3:0.
За "сините" Кристиана Петрова завърши с 9 точки (1 блок, 36% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане), а Мирослава Паскова (1 блок, 3 аса, 18% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане) и Вероника Бежандолска (2 блока, 1 ас и 50% ефективност в атака) се отчетоха с по 8 точки.
За тима на Илбанк американката Елизабет Хууд (52% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) и хърватката Йелена Алажбег (1 блок, 1 ас и 47% ефективност в атака) реализираха съответно 11 и 10 точки за победата.
ЛЕВСКИ (СОФИЯ, БЪЛГАРИЯ) - ИЛБАНК (АНКАРА, ТУРЦИЯ) 0:3 (14:25, 21:25, 20:25)
ЛЕВСКИ: Петя Баракова 3, Мирослава Паскова 8, Гергана Петрова 4, Ваня Върбанова 1, Тоня Георгиева 3, Вероника Бежандолска 8 - Анелия Тодорова-либеро (Кристина Якимова 2, Кристиана Петрова 9)
Старши-треньор: Радослав Бакърджиев
ИЛБАНК: Бояна Живкович 7, Йелена Алажбег 10, Елизабет Хууд 11, Езджи Даджделенлер 5, Гьозде Дал 9, Синем Карамук 3 - Джерен Джихан-либеро (Селин Той 3, Буше Юнал, Сибел Кючюк 2)
Старши-треньор: Бурхан Джанболат.