Монтана взе дербито срещу Дунав

Отборът на Монтана 2003 поднесе изненадата в XIV кръг на Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при домакинството си на шампионките от Дунав 8806 (Русе) с 95:91.

Даниела Петева завърши с 34 точки за победителките, а с 15 точки и 9 асистенции се отчете Неда Джурич.

За гостите 26 точки реализира Кристина Сантяго, а с 17 точки и 7 борби се отчете Жаклин Златанова.

През първото полувреме възпитаничките на Николай Боруков определено стояха по-добре на терена и това им помогна да излязат напред с десет точки аванс след изиграването на първите две части – 56:46.

Доминацията на Монтана продължи и в първите минути на третия период, когато разликата в резултата стигна до 16 точки, но оттук до финалните минути на двубоя шампионките се активизираха и стопиха пасива си.

51 секунди преди последния съдийски сигнал Дунав изравни за 88:88 след кош на Сантяго, но след това Петева, Дувър и Цанкова вкараха за Монтана, докато възпитаничките на Георги Божков не бяха точни при стрелбите си и домакините се поздравиха с победата – 95:91.