Исторически мач за братя Пенчеви в Полша! Ресовия победи Ефектор с 3:1

Исторически мач за братята Николай и Розалин Пенчеви се изигра в Полша в мача от 22-ия кръг на Плюс лигата. Вицешампионите от Асеко Ресовия (Жешув), за който играе национала Николай Пенчев, победиха Ефектор (Киелче), където се състезава Розалин Пенчев, с 3:1 (25:21, 28:30, 25:16, 25:18) пред 3900 зрители в зала "Подпромие".

Николай и Розалин останаха резерви за своите отбори в началото на мача, но Николай се появи в игра още във втората част и остана на игрището до края на двубоя. Розалин влезе в игра в 3-ата част и също доигра двубоя.

Николай Пенчев реализира 10 точки (1 ас, 45% ефективност в атака, 67% позитивно посрещане) за Ресовия, а Розалин Пенчев се отличи със 7 точки (58% ефективност в атака, 60% позитивно посрещане) за Ефектор.

Марко Ивович заби 19 точки (1 ас, 3 блока, 50% ефективност в атака, 25% перфектно и 50% позитивно посрещане), а Йохен Шьоопс добави още 18 точки (1 блок, 52% ефективност в атака) за успеха на вицешампионите. След дълга контузия в игра се появи и капитанът на Ресовия Олег Ахрем.

Бартош Кжисиек бе най-резултатен за Ефектор със 17 точки (3 блока), а Матеуш Биенек добави 12 точки (1 ас, 1 блок).

Победата бе 18-а за отбора на Ресовия от началото на сезона и с актив от 55 точки Ники Пенчев и компания заемат второто място, със същия актив като лидера СКРА Белхатов.
Ефектор допусна 17-а загуба и с актив от 15 точки заема предпоследното 13-о място.

АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) - ЕФЕКТОР (КИЕЛЧЕ) 3:1 (25:21, 28:30, 25:16, 25:18)

РЕСОВИЯ: Лукаш Тихачек, Йохен Шьоопс 18, Марко Ивавич 19, Рафал Бушек 4, Пьотър Новаковски 6, Лукаш Перловски 9 - Михал Журек-либеро (НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 10, Фабиан Джизга 3, Олег Ахрем, Давид Дрия)
Старши-треньор: Анджей Ковал
ЕФЕКТОР: Гжегож Паяк 4, Бартош Кжисиек 17, Матеуш Биенек 12, Адреан Буховски 9, Йежи Маковяк, Адриан Сташевски 4 - Бартош Суфа-либеро (Славомир Юнгийевич 2, РОЗАЛИН ПЕНЧЕВ 7, Андреас Таквам 10, Умберто Махакон, Марчин Януш)
Старши-треньор: Дариуш Дашкиевич.