Монтана с 10-а победа в Суперлигата след 3:0 над Левски Боол (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на Монтана записаха 10-ата си победа в Суперлигата, след като се наложиха като гости на Левски Боол с 3:0 (25:19, 25:17, 25:23) в мач от 12-ия кръг, игран тази вечер в зала "Сиконко".
Левски - Монтана
Така монтанчани останаха начело във временното класиране с 30 точки след 10 победи и 2 загуби, докато Левски е на последното 10-то място с едва 3 точки след 1 победа, 10 загуби и мач по-малко. В междинния 13-ти кръг Монтана отново е гост, но този път на ЦСКА, а "сините" гостуват на Нефтохимик 2010 в Бургас. Срещите са в сряда (4 февруари) съответно от 17,30 и 18,00 часа.
На практика мачът не предвещаваше много интрига с оглед на изходните позиции на двата отбора във временното класиране, но ситуацията за момчетата на Георги Петров можеше "да излезе от коловоза", ако домакините бяха измъкнали из под носа им третата част. Монтата водеше играта във всеки момент от срещата, като единствено в третата част "сините" бяха по-близо в резултата и изоставаха със 17:19 и 19:22, преди да изравнят при 23:23. Гостите от Монтана, обаче, все пак намериха сили за още миг концентрация и затвориха мача в три части - 25:23 и 3:0.