Джарет Джак попари Голдън Стейт със сирената (видео)

Джарет Джак вкара победен кош само 1.1 секунди преди сирената и оформи крайното 110:108 в полза на Бруклин срещу лидера в Западната конференция на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА) - Голдън Стейт. Уориърс остават начело с 46 победи при коефициент .793.

Стивън Къри направи изключително силна последна част, отбелязвайки десет точки във финалните четири минути, но неговите усилия стигнаха само за изравняване на резултата. Той завърши мача с 26 точки, като 18 от тях бяха вкарани в последната четвъртина. Джак обаче не остави победата в ръцете на Голдън Стейт и Нетс спечелиха за първи път от 6 февруари насам.

Бруук Лопес отбеляза 26 точки в полза на Нетс, а Дерон Уилямс наниза други 22. За Голдън Стейт пък изненадващо разочароващ ден имаше Клей Томпсън, след като специалистът в далечните изстрели вкара само един от девет.