Рекорден брой състезатели и зрители в първия ден на Ендуро Кърнаре 2015

Изключителен интерес от страна на състезатели и зрители предизвика още първия ден на Ендуро Кърнаре 2015 - втори кръг от BG-X Ендуро шампионата. На старта в клас "Стандарт" застанаха рекордните 81 пилоти, а при "експертите" също не бяха малко - 32-ма. В надпреварата се включиха още 6 дами в клас "Жени" и 20 АТВ-та. Така Ендуро Къраре става най-масовото състезание в дисциплината за България от доста време насам.

Пред погледа на близо 7 000 души, в събота се състояха зрелищенендурокрос в клас "Експерт" и т.нар. навигация в клас "Стандарт". При "експертите" 16-годишният Теодор Кабакчиев (KTM) от Габрово отново остана без конкуренция. Младият талант взе старта и с лекота преодоляваше трудните препятствия, които се оказаха проблем за някои от по-опитните състезатели. Така Кабакчиев завъртя всичките 6 обиколки за 10:53.9. Втори се нареди друг млад пилот Андон Чулев (Husqvarna) с време 11:53.2 мин, а челната тройка допълни Илиян Кузманов (Honda) с време 12:03.3 мин.

В клас "Стандарт" победител в навигацията стана Петър Кацаров - "Машината" (KTM). Изглежда трасето тук е било наистина коварно с доста тежки елементи, тъй като доста от състезателите не успяха да стигнат до финала.

Ендуро Кърнаре 2015 продължава днес с изключително интересната навигация при "Експертите" и ендурокроса в класовете "Стандарт", "Аматьори", "Сеньор 40+", АТВ и "Жени".