Башов с асистенция при равенство на Еносис

Българинът Костадин Башов се отличи с асистенция при равенството 2:2 на Еносис срещу домакина Омония Никозия в мач от 12-ия кръг на кипърското футболно първенство.

В 34-ата минута Башов, който изведе гостите с капитанската лента, проби от ляво и подаде отличен успореден на голлинията пас към непокрития Крис Диксън, който отблизо засече на празна врата за 2:1 за отбора от Паралимни.

Българинът беше заменен в 67-ата минута от Милош Антич, а домакините стигнаха до изравняване седем минути преди края.

За Омония като титуляри започнаха бившият полузащитник на Левски Кристовао Рамос и бившият нападател на ЦСКА (София) Килиан Шеридан, който беше заменен на почивката.

Еносис заема деветото място в класирането с 12 точки. Лидери с по 27 точки са Анотрозис и АЕК Ларнака.