Полша с 3 от 3 в Токио (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС + СНИМКИ)

Световният волейболен шампион Полша продължава да е непобедим на световната олимпийска квалификация в Токио, след като записа 3-а поредна победа. Волейболистите на "Дружина полска" надиграха категорично домакините от Япония с 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) в последния мач от 3-ия кръг на турнира, игран този следобед пред около 10 000 зрители в зала "Токио Метрополитън Джимнезиъм".

По този начин поляците продължават да са еднолично начело във временното класиране с 3 победи от 3 мача и 7 точки. На второ място също със 7 точки, но след 2 победи и 1 загуба е европейския шампион Франция, следван от Китай и Иран. Отборът на Япония пък е на предпоследното 7-о място с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. Утре (1 юни) в 4-ия кръг мачове от квалификацията момчетата на Стефан Антига играят срещу силния тим на Китай, а японците излизат срещу коравите иранци. Срещите са съответно от 09,40 и 13,15 часа българско време.

Световните шампиони от Полша започнаха много силно в първия гейм и без особени проблеми го взеха с 25:22. Във втората част "Дружина полска" поведе с 10:7, а след това с 16:10, за да я затворят с убедителното 25:16. Въпреки равностойната игра в третия гейм, поляците отново наложиха доминацията си и спечелиха с 25:23 и 3:0.

Най-полезни за полския тим стана Марчин Мозджонек (4 блока и 90% ефективност в атака) и Бартош Курек (3 блока и 60% ефективност в атака) съответно с 13 и 12 точки за победата. За японците Юки Ишикава бе над всички със 17 точки (3 аса, 70% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за успех.

ПОЛША - ЯПОНИЯ 3:0 (25:22, 25:16, 25:23)
ПОЛША: Гжегож Ломач 3, Бартош Курек 12, Матеуш Мика 5, Михал Кубяк 7, Марчин Мозджонек 13, Карол Клос 7 - Павел Заторски-либеро (Давид Конарски 3, Фабиан Джизга, Рафал Бушек 3, Матеуш Биениек 1)
Старши-треньор: Стефан Антига
ЯПОНИЯ: Кунихиро Шимицу 7, Тацуя Фукузава 2, Акихиро Ямаучи 2, Хидеоми Фукацу, Юки Ишикава 17, Такаши Декита 6 - Такеши Нагано-либеро (Масахиро Янагида 8, Масахиро Секита, Юта Йонеяма 1, Масаши Курияма, Риота Денда 2)
Старши-треньор: Масаши Намбу.