Три от три и за Манчестър Сити, "гражданите" на върха (видео)

Манчестър Сити стана третият отбор в Премиър лийг, който записа пълен актив след първите три изиграни кръга. "Гражданите" победиха с 3:1 Уест Хам на "Етихад" и излязоха на първо място във временното класиране, изпреварвайки другите два тима със стопроцентова успеваемост - Челси и Манчестър Юнайтед. Рахим Стърлинг (7' и 92') вкара два гола, а Фернандиньо (18') добави още един за селекцията на Джосеп Гуардиола. Микейл Антонио (58') реализира почетния гол за "чуковете".

Двамата мениджъри - Пеп Гуардиола и Славен Билич, бяха направили по две промени. Гаел Клиши и Нолито започнаха за домакините, а Анджело Огбона и Ашли Флетчър стартираха за "чуковете". На вратата на Сити отново бе Вилфредо Кабайеро. Джо Харт остана на скамейката, а Клаудио Браво не бе включен в групата за днес.

Домакините запознаха много енергично и още в седмата минута вече водеха в резултата. Давид Силва изгради много добре атаката през центъра, след което продължи към Нолито по левия фланг. Испанецът намери Стърлинг в наказателното поле, а английският национал стреля точно, вкарвайки първия си гол за сезона. "Гражданите" удвоиха с лекота аванса си в 18-ата минута, когато Фернандиньо засече с глава много прецизно центриране на Де Бройне от свободен удар.

До почивката Кевин де Бройне пропусна добра възможност да направи преднината на домакините класическа.

Две минути след подновяването на играта Нолито прати топката във вратата на Адриан за трети път, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В 58-ата минута "чуковете" върнаха един гол от нищото. Масуаку центрира отляво, Стоунс, който в този момент изпитваше болка, и Отаменди не успяха да пресекат, Кабайеро също не бе добре пласиран и Микейл Антонио засече с глава отблизо.

1/4 час преди края Агуеро удари с лакът Рийд при единоборство за висока топка. Съдийската бригада обаче не забеляза действията на аржентинеца, а бранителят напусна контузен.

В заключителни минути "гражданите" отново вдигнаха темпото. Насри пропусна добра възможност, удар на Силва срещна гредата, а в добавеното време Стърлинг оформи крайното 3:1 с много елегантен гол, дошъл след удар от почти нулев ъгъл.