Кун отново бележи, но малшанс за юношите срещу Швеция

Юношеският национален отбор до 17 години загуби с 1:3 от Швеция втория си мач от първата квалификационна група за Евро 2017. Нашите момчета играха добре, но имаха малшанс да останат с човек по-малко в началото на второто полувреме, което се оказа решаващо за поражението.

След нулево първо полувреме, в което българите бяха по-актвният тим и имаха повече удари към вратата на съперника, "лъвчетата" останаха с човек по-малко в 46-ата минута. Тогава Тихомир Димитров спъна откъсващия се сам срещу вратаря Едвин Крона и съдията му показа червен картон. От фаула пък Хампюс Финдел откри резултата. Четири минути по-късно Крона удвои и направи задачата на нашите много трудна. Все пак в 65-ата минута Кун Теменужков върна надеждите ни с попадение, но скоро Флинстон Мавана отбеляза трето попадение за шведите.

Въпреки загубата възпитаниците на Александър Георгиев остават с реални шансове за класиране за елитните квалификации. В първия си двубой нашите победиха с 1:0 Грузия и в момента остават с три точки. В последния си мач България излиза срещу домакина на квалификацията Финландия и при победа със сигурност ще продължи напред. Голяма е вероятността това да се случи и при равенство. Швеция от своя страна с успеха си днес записа втора победа след категоричния успе над Финландия с 5:0 и вече си осигури билети за следващата фаза.

ШВЕЦИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:1
1:0 Финдел (46)
2:0 Крона (50)
2:1 Теменужков (65)
3:1 Мавана (69)

Швеция U17: Тoннандер, Крюгер, Першон, Столхеден, Вейсброд, Финдел (73-Кану), Танус, Вагич-капитан, Крона, Кулусевски, Саебьо (54-Мавана);

Треньор: Роланд Нилсон

България U17: Христо Лалев, Иво Димитров, Ангел Каракашев, Тихомир Димитров, Митко Митков (58-Мартин Михайлов), Валентин Иванов, Илия Груев-капитан, Стефан Гаврилов, Лъчезар Йорданов, Ияд Хамуд (58-Кристиян Димитров), Джошкун Михайлов (73-Преслав Боруков);

Треньор: Александър Георгиев

Главен съдия: Димитриос Масиас (Кипър); асистенти: Йоанис Лазару (Кипър), Рику Вихреавури (Финландия);

Жълти картони: Стахеден (Швеция); Ангел Каракашев, Преслав Боруков (България);

Червен картон: Тихомир Димитров (България)