Слимани разплака на два пъти Касийяс и качи Спортинг на върха 03 януари 2016 | 09:02
Спортинг (Лисабон) се наложи с 2:0 над Порто и излезе на 1-о място в португалското първенство след мачовете от 15-ия кръг. И двата гола вкара Ислам Слимани, който беше точен в 27-ата и в 85-ата минути.

За Драконите това е първо поражение от 25 шампионатни срещи, а Спортинг удължи серията си от 24 поредни домакински мача без загуба. След този успех Спортинг има 38 точки на върха, с две пред Порто. На 3-а позиция е Бенфика, която снощи пестеливо надви Витория Гимараеш с 1:0 като гост с точен бомбен изстрел на младока Ренато Сантес в 74-ата минута.

Отборът на Жорже Жезуш водеше и преди Нова година в голяма част от сезона, но изненадващо поражение на тесния терен на Униао Мадейра даде преднина на Порто. Спортинг допусна и още една загуба- от Брага в турнира за Купата на Лигата. Слимани откри резултата в 27-ата минута, след като засече с глава центриране на Джеферсон Насименто от фаул. Острият му и силен удар беше истински куршум за вратаря Икер Касияс, който не можа да направи нищо.

След това Порто можеше да стигне до равенството при една от малкото си добри атаки, но вратарят Руи Патрисио блокира удар на Винсънт Абубакар. Но Спортинг беше определено по-добрият отбор през голяма част от срещата и пет минути преди края Слимани затвърди тяхната победа с втори гол, който прати топката в гредата и след това в мрежата след подаване на костариканския плеймейкър Брайън Руис. За Слимани това е 10-и гол от началото на сезона.

Добави коментар Коментари (4)

gost (Гост) 4 отговор
03 януари 2016 | 22:23

Какво е това видео бе споралци?Какво давате-футбол,ръгби или какво,нештастници скапани. Рейтинг: 2 1

03 януари 2016 | 15:02

И какво общо имат годините на вратаря, ако защитниците са направи грешки бе "умник". Вратарят да не е единственият играч на терена ? Много ме кефят такива смешници като теб. Гледал не гледал мача, щом единият отбор е загубил, задължително е заради вратаря... доста тъп извод Рейтинг: 4 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Европейски футбол

Хавертц бил сигурен за Реал Мадрид, но всичко се промени 31 май 2020 | 10:00
Откраднаха вещи на стойност 555 000 евро от дома на Рияд Марез 31 май 2020 | 04:16
Трипиър нападна Тотнъм, заради тях минал през Ада 31 май 2020 | 10:57
Висшата лига обяви: 1130 теста за COVID-19, нито един положителен 31 май 2020 | 11:15
Футболът в Италия може да се завърне още по-рано 30 май 2020 | 15:27
В Реал чакат оферти за Бейл, но такива няма 29 май 2020 | 01:19
Още две положителни проби за COVID-19 в отбора на Кьолн 31 май 2020 | 10:47
Селтик се разделя със Шимунович и Хайс 31 май 2020 | 09:03
Ювентус и Интер с интерес към ексцентрик от Арсенал 31 май 2020 | 07:40
Локомотив Москва се отказа от Кокорин 31 май 2020 | 07:18
Треньорът на Аталанта бил заразен с COVID-19 преди реванша срещу Валенсия 31 май 2020 | 05:47
Люка Ернандес с контузия в бедрото 31 май 2020 | 04:33
Глушаков коментира слуховете за завръщане в Спартак 31 май 2020 | 02:43
Барселона поднови интереса си към Фабиан Руис 31 май 2020 | 02:10
Ули Хьонес отново коментира темата за Льорой Сане 31 май 2020 | 01:53
Сделката за продажба на Рома пропадна 31 май 2020 | 00:46