Бешикташ удари Фенербахче, 4 отбора се дебнат в битката за титлата (видео) 26 февруари 2018 | 04:31
Няколко дни, след като понесе тежка загуба с 0:5 от Байерн (Мюнхен) в първия осминафинал в Шампионската лига, Бешикташ се реваншира пред феновете си с ценен успех в дербито срещу Фенербахче. “Черните орли” се наложиха с 3:1, въпреки че получиха ранен гол, и се изравниха по точки с “фенерите”. Двата тима делят третото място и следват плътно лидерите Истанбул Башакшехир и Галатасарай.

Фенербахче поведе в 8-ата минута с гол отблизо на Фернандао. Бразилецът изрази радостта си по доста невъзпитан начин и си навлече гнева на феновете на Бешикташ. Отборът на Шенол Гюнеш отговори в началото на втората част, когато защитникът Домагой Вида изравни с глава. Хърватският национал получи червен картон срещу Байерн и провали отбора си, но този път се представи на висота.

До края Бешикташ напълно доминираше, а голямата фигура за пореден път беше Рикардо Куарешма. Португалецът се забавляваше на терена и направи за смях бранителите на "фенерите". В 77-ата минута той получи пас от Алваро Негредо и в характерния си стил опъна мрежата след изстрел с външен фалц.
В последната минута двамата отново комбинираха и Куарешма от малък ъгъл вкара за 3:1.

Днес Истанбул Башакшехир посреща Гьозтепе и при победа ще събере 49 точки. Временният лидер Галатасарай е с 47, но и мач повече, а Бешикташ и Фенербахче имат по 44 пункта.

Неджип Юсалвлиза Неджип Юсал
79' Маурисио Исла  Маурисио Ислаизлиза
Матийо Валбуена  Матийо Валбуенавлиза
гол   77'
излиза   75'
Джанер Еркинвлиза Джанер Еркин
Домагой Видаизлиза Домагой Вида  63'
Алваро Негредовлиза Алваро Негредо
61' Aatif Chahechouhe  Aatif Chahechouheизлиза
Алпер Потук  Алпер Потуквлиза
жълт картон   50'
Домагой Видагол Домагой Вида  49'
Домагой Видажълт картон Домагой Вида  39'
38' Шенер Йозбайракль  Шенер Йозбайракльжълт картон
34' Маурисио Исла  Маурисио Ислажълт картон
32' Исмаил Кьойбашъ  Исмаил Кьойбашъизлиза
Шенер Йозбайракль  Шенер Йозбайракльвлиза
8' Фернандао  Фернандаогол
0
8'
Фернандао
Домагой Вида
49'
77'
90'

Добави коментар Коментари (1)

... (Гост) 1 отговор
26 февруари 2018 | 11:41

Башакташак?... ай сиктир... кафа!... Рейтинг: 3 1

Балкани

Кийн засенчи Мбапе и Неймар в Истанбул (видео) 28 октомври 2020 | 21:50
Бащата на Йович: Сърбинът може да прости на друг сърбин всичко, но не и успеха 24 октомври 2020 | 03:58
Олимпиакос (Никозия) направи впечатляващ обрат, Костов не влезе в игра 26 октомври 2020 | 02:11
Чунчуков вкара след асистенция на Пашов при победа в Румъния 31 октомври 2020 | 15:04
Фенербахче следи ситуацията с Йозил 26 октомври 2020 | 05:03
Необясним автогол на мач в Румъния (видео) 19 октомври 2020 | 12:32
Официално: Манчестър Сити привлече сравняван с Кристиано 31 октомври 2020 | 15:03
Сензация в Румъния: отборът на тримата българи нанесе първа загуба на лидера (видео) 23 октомври 2020 | 23:15
Хофе пречупи Звезда, играч избяга към родилното по средата на мача (видео) 23 октомври 2020 | 00:45
Гърция се отказа от плановете да позволи на зрители да се върнат на стадионите 20 октомври 2020 | 15:36
"Българският" Академика (Клинчени) се провали в края срещу ФКСБ 19 октомври 2020 | 22:52
Костов не помогна на Олимпиакос срещу Аполон 19 октомври 2020 | 21:24
Пелкас дебютира за Фенербахче с гол (видео) 19 октомври 2020 | 04:23
Седем от седем за Университатя (видео) 19 октомври 2020 | 02:40
Лясков сменен при победа на Олимпия (видео) 19 октомври 2020 | 01:17
ПАОК се спаси в края срещу АЕК (видео) 18 октомври 2020 | 22:40