Айнтрахт (Франкфурт) върви стремително към ШЛ (видео) 17 март 2019 | 18:39
Дни след елиминирането на Интер в Лига Европа отборът на Айнтрахт (Франкфурт) направи важна крачка към класиране за Шампионската лига. “Орлите” очаквано надвиха Нюрнберг с 1:0 при домакинството си в Бундеслигата и осем кръга преди края вече са само на точка от четвъртата позиция. Oсвен това тимът на Адолф Хютер продължава да няма поражение през новата година.

Неочакван беше единствено голмайсторът - Мартин Хинтерегер. Централният защитник се разписа на празна врата в 31-вата минута след асистенция на правещия изключителен сезон Филип Костич. Малко преди края обаче сръбският халф-бек напусна с контузия.

Играчите от Франкфурт не дадоха почти никакви шансове на съперника, но не успяха и да реализират повече попадения. На два пъти гредите спираха домакините от нов гол.

В 83-ата минута обаче феновете на Айнтрахт изтръпнаха при опасен шут към вратата на Кевин Трап, но опитният страж демонстрира отличен рефлекс и отрази.

Минута преди края Анте Ребич прониза Кристиан Матениа, но голът правилно не беше зачетен заради засада на хърватина.

Нюрнберг изглежда обречен с последното си място в момента, а след този кръг разликата с 16-ия се увеличи до 7 точки.
Себастиан Але Себастиан Але9 Едгар Сали7 Едгар Сали
90' Лукас Мюел  Лукас Мюелжълт картон
Филип Костичизлиза Филип Костич  86'
Джетро Вилемсвлиза Джетро Вилемс
83' Юя Кубо  Юя Кубоизлиза
Георг Марграйтер  Георг Марграйтервлиза
Лука Йовичизлиза Лука Йович  76'
влиза
69' Едгар Сали  Едгар Салижълт картон
68' Микаел Ишак  Микаел Ишакизлиза
Торлес Кноел  Торлес Кноелвлиза
Гонсало Пасиенсияизлиза Гонсало Пасиенсия  63'
Себастиан Алевлиза Себастиан Але
59' Тимъти Тилман  Тимъти Тилманизлиза
Мартин Хинтерегер
31'

Добави коментар Коментари (2)

Ем Квот такоа (Гост) 2 отговор
17 март 2019 | 20:48

Анте Ребич е толкова сърбин, колкото Бербатов е македонец. И тази статия я пише човек, който се занимава с футбол, който навярно е гледал финала на Световното и е видял Ребич там. п.п. Да, сети се - хърват е! Рейтинг: 0 0

Zyclon (Гост) 1 отговор
17 март 2019 | 18:49

Адолф Хитлер е името на треньора. Рейтинг: 0 0

Германия

Коутиньо и Перишич вкараха първите си голове за Байерн (видео) 25 август 2019 | 19:14
Лайпциг направи седмицата на Франкфурт още по-кошмарна 25 август 2019 | 18:35
Тимо Вернер избра да остане в Лайпциг 25 август 2019 | 16:01
Волфсбург разгроми Херта с тактиката на столичани от “Алианц Арена” 25 август 2019 | 21:08
Шалке спечели битката за ляв бек на Барселона 25 август 2019 | 17:03
Коутиньо след дебюта си: Радвам се, че съм тук 25 август 2019 | 13:35
Отборът на Сърмов порица феновете си заради прояви на антисемитизъм 25 август 2019 | 12:17
Рока все още е опция за Байерн, твърдят в Испания 25 август 2019 | 12:08
Левандовски засенчи всички в дебюта на Коутиньо, но и ВАР замлъкна във важен момент (видео) 24 август 2019 | 21:21
Фрайбург наказа слабата защита на Падерборн 07 (видео) 24 август 2019 | 19:12
Първи гол и първа точка за Унион в Бундеслигата (видео) 24 август 2019 | 18:37
Борусия (М) пречупи Майнц 05 във финалните минути (видео) 24 август 2019 | 18:32
Силно първо полувреме донесе нов успех на Леверкузен (видео) 24 август 2019 | 18:28
Тимът на Илия Груев загуби след зрелище срещу Хофе (видео) 24 август 2019 | 18:27
Фен на Динамо е в критично състояние след падане 24 август 2019 | 18:08
Байерн няма да привлече испанеца от Еспаньол, контрира "Билд" 24 август 2019 | 15:20