Испания си поигра с огъня, но взе победата срещу Норвегия (видео) 23 март 2019 | 23:39
Националният отбор на Испания победи с 2:1 Норвегия в първия си мач от група "F" на квалификациите за Евро 2020. "Ла Фурия" бе по-добрият тим на "Местайя" във Валенсия, но нападателите на тима направиха твърде много пропуски и за малко това да им изиграе лоша шега и домакините да изпуснат победата. Родриго даде преднина на Испания още в 16-ата минута, но Джошуа Кинг изравни от дузпа в 65-ата минута. Победният гол за "Ла Фурия" отбеляза Серхио Рамос също от дузпа в 71-ата минута.

Селекционерът Луис Енрике е избрал Алваро Мората, Марко Асенсио и Родриго Морено да водят атаката на "Ла Фурия".  В средата на терена ще бъдат Серхио Бускетс, Дани Парехо и Дани Себайос.

Джошуа Кинг и Тарик Елюнуси ще бъдат двойката в атака за Норвегия. Мартин Йодегор и Стефан Йохансен ще оперират по двете крила.

Първата голова възможност бе за домакините. В 4-ата минута Мората стреля отблизо с глава, но не успя да се разпише.

В 16-ата минута резултатът бе открит. Жорди Алба напредна отляво и подаде към Родриго в наказателното поле, а той отблизо засече топката във вратата за 1:0.

Няколко минути по-късно отново Родриго бе близо до гола. Този път той бе намерен с центриране отдясно от Хесус Навас, като опита да вкара с пета, но този път вратарят на Норвегия бе заел добра позиция и спаси.

Норвегия имаше първата си голова възможност в 31-ата минута. Тогава Хенриксен напредна отдясно и центрира за Елюнуси, който не успя да засече топката отблизо, а след това Давид де Хеа блокира опита за добавка на Хенриксен.

Последваха нови две възможности за "Ла Фурия". В 33-ата минута след центриране от фаул Мората стреля отблизо с глава, но отново Руне Ярстейн демонстрира блестящ рефлекс и отрази удара му. След това Мората имаше още една възможност, но изстрелът му профуча до гредата.

В 36-ата минута Дани Парехо стреля директно от фаул, но в ръцете на вратаря на съперника.

В 40-ата минута домакините организираха нова хубава атака, завършила с гол на Жорди Алба, но той не бе зачетен заради засада.

И втората част започна с шанс за Испания. Мората получи в коридор в пеналта, но ударът му отново бе отразен от стража на скандинавците.

В 59-ата минута Серхио Рамос се бе включил в предни позиции и получи чудесно центриране на задната греда, но ударът му отблизо облиза напречната греда.

В 65-ата минута почти от нищото Норвегия се върна в мача. Гостите получиха доста спорна дузпа за задържане в наказателното поле на Иниго Мартинес срещу Бьорн Йонсен при един корнер. Джошуа Кинг изпълни наказателния удар и бе точен за 1:1.

Пет минута по-късно обаче и Испания получи дузпа. Алваро Мората се откъсна на скорост, изпревари вратаря, който го препъна в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Капитанът Серхио Рамос се нае с отговорността и с "Паненка" бе точен за 2:1.

В 77-ата минута Мохамед Елюнуси опита да изненада Де Хеа, стреляйки от фаул по диагонала, но не уцели вратата.

В последната минута на редовното време Асенсио излезе очи в очи с вратаря, но прехвърлящият му удар мина и над напречната греда.

Така Испания записа първите си три точки в групата. Следващият двубой на тима е като гост на Малта след три дни. За Норвегия пък предстои домакинство на Швеция.

Добави коментар Коментари (8)

CИГYPHИ MA4OBE >>> W W W (Гост) 8 отговор
24 март 2019 | 10:24

W W W. P r o g n o z i t e 1 x 2. C o m Рейтинг: 0 0

Joro (Гост) 7 отговор
23 март 2019 | 23:54

q asensiooo strashna tiniaaa .q koi mu kaza che e futbolis az ste stana tranvai Рейтинг: 4 3

Крис (Гост) 6 отговор
23 март 2019 | 23:48

Странно нещо е футбола. Испания искат да играят по-директно, но противника ги оставя да играят тики-таката от преди, въпреки че те самите не го искат.Много положения създават, много класа имат, много ширина, ама много пропускат.. Рейтинг: 16 0

Норге (Гост) 5 отговор
23 март 2019 | 22:53

ДА ГО ДУХАТ ЛАТИНОСИТЕ! Рейтинг: 1 11

??? (Гост) 4 отговор
23 март 2019 | 22:30

Абе Сп*rтaл защо не може да се слагат Емотикон и ги триете искам да сложа флакчета Емотикон? Рейтинг: 1 3

Месут (Гост) 3 отговор
23 март 2019 | 22:24

няма го поколението вече дето носеше отбора касияс шави иниеста пуиол останаха само рамос и бускет Рейтинг: 13 2

23 март 2019 | 21:48

С тоя нападател няма да стигнат далеч. Друго си беше Фернандо Торес и Давид Вия Рейтинг: 20 0

Евро 2020

Последната порция евроквалификации започна, падна и първият гол 15 октомври 2019 | 19:00
Шефът на английския футбол: Само с порицание не става 15 октомври 2019 | 10:37
Официално: УЕФА повдигна обвинения срещу България и Англия 15 октомври 2019 | 19:13
Български футболист казал на англичаните, че расистките обиди били планирани предварително 15 октомври 2019 | 10:26
Сърбия остана в играта за Евро 2020 15 октомври 2019 | 00:30
Албания не показа милост към Молдова 15 октомври 2019 | 00:17
Шотландски халф се оттегли от националния отбор 15 октомври 2019 | 16:51
Президентът на УЕФА призова за започване на война срещу расизма 15 октомври 2019 | 16:51
Всичките 700 гола в кариерата на Кристиано Роналдо (видео) 15 октомври 2019 | 16:12
Увещават шефа на УЕФА да наложи тежко наказание за назидание на останалите 15 октомври 2019 | 15:52
Потвърдено: има събрани доказателства, които отиват в УЕФА 15 октомври 2019 | 13:14
Призив от Острова: Заключвайте стадиона в София, никой повече да не бъде канен там 15 октомври 2019 | 12:12
Да изкореним расизма, призова капитанът на Англия 15 октомври 2019 | 11:24
Хендерсън обвини Балъков: Той знаеше какви точно са проблемите 15 октомври 2019 | 11:09
Репортер от “Скай Спортс” чул маймунски звуци в шест случая 15 октомври 2019 | 11:02
Рой Кийн от "Васил Левски": Призлява ми да слушам това 15 октомври 2019 | 10:59