Мората блесна с 2 гола в отсъствието на Луис Енрике (видео) 27 март 2019 | 00:13
Испания постигна втора поредна победа в евроквалификациите, след като надви Малта с 2:0  като гост. И двете попадения бяха дело на Алваро Мората (31’, 73’).

Селекционерът на Испания Луис Енрике отсъстваше заради семейни проблеми, а неговият заместник тази вечер Роберт Морено излезе с доста експериментален състав. От победата с 2:1 над Норвегия титуляри останаха само капитанът Серхио Рамос и съотборникът му в Реал Мадрид Марко Асенсио. Гостите изцяло доминираха в мача, като можеха да си тръгнат и с по-разгромна победа, но повечето от ударите им минаваха встрани от вратата. Все пак Мората се погрижи да се сдобият с трите точки. В 31-ата минута той се пребори със съперников защитник и с изстрел покрай вратаря даде аванс на своя тим. В 73-ата той оформи и крайния резултат, след като засече с глава центриране на влезлия като резерва Хесус Навас. По този начин той увеличи головата си сметка с екипа на тима на 15 гола, задминавайки Андрес Иниеста в това отношение.

влиза
79' Алваро Мората  Алваро Моратаизлиза
Родриго  Родриговлиза
73' Алваро Мората  Алваро Моратагол
Juan Corbolanжълт картон Juan Corbolan  72'
John Mintoffизлиза John Mintoff  69'
Michael Mifsudвлиза Michael Mifsud
Joseph Mbongизлиза Joseph Mbong  65' Саул Нигес  Саул Нигесизлиза
Rowen Muscatвлиза Rowen Muscat  Хесус Навас  Хесус Навасвлиза
56' Хуан Бернат  Хуан Бернатизлиза
Икер Муниаин  Икер Муниаинвлиза
31' Алваро Мората  Алваро Моратагол
10 Извършени фалове 7
31'
Алваро Мората
73'

Показаха топката за Евро 2020 18 октомври 2019 | 01:15
Испания вече е на Евро 2020 след драматично извоювана точка (видео) 15 октомври 2019 | 23:36
Лампард говори за расизъм в България през 2011 г. 18 октомври 2019 | 17:33
Резервите на Италия изиграха силни 20 минути за 5:0 (видео) 15 октомври 2019 | 23:43
Огромно разочарование за Румъния (видео) 16 октомври 2019 | 00:30
Финландия с решителна крачка към Евро 2020 15 октомври 2019 | 20:54
Гуардиола: В София УЕФА направи крачка напред 18 октомври 2019 | 16:17
Селекционерът на Армения подаде оставка заради слабите резултати 18 октомври 2019 | 14:00
Румъния - Норвегия постави европейски рекорд по брой деца на стадиона 16 октомври 2019 | 13:03
Гибралтар изравни от 0:2, но не издържа 16 октомври 2019 | 00:14
Израел запази малките надежди, Захави с нов гол 16 октомври 2019 | 00:06
Швейцария направи голяма крачка към еврофиналите (видео) 15 октомври 2019 | 23:59
Фарьорите пречупиха Малта в битка на дъното 15 октомври 2019 | 23:56
Всички резултати и голмайстори от евроквалификациите 15 октомври 2019 | 23:39
ФИФА поиска по-строги мерки за расизма, Инфантино изненадан от "някои части на света" 15 октомври 2019 | 20:32
Официално: УЕФА повдигна обвинения срещу България и Англия 15 октомври 2019 | 19:13