Обичайните заподозрени вкараха Айнтрахт в зона "ШЛ" 31 март 2019 | 21:04
Петата поредна победа в Бундеслигата победа вкара Айнтрахт (Франкфурт) в зона “Шампионска лига”. В последния мач от 27-ия кръг носителите на купата разбиха Щутгарт с 3:0 на свой терен и задминаха Борусия (Мьонхенгладбах), който в събота загуби своята среща. Четвъртфиналистите в Лига Европа даже има реални шансове за бронзовите медали, защото третият РБ (Лайпциг) е само на 3 точки пред тях.

С триумфа си днес Айнтрахт вече е отборът в най-силна форма в германския елит. Освен това съставът прави най-силния си сезон Бундеслигата в историята си с 49 точки на този етап.

Победата дойде по обикновения за “орлите” начин този сезон - с перфектни контраатаки и отлични отигравания на Лука Йович, Себастиен Алер, Анте Ребич, Дани да Коща и Филип Костич. Последният реализира първите два гола - в 45-ата и 64-ата минути, а в 84-ата исканият от куп европейски грандове Йович наниза третото попадение.

Играчите на Щутгарт удариха греда още в 8-ата минута, но след първия гол в нито един момент не застрашиха преднината на съперника.

За швабите това е 17-а загуба, заради което отборът продължава да заема 16-о място, което праща на плейоф срещу третия от Втора Бундеслига. 15-и е Аугсбург, който има 5 точки повече. Директно изпадат последните два тима.

Лука Йовичгол Лука Йович  84'
79' Николас Гонсалес  Николас Гонсалесизлиза
Марио Гомес  Марио Гомесвлиза
Себастиан Алеизлиза Себастиан Але  75'
Джонатан де Гузманвлиза Джонатан де Гузман
72' Стивен Цубер  Стивен Цуберизлиза
Денис Аого  Денис Аоговлиза
Филип Костичгол Филип Костич  64'
Макото Хасебежълт картон Макото Хасебе  58'
Филип Костичгол Филип Костич  45'
Себастиан Алежълт картон Себастиан Але  40'
39' Емилиано Инсуа  Емилиано Инсуажълт картон
34' Кристиан Гентнер  Кристиан Гентнеризлиза