ВАР-дузпа в 99-ата приближи Айнтрахт до голямата цел (видео) 06 април 2019 | 19:54
Устремилият се към участие в Шампионската лига Айнтрахт (Франкфурт) изтръгна победа с 2:1 при гостуването си на Шалке 04 в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Дълбоко в добавеното време, когато даденото от рефера продължение отдавна беше изтекло, се стигна до спорна ситуация, при която съдията Саша Щегеман отсъди наказателен удар в полза на “орлите”, който беше реализиран от Лука Йович в 99-ата минута. Тогава Даниел Калиджури игра с ръка в наказателното поле, а след проверка чрез ВАР арбитърът беше категоричен в решението си. То обаче изнерви домакините, който дълго спориха със съдиите. Наставникът Хууб Стевенс дори нахлу на терена и се разкрещя на съдиите.

С тези три точки Айнтрахт се утвърждава на четвърта позиция и има 5 точки аванс пред Борусия (Мьонхенгладбах), който е с мач по-малко. Шалке пък е на 14-а позиция, но вече на 5 точки от 16-ия Щутгарт, който към днешна дата би играл плейоф за оцеляване.

Анте Ребич накара целия стадион да му ръкопляска с технично изпълнение в 13-ата минута, с което Айнтрахт поведе в резултата. Минута по-късно централният защитник на Франкфурт Мартин Хинтерегер стреля от центъра и за малко да накаже излезлия напред Александер Нюбел.

Само осем минути по-късно обаче Суат Сердар изравни - 1:1.

В 32-ата минута Ребич по-скоро беше фаулиран в наказателното поле на “миньорите”, но дори след ВАР реферът отсъди, че това не е дузпа.

Последва дълъг период на игрово превъзходство на Айнтрахт, но пък най-големите опасности създадоха домакините чрез Калиджури и Сердар.

Така се стигна до драматичния финал на двубоя. В четвъртата минута от продължението Сердар беше изгонен за втори жълт картон, а след това дойде и ситуацията с дузпата, която Йович превърна в победен гол.

През идната седмица Айнтрахт гостува на Бенфика в първи дуел от 1/4-финалите в Лига Европа.
Ahmed Kutucuвлиза Ahmed Kutucu
46' Джонатан де Гузман  Джонатан де Гузманизлиза
Гонсало Пасиенсия  Гонсало Пасиенсиявлиза
Брийл Емболожълт картон Брийл Емболо  45'
38' Мартин Хинтерегер  Мартин Хинтерегеризлиза
Обите Еван Ндика  Обите Еван Ндикавлиза
Суат Сердаржълт картон Суат Сердар  25'
23' Джонатан де Гузман  Джонатан де Гузманжълт картон