Феновете на Андерлехт предизвикаха прекратяването на дербито със Стандард (видео) 13 април 2019 | 02:04

Дербито от 4-ия кръг на плейофите за титлата в Белгия между Стандард (Лиеж) и Андерлехт беше прекратено след едва 30 минути игра. Причината беше, че феновете на гостите обсипаха терена с факли, а димът, предизвикан от тях, накара рефера Ерик Ламбрехтс да прибере двата отбора в съблекалните.

Мачът беше прекъсван два пъти заради действията на привържениците на Андерлехт. При 2:0 в полза на Стандард и червен картон за Андерлехт, от сектора с гостуващи фенове отново полетяха факли и Ламбрехтс не се поколеба да прекрати срещата.

Всичко започна още в началните минути, когато гол на Ален Халилович от Стандард беше отменен с помощта на ВАР заради засада. Служители на стадиона събраха първите хвърлени факли и мачът беше подновен.

В 22-ата минута Разван Марин откри резултата от пряк свободен удар и запалянковците на Андерлехт повториха изпълнението си. Прекъсването на играта продължи около десетина минути. Малко след това, отново след намесата на ВАР, Стандард получи дузпа, а нарушилият правилата Кара Мбодж беше изгонен за два жълти картона. Пол-Жозе Мпоку не сбърка от бялата точка - 2:0. Това разгневи гостуващата агитка и теренът отново беше обсипан с факли. Реферът реши да действа строго и прекрати двубоя.От Андерлехт се извиниха за поведението на привържениците си и заявиха, че подобни действия са недопустими. Отборът със сигурност ще бъде наказан със служебна загуба, но се очакват и допълнителни санкции.

С трите точки Стандард ще се доближи на две от Генк и на една от Брюж, които ще се изправят помежду си в неделя. трите тима водят битка за титлата, а Андерлехт е на 5-о място. Още този уикенд грандът от Брюксел може да бъде пратен на дъното на първата шестица от Гент.