Мьонхенгладбах почти си гарантира участие в Европа (видео) 13 април 2019 | 19:43
Непостоянният в изявите си отбор на Борусия (Мьонхенгладбах) се оказа прекалено силен за последния в класирането Хановер 96 и спечели с 1:0 като гост в среща от 29-ия кръг на германския елит. С този успех отборът от западната граница продължава ожесточената битка за участие в Шампионската лига, като е на точка от четвъртия Айнтрахт (Франкфурт), който обаче е с мач по-малко. “Жребчетата” имат 5 точки преднина пред седмия Байер (Леверкузен) и това ги прави фаворити за място поне в Лига Европа, защото до края остават само пет кръга.

В същото време Хановер е твърдо на дъното и скоро ще изпадне и на теория, тъй като е на 7 точки от позицията за бараж и на 11 от първия тим над чертата.

Двубоят започна с много неприятен момент, след като капитанът на Гладбах Ларс Щиндъл получи тежка на пръв поглед контузия и напусна.

Първото полувреме премина при игрово предимство на гостите, но чистите положения бяха по едно. В 17-ата минута Линтон Майна стреля опасно с глава, но за радост на Ян Зомер топката мина встрани от вратата. Три минути по-късно пред Торган Азар от Борусия се откри добра възможност, но Михаел Есер беше на мястото си и спаси шута.

След почивката си пролича предимството на Борусия и в 53-ата минута Рафаел вкара за 1:0. След това бразилецът направи един пропуск, а неточен беше и Аласан Плеа. Хендрик Вейдант от тима на “96” беше най-близо до попадение за домакините.

Sebastian Sotoвлиза Sebastian Soto  Микаел Кюзанс  Микаел Кюзансвлиза
75' Флориан Неухаус  Флориан Неухаусизлиза
Йонас Хофман  Йонас Хофманвлиза
Пирмин Швеглеризлиза Пирмин Швеглер  65'
Florent Muslijaвлиза Florent Muslija
53' Рафаел  Рафаелгол
5' Ларс Щиндъл  Ларс Щиндълизлиза