Лисабонско дежавю за Айнтрахт (Франкфурт) 14 април 2019 | 21:18
Последният останал евробоец на Германия - Айнтрахт (Франкфурт), допусна втора загуба в рамките на няколко дни. В четвъртък “орлите” бяха сразени от Бенфика с 4:2 в първи 1/4-финал в Лига Европа, а днес се издъниха при домакинството си на Аугсбург в мач от Бундеслигата. Носителите на Купата на страната отстъпиха с 1:3 след нов червен картон и липса на късмет в ключови ситуации.

Това поражение, дошло след шест поредни победи, почти сигурно означава, че Айнтрахт няма да има шанс да се пребори за бронзовите медали, защото третият РБ (Лайпциг) вече има 6 точки аванс, а до края остават пет кръга. Голямата цел на отбора от Франкфурт е място в четворката, което праща в Шампионската лига. Засега Айнтрахт е точно четвърти, а ще се бори основно с Борусия (Мьонхенгладбах), макар шансове да имат още Хофенхайм, Вердер (Бремен) и Байер (Леверкузен).

Айнтрахт започна много силно последния двубой от 29-ия кръг в Бундеслигата и в първите пет минути Лука Йович пропусна две отлични възможности. В 14-ата все пак Гонсало Пасиенсия намери пътя към мрежата с отлично засичане с глава след подаване на Филип Костич.

После обаче Аугсбург изненада всички с изравнително попадение на Марко Рихтер в 31-вата минута. За него това беше първи гол за сезона след 39 изстрела - рекорд в първенството

В последните секунди на полувремето “орлите” се пропукаха още веднъж и пак бяха наказани от Рихтер - 1:2.

Положението за Айнтрахт се влоши още във втората минута на второто полувреме, когато капитанът Желсон Фернандес влезе остро в краката на Жонатан Шмид и беше изгонен за втори жълт картон. Така футболистите на Ади Хютер пак се оказаха с 10 души, както им се случи и в Лисабон в четвъртък.

Тогава те станаха лесна плячка за играчите на португалския гранд, но днес не беше така. Франкфуртци имаха две чисти положения, от които можеха да изравнят за 2:2, но и в двата случая Рани Кедира подложи тялото си и блокира ударите на Анте Ребич и Йович.

Аугсбург реши мача в 84-ата минута след точен изстрел на Михаел Грегорич - 1:3.

Допълнителен минус за Хютер е травмата на титулярния защитник Мартин Хинтерегер, който напусна още преди почивката.

Успехът е много ценен за баварците, които се борят за оцеляването си. Те вече имат 7 точки преднина пред 16-ия Щутгарт, който би играл бараж. Още в следващия кръг е директният сблъсък между двата тима.

Срещата беше дебют за новия треньор на Аугсбург Мартин Шмит, който през седмицата замени Мануел Баум.

Мият Гачинович Мият Гачинович11 Кристоф Янкер16 Кристоф Янкер
90' Джа-Чеол Коо  Джа-Чеол Кооизлиза
Кристоф Янкер  Кристоф Янкервлиза
84' Михаел Грегорич  Михаел Грегоричгол
83'   излиза
Желсон Фернандешчервен картон Желсон Фернандеш  47'
45' Михаел Грегорич  Михаел Грегоричжълт картон
Марко Рихтер  Марко Рихтергол
Желсон Фернандешжълт картон Желсон Фернандеш  41'
40' Грегор Кобел  Грегор Кобелизлиза
Андреас Луте  Андреас Лутевлиза
31' Марко Рихтер  Марко Рихтергол