РБ (Лайпциг) твори история в германския футбол 20 април 2019 | 21:38
Новият фактор в германския футбол РБ (Лайпциг) постигна поредния си успех, след като и в третата си година в Бундеслигата си гарантира участие в европейските клубни турнири. Тази вечер тимът от Източна Германия надви Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 като гост и четири кръга преди края няма как да бъде изместен от шестицата. Даже спокойно може да се каже, че отборът пак ще се доказва при най-големите в Шампионската лига, защото има преднина от 10 точки пред петия в класирането - именно Гладбах.

В дебюта си в елитната дивизия през сезон 2016/17 г. “червените бикове” финишираха втори и се класираха за ШЛ, където завършиха на трета позиция в групата си. През следващата кампания Разенбалшпорт завърши на шесто място и се пусна в ЛЕ, а от идното лято пак ще бъде редом до имена като Барселона, Реал Мадрид, Ливърпул и Ювентус.

Лайпциг записа седми пореден успех на чужд терен след два гола на Марсел Халстенберг. Левият защитник на германския национален тим откри от спорна дузпа в 17-ата минута, а в 53-ата удвои.

Домакините от Борусия върнаха едното попадение в 61-вата минута чрез Аласан Плеа, а малко след това французинът пропусна да изравни от 100-процентова възможност.

Шансове за гол обаче на другата врата имаше и Тимо Вернер, а Халстенберг удари и греда, с което се размина с хеттрик. От тякъв обаче нямаше нужда, защото РБ съхрани аванса си и вече може да празнува.

Отделно “биковете” са на полуфинал в турнира за Купата на Германия, където през идната седмица им предстои дуел с втородивизионния Хамбургер ШФ.

За Мьонхенгладбах това беше шесто поредно домакинство без победа, което поставя под въпрос евроучастието на отбора.

Ибрахима Траоревлиза Ибрахима Траоре
85' Юсуф Поулсен  Юсуф Поулсенжълт картон
81' Тимо Вернер  Тимо Вернеризлиза
Вили Орбан  Вили Орбанвлиза
Рафаелизлиза Рафаел  79'
Оскар Вендвлиза Оскар Венд
75' Амаду Хайдара  Амаду Хайдаражълт картон
74' Емил Форшберг  Емил Форшбергизлиза
Амаду Хайдара  Амаду Хайдаравлиза
Флориан Нойхаусизлиза Флориан Нойхаус  62'
Йонас Хофманвлиза Йонас Хофман
Аласан Плеагол Аласан Плеа  61'
53' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенберггол
46' Матеус Куня  Матеус Куняизлиза
Юсуф Поулсен  Юсуф Поулсенвлиза
17' Марсел Халстенберг  Марсел Халстенбергдузпа