Официално: РБ (Лайпциг) пак влезе в Клуба на големите (видео) 27 април 2019 | 19:00
За втори път в рамките на три сезона РБ (Лайпциг) се класира за участие в Шампионската лига, където от новия сезон ще представлява Бундеслигата в компанията на Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд). Все още не е ясен четвъртият германски участник. “Червените бикове” заслужиха визата след домакинска победа с 2:1 над Фрайбург в двубой от 31-вия кръг. В оставащите три мача Разенбалшпорт дори има теоритичен шанс да измести Дортмунд от втората позиция. Отделно съставът на Ралф Рангник е на финал за Купата на Германия, където ще спори с Байерн.

Лайпциг два Фрайбург след победен гол на Емил Форшберг от дузпа в 78-ата минута. Преди това Тимо Вернер беше реализирал за 1:0 в 19-ата, а Винченцо Грифо беше изравнил в 66-ата.

Мачът беше равностоен и гостите не бяха далеч от поне точка. Вратарят на РБ Питър Гулачи обаче се отличи с няколко изключителни намеси, но пък после точно той сгреши при попадението за 1:1, когато отклони поглед от топката и не видя как Грифо го наказва.

За Лайпциг това е изключителен успех, защото отборът е в германския елит от само три години насам. В момента даже това е тимът в най-силна форма с шест поредни победи.

Фрайбург е на другия полюс - четири поредни загуби, но е далеч от опасната зона.
Влизането на РБ в ШЛ означава, че седмият в крайното класиране на Бундеслигата ще играе в Лига Европа.

Кевин Кампължълт картон Кевин Кампъл  90'
87' Лукас Хьолер  Лукас Хьолеризлиза
Флориан Нийдерлехнер  Флориан Нийдерлехнервлиза
Тимо Вернеризлиза Тимо Вернер  84' Яник Хаберер  Яник Хаберержълт картон
Щефан Илзанкервлиза Щефан Илзанкер
79' Майк Франтц  Майк Франтцизлиза
Марсел Сабицержълт картон Марсел Сабицер  67'
66' Винченцо Грифо  Винченцо Грифогол
61' Николас Хьофлер  Николас Хьофлержълт картон
58' Амир Абраши  Амир Абрашиизлиза
Жером Гондорф  Жером Гондорфвлиза
Конрад Лаймержълт картон Конрад Лаймер  54' Keven Schlotterbeck  Keven Schlotterbeckжълт картон
44' Амир Абраши  Амир Абрашижълт картон
29' Доминик Хайнц  Доминик Хайнцжълт картон
Тимо Вернер
19'
66'
Винченцо Грифо
Емил Форсберг
78'

Добави коментар Коментари (4)

Lissa (Гост) 4 отговор
27 април 2019 | 19:45

И︆︆ск︆︆аш л︆︆и да с︆︆е на︆︆ме︆︆ри ж︆︆ен︆︆а за ед︆︆на н︆︆о︆︆щ? Д︆︆об︆︆ре до︆︆шл︆︆и на >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆S︆︆e︆︆x︆︆y︆︆d︆︆r︆︆o︆︆m.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 2

Байерн (Гост) 3 отговор
27 април 2019 | 19:08

Не че ги защитавам ,но мача си беше 1-1 и без дузпа нямаше да паднат и с равен пак се осигуряваха третото място. Така че и с тая и без тая дузпа нищо не порменя. Рейтинг: 2 1