Определиха наказанието на Марко Ройс 29 април 2019 | 17:47
Капитанът на Борусия (Дортмунд) Марко Ройс получи наказание за два мача заради червения си картон в изминалата среща с Шалке 04 (2:4) от Бундеслигата. Нападателят беше изгонен през второто полувреме за остро влизане в краката на съперника. За сходно нарушение съотборникът му Мариус Волф също беше отстранен, но неговата санкция е по-голяма - за три двубоя. От клуба приеха наказанията и няма да ги обжалват.

До края на шампионата остават само три кръга, което е сериозен проблем пред вестфалци. Тимът преследва Байерн (Мюнхен), който има преднина от 2 точки. В тези три последни сблъсъка Борусия гостува на Вердер (Бремен), приема Фортуна (Дюселдорф) и е домакин на Борусия (Мьонхенгладбах).

Якoб Бруун Ларсен Якoб Бруун Ларсен34 Джефри Брума27 Джефри Брума
89' Омар Маскарей  Омар Маскарейжълт картон
Себастиан Руди  Себастиан Рудижълт картон
87' Брийл Емболо  Брийл Емболоизлиза
Раби Матондо  Раби Матондовлиза
86' Брийл Емболо  Брийл Ембологол
Аксел Витселгол Аксел Витсел  84'
Марио Гьотцеизлиза Марио Гьотце  83'
Якoб Бруун Ларсенвлиза Якoб Бруун Ларсен
Рафаел Герейроизлиза Рафаел Герейро  78'
Кристиан Пулишичвлиза Кристиан Пулишич
77' Уестън Маккени  Уестън Маккениизлиза
Джефри Брума  Джефри Брумавлиза
72' Уестън Маккени  Уестън Маккенижълт картон
67' Даниел Калиджури  Даниел Калиджуриизлиза
Себастиан Руди  Себастиан Рудивлиза
Мариус Волфчервен картон Мариус Волф  65'
62' Даниел Калиджури  Даниел Калиджуригол
Марко Ройсчервен картон Марко Ройс  60'
Томас Дилейниизлиза Томас Дилейни  56'
Пако Алкасервлиза Пако Алкасер
45' Брийл Емболо  Брийл Емболожълт картон
36' Суат Сердар  Суат Сердаржълт картон
34' Даниел Калиджури  Даниел Калиджурижълт картон
28' Салиф Сане  Салиф Санегол
18' Даниел Калиджури  Даниел Калиджуридузпа
Марио Гьотце
14'
18'
Даниел Калиджури
28'
Салиф Сане
62'
Аксел Витсел
84'
86'

30 април 2019 | 11:31

В оставащите мачове ще видите, че Борусия може да играе и без Марко Ройс. Ще спечелим и в последния кръг в Гладбах Марко ще бъде там и ще вдигне салатиерата. Рейтинг: 7 2