Присъдиха служебна загуба за Андерлехт с 0:5 01 май 2019 | 15:00

Футболната асоциация на Белгия присъди на Андерлехт служебна загуба с 0:5 за прекратения мач със Стандарт (Лиеж) като гост на 12-и април.

По време на срещата от 4-ия кръг на плейофната група за титлата феновете на брюкселския отбор мощно хвърляха пиротехнически материали и димки, като канонадата започна в средата на първото полувреме. В 32-ата минута при резултат 2:0 за Стандарт срещата беше прекратена, а след като съдиите и дежурния делегат обсъдиха ситуацията, взеха решение и да не я доиграват.

Освен това, Андерлехт е наказан със сериозна парична глоба, като е лишен от публика в следващия си домакински мач. След 6 от всичките 10 кръга в плейофа Андерлехт е на 5-о място с 27 точки, а с новите три Стандарт събира 36 и се доближава на 2 от 3-ия Антверпен. Начело е Генк с 47, пред ФК Брюж с 41. Андерлехт пък е под угрозата да пропусне участие в европейските клубни турнири за първи път от 50 години насам.

Добави коментар Коментари (2)

Е тва е демонстрация (Гост) 2 отговор
01 май 2019 | 15:49

Застрашени да пропуснат участие в евротурнирите и феновете показват как се прай.....а тука бате България .......абе неам думи Рейтинг: 5 4

Samo Juventus (Гост) 1 отговор
01 май 2019 | 15:46

ИСТИНСКИ ХОЛИГАНИ ЕВАЛА МАИ,НА Рейтинг: 4 7

Други

Десподов с две асистенции в първия си мач като титуляр в Бундеслигата 21 септември 2019 | 21:06
Полският шампион обърна тима на Алекс Колев 20 септември 2019 | 21:05
Рууд Гулит и приятелката на Буфон водещи на церемонията на ФИФА 17 септември 2019 | 13:45
Ден Бош на Велков се отлепи от дъното с разгром 21 септември 2019 | 01:27
Слован и Божиков отново показаха кой е №1 в Словакия (видео) 16 септември 2019 | 06:45
Разочароващо равенство за отбора на Стивън Петков 16 септември 2019 | 02:10
Икер Касияс: Възстановяването е спокойно и бавно 17 септември 2019 | 03:20
Тежка загуба за Велков и компания 16 септември 2019 | 23:08
Ескилстуна не успя да победи без Михаил Иванов 16 септември 2019 | 21:52
Лош кръг за българите в Казахстан (видео) 16 септември 2019 | 04:22
Славчев не игра в дербито с Нефтчи (видео) 16 септември 2019 | 02:51
Викингур (Рейкявик) спечели Купата на Исландия за втори път в историята 15 септември 2019 | 18:01
Мораеш разплака Зоря в голов спектакъл (видео) 15 септември 2019 | 01:36
Краев с жълт картон при загуба от Бенфика (видео) 14 септември 2019 | 23:14
Десподов дебютира със загуба в Австрия 14 септември 2019 | 21:05
Миланов влезе от пейката при шестата поредна победа на МОЛ Фехервар 14 септември 2019 | 20:47