Хофенхайм почти изпусна ново влизане в ШЛ (видео) 04 май 2019 | 18:52
Хофенхайм направи много силен мач при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах), реализира два гола и удари две греди, но шест минути преди края допусна изравняване за крайното 2:2, с което почти сигурно се сбогува с мечтата си за второ поредно участие в Шампионската лига. Тимът на амбициозния Юлиан Нагелсман е на 3 точки от четвъртия Айнтрахт (Франкфурт), който обаче е с мач по-малко. Гладбах, Байер (Леверкузен) и Волфсбург са останалите отбори с шансове за място в турнира на богатите.

Хофе изнесе изключително първо полувреме, в което имаше 16 опита за гол срещу само 1 на сметката на Борусия. Само едно от положенията обаче завърши с гол в мрежата на Ян Зомер. Това се случи в 33-ата минута, когато Павел Кадержабек беше точен с глава.

След почивката домакините се разиграха и на “Борусия Парк” стана интересно. В 72-ата минута Матиас Гинтер изравни, но гостите пак си върнаха преднината след попадение на Надим Амири в 79-ата минута. “Жребчетата” докопаха важната точка пет минути по-късно чрез Йосип Дръмич.

При равенство в точките първо се гледа головата разлика, където Хофенхайм си съперничи само с Айнтрахт. Плюс за състава от Зинсхайм е, че Леверкузен и Айнтрахт се срещат в директен дуел още утре.

Луис Байер Луис Байер15 Касим Нуху15 Касим Нуху
85' Адам Салай  Адам Салайизлиза
Рийс Нелсън  Рийс Нелсънвлиза
Касим Нуху  Касим Нухужълт картон
Йосип Дърмичгол Йосип Дърмич  84'
Тобиас Щробълизлиза Тобиас Щробъл  82'
Йосип Дърмичвлиза Йосип Дърмич
79' Надим Амири  Надим Амиригол
78' Керем Демирбай  Керем Демирбайжълт картон
75' Андрей Крамарич  Андрей Крамаричизлиза
Надим Амири  Надим Амиривлиза
Матиас Гинтергол Матиас Гинтер  72'
67' Щефан Пош  Щефан Пошизлиза
Касим Нуху  Касим Нухувлиза
Денис Закарияжълт картон Денис Закария  64'
57' Адам Салай  Адам Салайжълт картон
Флориан Нойхаусжълт картон Флориан Нойхаус  55'
Патрик Херманизлиза Патрик Херман  46'
Ибрахима Траоревлиза Ибрахима Траоре
Тони Янтшкеизлиза Тони Янтшке
Луис Байервлиза Луис Байер
43' Щефан Пош  Щефан Пошжълт картон
33' Павел Кадержабек  Павел Кадержабекгол