Челси се доближи до завръщане в Шампионската лига (видео) 05 май 2019 | 17:50
Челси е много близо до завръщане в Шампионската лига. Тимът на Маурицио Сари спечели с 3:0 домакинството си на Уотфорд и се изкачи на трето място в класирането. “Сините” нанесоха решителен удар в рамките на три минути в началото на второто полувреме, след като гостите имаха предимство и пропуснаха няколко възможности в първия половин час на мача.

Рубен Лофтъс-Чийк, който влезе на мястото на получилия контузия Н’Голо Канте още в десетата минута, откри резултата, а малко по-късно Давид Луис направи 2:0. Гонсало Игуаин оформи крайния резултат.

Челси демонстрира сериозни колебания и в началото на двубоя с Уотфорд. Гостите започнаха агресивно и създадоха няколко сериозни положения пред вратата на Кепа. В шестата минута удар на Деулофеу мина покрай гредата. Малко по-късно Дийни отправи прекрасен удар с глава, но вратарят на лондончани успя да отклони топката в гредата. Ситуацията за тима на Маурицио Сари стана по-неприятна още в десетата минута, когато се наложи Нголо Канте да напусне терена поради контузия. Той бе заменен от Рубен Лофтъс-Чийк.

Уотфорд имаше предимство в първата част на двубоя и продължаваше да оказва натиск на съперника. Освен, че ограничаваше домакините, които трудно стигаха до вратата на Фостър, продължаваше да прави опасни атаки. Деулофеу пробва нов удар, след като Дийни му свали топката, но и този път топката мина встрани от вратата. Малко по-късно Холебас бе близо до откриване на резултата, като изстрелът бе неточен.

Постепенно Челси намери някакъв ритъм, изравни играта и започна да поглежда към вратата на Фостър. “Сините” обаче така и не стигнаха до реално голово положение, а най-опасното бе хубав, далечен удар на Педро.

След почивката ситуацията на “Стамфорд Бридж” бе коренно различна. Лондончани започнаха да доминират от самото начало и нанесоха двоен удар в рамките на три минути. Лофтъс-Чийк откри резултата в 48-ата минута. Английският талант, който игра отлично и през първата част, засече с глава центриране на Азар и изведе домакините напред. Малко по-късно Фостър отново трябваше да вади топката от мрежата след ъглов удар. Този път Давид Луис засече топката с глава и направи резултата 2:0.

Объркването в тима на Уотфорд продължи и следващите минути, въпреки че гостите опитаха веднага да отговорят, като удар на Деулофеу стреля към вратата на Де Хеа. Еден Азар обаче се разигра. Белгиецът развинти защитата на съперника и намери Педро. Неговият удар бе спасен от Фостър, а Лофтъс-Чийк бе неточен при добавката. Вратарят на “стършелите” трябваше да се намесва и след силен удар на Игуаин с глава.

“Стършелите” се съвзеха и отново тръгнаха в атаки, но в 75-ата минута получиха нов удар, който сложи край на интригата. Педро изведе отлично Игуаин и той с техничен удар прати топката покрай Фостър за 3:0 от малък ъгъл. Малко по-късно Уотфорд отново се размина с попадение, като Холебас удари гредата. Лошият късмет на гостите в днешния ден се видя и в 84-ата минута, когато след удар с глава на Съксес топката се удари в гърба на Грей и влезе във вратата, но попадението бе отменено поради засада.

До края на мача остана време влезлият като резерва Оливие Жиру да изпусне едно положение и Гари Кейхил да се появи на терена. Опитният бранител получи капитанската лента и получи големи овации от трибуните, тъй като в края на сезона ще напусне клуба.

Рубен Лофтъс-Чийк Рубен Лофтъс-Чийк12 Том Клевърли8 Том Клевърли
90' Абдулай Дукуре  Абдулай Дукурежълт картон
Давид Луисизлиза Давид Луис  89'
Гари Кейхилвлиза Гари Кейхил
83' Жерард Деулофеу  Жерард Деулофеуизлиза
Айзък Съксес  Айзък Съксесвлиза
Трой Дийни  Трой Дийниизлиза
Андре Грей  Андре Грейвлиза
Гонсало Игуаинизлиза Гонсало Игуаин  79'
Оливие Жирувлиза Оливие Жиру
Гонсало Игуаингол Гонсало Игуаин  75'
67' Натаниъл Чалоба  Натаниъл Чалобаизлиза
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Рубен Лофтъс-Чийк
48'
Давид Луис
51'
Гонсало Игуаин
75'

Добави коментар Коментари (19)

London (Гост) 19 отговор
06 май 2019 | 10:53

Челси е вече в шампионската лига! Преди 3 месеца писах,че май месец ще видим кой на къде е!...И ще броим купите,кой английски отбор, колко европейски купи е спечелил! Рейтинг: 2 0

!!! (Гост)
06 май 2019 | 18:16

Е то повече от една няма как, особено в турнир с посредственяците на европа Рейтинг: 0 1

Един (Гост)
08 май 2019 | 17:29

Е, Челси с една...някои и без една! Рейтинг: 0 0

Челси (Гост) 18 отговор
06 май 2019 | 07:50

Хейтърите не са спали, на нервна почва!!!! То не бяха всякакви коментари, къде сте бе мишки от арсенал и тотмън!?!? Рейтинг: 6 0

asdsad_1992 (Гост) 17 отговор
05 май 2019 | 20:49

Тоз Деулофеу баш бая удар си има, щом топката е стигнала до вратата на Де Хеа в Хъдърсфилд Рейтинг: 3 0

... (Гост) 16 отговор
05 май 2019 | 20:35

Как може само в шибанааата Диема коментаторите да приличат на сополи и на такива който никога не са влизали в час по физическо. Навсякъде по света само бивши спорти коментират само при нас някакви плужеци. Рейтинг: 7 4

!!! BRAVE BROWSER !!! (Гост) 15 отговор
05 май 2019 | 20:34

Oт създателя на Firefox и JavaScript Брендън Айк. Brave e бърз, безплатен и сигурен браузер, предоставящ защита от проследяване и непоискано съдържание, възможност за анонимно сърфиране, зареждане на страниците с пъти по-бързо от другите браузери, интеграция с BAТ. Свалете w︆︆w︆︆w.︆︆Brave.︆︆C︆︆o︆︆m/chi988, научете повече и изпробвайте. Няма да съжалявате!!! Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Пул (Гост) 14 отговор
05 май 2019 | 20:28

Направо си се върнаха с издънките на Арсенал и Ман. Юн Рейтинг: 15 0

Lissa (Гост) 13 отговор
05 май 2019 | 19:41

И︆︆ск︆︆аш л︆︆и да с︆︆е на︆︆ме︆︆ри ж︆︆ен︆︆а за ед︆︆на н︆︆о︆︆щ? Д︆︆об︆︆ре до︆︆шл︆︆и на >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆S︆︆e︆︆x︆︆y︆︆d︆︆r︆︆o︆︆m.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 0

Xaxa (Гост) 12 отговор
05 май 2019 | 18:57

Kum vratata na koi? De Hea? De Hea ne igrae vuv Cha be sportal. Bg xaxa pak Li ne ste iztreznql Рейтинг: 2 0

Хаселбанк (Гост) 11 отговор
05 май 2019 | 18:23

Поне 5:0 трябваше да ги бием!Много пропуски, па и вратаря Бен Фостър имаше ден! Но за тия стига, да мислят за реванша с Айнтрахт! Рейтинг: 20 0

05 май 2019 | 17:27

Страхотен Лофтъс- Чийк, така трябва да влиза всяка смяна, невероятен потенциал, страхотна физика, Абе кеф ми е да го гледам като фен на Челси! Рейтинг: 35 0

Ей Азар (Гост) 6 отговор
05 май 2019 | 17:14

В никакъв случай не отивай в Реал, ти ще лепнеш по лявото крило на Барса, ще поиграеш 2-3 години с гения Меси и ще станеш още по-добър. Рейтинг: 7 14

Ман Сити избухна с осмица, но се размина с рекорда 21 септември 2019 | 18:52
Евертън поднесе нова неприятна изненада на феновете си срещу Шефилд Юнайтед 21 септември 2019 | 19:13
Пеп: Понякога вкарваш 5 от 5 изстрела, но друг път не реализираш нито 1 от 20 21 септември 2019 | 20:31
Двоен удар на Крис Ууд донесе успех на Бърнли 21 септември 2019 | 19:33
Маунт и Канте може и да играят в дербито с Ливърпул 20 септември 2019 | 16:25
Нюкасъл с ново равенство 21 септември 2019 | 21:32
Замерват Евтимов с бирени бутилки на мач в Англия 21 септември 2019 | 20:32
Ливърпул платили милион паунда на Сити заради шпионски скандал 21 септември 2019 | 12:23
Гуардиола знае кой ще го замени начело на Ман Сити 21 септември 2019 | 07:44
Дрогба: Ейбрахам вкарва, защото се учеше от мен 21 септември 2019 | 04:53
Борнемут наказа грешките на "светците" 21 септември 2019 | 00:34
Лампард: Има малък шанс Маунт да играе срещу Ливърпул 20 септември 2019 | 18:46
Гуардиола: Липсата на защитници не e проблем, а предизвикателство 20 септември 2019 | 18:00
Юнайтед на Моуриньо нямало да успее да победи Астана, твърди Рашфорд 20 септември 2019 | 17:38
Българин пред дебют в Англия 20 септември 2019 | 16:38