Леверкузен се подигра на Айнтрахт в борбата за ШЛ (видео) 05 май 2019 | 20:55
Байер (Леверкузен) нанесе съкрушителен удар на Айнтрахт (Франкфурт) в борбата за последното място в Шампионската лига, разгромявайки го с 6:1 в среща от 32-ия кръг на германското първенство. След този резултат двата тима се изравниха на четвърта позиция, но “орлите” продължават да имат предимство заради по-добрата си голова разлика (+5), която не пострада фатално дори след това унижение.

В последните два кръга Айнтрахт среща Майнц 05 и Байерн (Мюнхен), а на “аспирините” им остават двубои срещу Шалке 04 и Херта (Берлин).

Отборът от Франкфурт има още една възможност да попадне в ШЛ: спечелване на Лига Европа. Там тимът на Адолф Хютер е на полуфинал срещу Челси, като в четвъртък двата тима направиха 1:1 в първия двубой, а реваншът е на 9 май.

Стабилната игра на Айнтрахт в защита срещу лондончани преди дни накара повечето хора да очакват силно представяне и на “БайАрена”, но случилото се е необяснимо. Домакините разсипаха съперника си с шест попадения още до 36-ата минута, като точни бяха Кай Хавертц, Юлиан Брант, Лукас Аларио на два пъти и Чарлес Арангис, а Мартин Хинтерегер си заби автогол. Филип Костич беше намалил на 1:2 след рикошет в тялото на Жонатан Та.

Така за първи път в историята на Бундеслигата паднаха седем гола преди почивката.

Смазващите начални минути от страна на Байер накараха треньора на гостите да направи двойна смяна още в 38-ата минута.

След паузата двубоят се доиграваше, след като и двата състава не виждаха смисъл да хвърлят усилия.

Борбата за участие в Лига Европа също е интересна, като виза ще има и за седмия в крайното класиране.
Паулиньо Паулиньо7 Мият Гачинович11 Мият Гачинович
88' Желсон Фернандес  Желсон Фернандесжълт картон
Лукас Алариоизлиза Лукас Аларио  83'
Паулиньовлиза Паулиньо
74' Дани да Коща  Дани да Кощаизлиза
Тимъти Чандлър  Тимъти Чандлървлиза
Ларс Бендеризлиза Ларс Бендер  67'
Мичел Вайзервлиза Мичел Вайзер
Свен Бендеризлиза Свен Бендер  60'
Александър Драговичвлиза Александър Драгович
44' Давид Абрахам  Давид Абрахамжълт картон
43' Мартин Хинтерегер  Мартин Хинтерегержълт картон
37' Джетро Вилемс  Джетро Вилемсизлиза
Лукас Алариогол Лукас Аларио  23'
14' Филип Костич  Филип Костичгол
Кай Хаверц
2'
Юлиан Брант
13'
14'
Филип Костич
Лукас Аларио
23'
Чарлс Арангис
28'
34'
36'
Мартин Хинтерегер

Добави коментар Коментари (4)

. (Гост) 4 отговор
06 май 2019 | 08:56

Интересен сезон за Леверкузен. Стартираха сезона на дъното, а сега само голова разлика ги разделя от топ 4. Рейтинг: 3 0

05 май 2019 | 23:25

Ето и един значим и точен цитат от исторически мащаб, с който се потвърждава най-големата победа на истинската и молто легендарная и настоящая симпатичка БОРУСИЯ МайнГладБах над другата - тази от ДортмунД, когато в гонитбата за поредната Салатка с директния враг - 1 ФЦ Кьолн ги побеждава с цели 12 гола-цу нулл - нещо непостигано досега от никой друг; Все пак титлата я грабват съседите от Кьолн с 3 гола в повече Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

The last team to do this were Borussia Mönchengladbach in April 1978 they beat Borussia Dortmund 12-0 6-0 at half-time. Sixpack Рейтинг: 0 0

Чиууря (Гост) 2 отговор
05 май 2019 | 21:42

Ти обичаш ли пуканки ,Ши аре въззз Рейтинг: 0 2

Байерн (Гост) 1 отговор
05 май 2019 | 21:33

Леверкузен заслужава да играе в Шл и вземат ли си двата мача до края са там. И ние ще помогнем за това в последния кръг с победа над Айнтрахт Рейтинг: 10 4

Mia san Mia (Гост)
05 май 2019 | 22:17

Ще е хубав подарък за Робери една победа накрая , а и не само за тях. Аз лично се надявам , че Айнтрахт ще играе в ШЛ, като спечелил ЛЕ! Рейтинг: 6 3