Пет гола и хубав мач на полупразен "Бернабеу" (видео + галерия) 05 май 2019 | 19:12
Отборът на Реал Мадрид спечели с 3:2 срещу гостуващия Виляреал в среща от 36-ия кръг на Ла Лига. Едва 46 294 зрители се появиха на трибуните на “Сантиаго Бернабеу”, което е най-слабата посещаемост на този стадион от началото на сезона в Примера дивисион. Мариано Диас се отличи с две попадения (2 и 49), а Хесус Вайехо добави още един гол в 40-ата минута. За момчетата на Хави Кайеха точни бяха Жерард Морено (11) и Хауме Коста (90).

Зинедин Зидан подреди експериментално нападателно трио: Лукас Васкес, Мариано Диас и Браим Диас. Тибо Куртоа отново застана на вратата, а централната защитна двойка беше оформена от Рафаел Варан и Хесус Вайехо. Кайеха подреди 4-2-3-1 с изнесен напред Жерард Морено.
След малко повече от минута игрово време Браим Диас отне на Санти Касорла и подаде напред за Мариано. “Седмицата” на “лос бланкос” се шмугна между двама и чукна топката към вратата от около 15 метра, насочвайки по земя в десния ъгъл на Андрес Фернандес - 1:0. "Белите" продължиха да разсичат отбраната на "подводницата".
Гостите от "Естадио де ла Серамика" съумяха да изравнят при първия си шанс. Попадението наподоби това на домакините. Каземиро загуби концентрация и позволи топката да му бъде отнета. Жерард Морено напред и шутира по превъзходен начин от 18 метра. След силния удар топката влетя в левия горен ъгъл на Тибо Куртоа за 1:1.
В 14-ата Дани Карвахал тресна странична греда след мощен шут. В 31-вата Саму Чъкуезе отправи опасен изстрел по земя към далечната греда - Куртоа плонжира и се справи. Динамичните действия на "лос меренгес" в атака донесоха резултат в 40-ата минута. Включилият се бранител Вайехо се сдоби с топката след пас на Марсело. Номер 3 хладнокръвно реализира от пет метра за 2:1.
Полувремето завърши с цели 15 удара по посока вратата на "жълтите", което красноречиво за агресивната игра на "белите".
В 49-ата Феде Валверде изведе впечатляващо Карвахал, който центрира успоредно на голлинията и Мариано реализира отблизо за 3:1. В 57-ата Браим Диас показа техника в наказателното поле, финтира защитник и стреля по земя - вратарят Андрес Фернандес изби с крак. В 74-ата Браим Диас завъртя топката към далечната греда - аут. След това действие Зинедин Зидан извади испанеца и пусна възстановения Винисиус Жуниор.
В 76-ата Чъкуезе пропусна да намали от десет метра, стреляйки покрай гредата. В 78-ата гостите от Валенсиана пропиляха още една възможност. След изпълнение на корнер Марио Гаспар стреля с глава от първа греда, Куртоа изгледа топката, която излезе покрая втората греда. Мариано и Винисиус направиха пропуски пред вратата на Андрес Фернандес. В секундите преди финала Хауме Коста вкара за крайното 3:2 след хубав удар от 17 метра.
Реал Мадрид математически все още шанс да изпревари Атлетико Мадрид, но за да се случи това, "дюшекчиите" трябва да загубят оставащите си две срещи.
Марко Асенсио Марко Асенсио20 Карлос Бака9 Карлос Бака
90' Хауме Коста  Хауме Костагол
89' Висенте Ибора  Висенте Иборажълт картон
84' Алваро Гонсалес  Алваро Гонсалесжълт картон
82' Марио Гаспар  Марио Гаспаризлиза
Хауме Коста  Хауме Коставлиза
Браим Диасизлиза Браим Диас  74'
Винисиус Жуниорвлиза Винисиус Жуниор
72' Пабло Форналс  Пабло Форналсизлиза
Карлос Бака  Карлос Бакавлиза
Федерико Валвердеизлиза Федерико Валверде  62'
Исковлиза Иско
Лукас Васкесизлиза Лукас Васкес
Марко Асенсиовлиза Марко Асенсио
56' Алфонсо Педраса  Алфонсо Педрасаизлиза
Мануел Тригерос  Мануел Тригеросвлиза
Мариано Диасгол Мариано Диас  49'
43' Рамиро Фунес Мори  Рамиро Фунес Морижълт картон
Хесус Вайехогол Хесус Вайехо  40'
11' Жерард Морено  Жерард Мореногол
Мариано Диас
2'
11'
Жерард Морено
Хесус Вайехо
40'
49'
90'
Хауме Коста

Добави коментар Коментари (37)

..... (Гост) 37 отговор
06 май 2019 | 11:38

На кой му дреме, че сте били бе? Мач без никаквао значение, те взели че се радват. От както има ВАР, не върви нещо играта а? Айде сега ще си се радвате на купите от 50-те и гледате архивни снимки! :D Рейтинг: 0 3

PARIONLINE (Гост) 36 отговор
06 май 2019 | 07:23

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 1

MADRID (Гост) 35 отговор
06 май 2019 | 00:09

AKO IMA6E VAR I NA MA4A SAS 4ELSI TRIABVA6E DA VI BIAT SAS 5 NA 0 SPOMNETISI. Рейтинг: 3 2

Fen (Гост) 34 отговор
05 май 2019 | 22:12

"Пет гола на Бернабеу" и хубав мач"?!Как го видяхте този "хубав"мач?Едвам се добраха до трети гол,та не Зизу,ами и Господ да дойде,тази години белите балерини ще си останат с пръст в устата!Също като наш ЛеФски... Рейтинг: 5 5

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Вратардо този с каталунци (Гост) 33 отговор
05 май 2019 | 21:54

Как една година бре, за последните 10г.колко пъти сте шампиони на Испания? Великия Зидан/треньор /като напусна миналата година бяхте трети на 18 точки от Барса. Тази година е същото. Рейтинг: 9 5

Вратар (Гост) 32 отговор
05 май 2019 | 21:49

Преди години тази публика освиркваше Касияс, принудиха го да напусне, а сега разпъват плакати с името му!!! Няма такива неблагодарници и двуличници. Рейтинг: 31 5

Дан-Мадрид (Гост)
06 май 2019 | 07:15

Реално Касияс е най- надценения вратар,50% от центрираните топки бяха потенциални голове!Това е! Рейтинг: 4 3

синя тишина (Гост) 31 отговор
05 май 2019 | 20:54

реал си спечелиха още един враг Рейтинг: 4 2

Зико (Гост) 30 отговор
05 май 2019 | 20:46

„Едва 46 294 зрители”! Кога ли и в България ще казваме за толкова публика „Едва” ! Рейтинг: 25 1

!!! BRAVE BROWSER !!! (Гост) 29 отговор
05 май 2019 | 20:21

Oт създателя на Firefox и JavaScript Брендън Айк. Brave e бърз, безплатен и сигурен браузер, предоставящ защита от проследяване и непоискано съдържание, възможност за анонимно сърфиране, зареждане на страниците с пъти по-бързо от другите браузери, интеграция с BAТ. Свалете w︆︆w︆︆w.︆︆Brave.︆︆C︆︆o︆︆m/chi988, научете повече и изпробвайте. Няма да съжалявате!!! Рейтинг: 1 6

... (Гост)

събира и следи. доказахо го. и продава на мошеници. Рейтинг: 7 0

Мадридския (Гост) 28 отговор
05 май 2019 | 20:10

Уважение за Аякс , но когато спрете да разпродавате подобно на 95 г. , запазите огромните си таланти и доминирате Европа няколко години , тогава ще пишат. Рейтинг: 7 2

Е няма как (Гост)
05 май 2019 | 20:32

Футбола вече е само пари. Когато не е било така Аякс са чукали цяла Европа. Даже по средата на 90-те успяха да си запазят отбора за 2 години. Сега няма как. Ще бъдат изкупени на кило. Още това лято . Рейтинг: 17 0

AJAX (Гост) 27 отговор
05 май 2019 | 19:58

И нито ред че се играе мач за купата на Холандия, че АЯКС води с 2:0. Рейтинг: 7 2

Каталунците ебани (Гост) 26 отговор
05 май 2019 | 19:57

Пак ли сте тука, клоуни? Много комплекс от Мадрид имате, 1 сезон слаб имаме и се радвате, така е Когато Мадрид губи всичко се показва, Когато бие, НЯМА НИКОЙ! Рейтинг: 17 19

! (Гост)
05 май 2019 | 20:26

Не е комплекс, защото в директните двубои си личи кой е по-добрия отбор. Просто заради цялата порнография в Европа, всички ви ебават след ВАР. Ти ще си поредния на когото ще задам един въпрос и съм сигурен че и ти няма да ми отговориш. Къде са ви парите от тези ШЛ? Рейтинг: 13 3

Venci Stefanov (Гост)
05 май 2019 | 22:01

Клоуна си ти бе,недоразумение,какъв сезон какви пет лева.Бегай на Яфа за портокали. Рейтинг: 3 0

Do do, нз че требъл е (Гост) 25 отговор
05 май 2019 | 19:52

По важен от 3 или 5 поредни ШЛ.. То затова в историята си имате 5 ШЛ.. А Мадрид за 10 години има толкова..... Палячо ходи, се мисли за велик, меско като се откаже пак сте зона Уефа или ти това не го помниш?? Рейтинг: 19 14

! (Гост)
05 май 2019 | 20:00

ШЛ е важна, но когато обереш купите от всички турнири, това вече си е до класа и постоянно високо ниво, а не в 10 мача за сезон. Рейтинг: 17 13

до до (Гост) 24 отговор
05 май 2019 | 19:50

Мишо, като спечелите някога требъл, пак си отвори дупето да говориш! Рейтинг: 7 5

Севиля превзе върха в Испания (видео) 15 септември 2019 | 16:55
Неостаряващият Хоакин измъкна Бетис от трудна ситуация (видео) 16 септември 2019 | 00:30
Испания работи за натурализацията на Фати 15 септември 2019 | 11:12
Еспаньол се надигна с обрат за четири минути (видео) 15 септември 2019 | 15:06
Валядолид и Осасуна не излъчиха победител (видео) 15 септември 2019 | 21:21
Два червени картона до 30-ата минута обрекоха Селта (видео) 15 септември 2019 | 19:02
Бекъм продължава с опитите да привлече Меси към проекта си в САЩ 15 септември 2019 | 12:22
Валверде предупреди: Не сравнявайте Фати с Меси! 15 септември 2019 | 02:07
Роди се звезда! 16-годишен вдъхнови Барселона за голяма победа срещу Валенсия (видео + галерия) 14 септември 2019 | 23:51
Атлетико пропадна в Сан Себастиан (видео) 14 септември 2019 | 21:29
Валдес дебютира с победа и червен картон начело на юношите на Барса 14 септември 2019 | 19:52
Виляреал заби Леганес още по-надълбоко (видео) 14 септември 2019 | 18:55
Куртоа: Ядосах се на Азар, защото на два пъти загуби топката 14 септември 2019 | 17:26
Зидан: Ще вкарваме повече и ще получаваме по-малко 14 септември 2019 | 16:55
Реал Мадрид се разходи по бръснача в мач, в който можеше да вкара куп голове (видео) 14 септември 2019 | 15:54