Шефът на съдиите разкритикува реферите от Бундеслигата заради различен критерий при играта с ръка 06 май 2019 | 18:58

Шефът на германските футболни съдии разкритикува някои от реферите, които обслужват мачовете в Бундеслигата след серия спорни решения по отношение на тълкуването на играта с ръка.

Луц Михаел Фрьолих, който управлява съдийската комисия на ГФС, днес даде пресконференция, в което обявява разочарованието си от отсъждания на определени съдии.

В мачовете тази събота имаше три случая на игра с ръка, които не бяха отсъдени като дузпи, въпреки разглеждането на ситуациите с помощта на видео-асистентите. На въпрос на "Ди Велт" Фрьолих заявява, че играта с ръка е била дискутирана много интензивно на последния съдийски семинар и също така са били давани много примери от актуални или по-стари мачове.

"Беше ясно посочено какво е наказуемо и какво не е. Затова сега сме объркани и малко разочаровани от различните решения в сравними като стойност ситуации", казва още съдийският шеф в Германия.

Но все пак има и логичното обяснение, че всеки човек приема едно и също нещо по различен начин, както във футбола, така и в живота. Фрьолих добави, че въпросът с уеднаквяването на критериите трябва да бъде разгледан спешно на следващото възможно събиране. "Разбира се, че отново трябва да говорим с реферите. Те трябва да въведат на терена това, което обсъждахме с тях", добави началникът.

Коментирайки съдийските отсъждания от събота, Луц Михаел Фрьолих заяви, че е било грешка да се даде дузпа за Хановер'96 срещу Байерн (Мюнхен), след като топката е докоснала Жером Боатенг. Съдията изгледа ситуацията на монитор до терена преди да вземе решение да посочи точката за наказателен удар. В същото време пък е трябвало да бъде дадена дузпа за Щутгарт, когато Керим Рекик от Херта (Берлин) е ударил топката с ръка в наказателното поле, добави бившият международен съдия. След мача пък видео-асистентът от стаичката се е извинил, защото е пропуснал ситуацията. "Играта с ръка беше водеща тема при няколко други спорни ситуации. Миналата седмица старши треньорът на Борусия (Дортмунд) Люсиен Фавр буквално агонизираше, когато съдията отсъди дузпа заради отклонила се топка от горната част на ръката на Юлиан Вайгъл, което помогна на Шалке'04 да спечели с 4:2. "Това е скандално решение, а защо хората го отсъдиха и имат ли представа от футбола, аз си нямам никаква идея", беснееше специалистът.

Франк Рибери Франк Рибери7 Едгар Приб7 Едгар Приб
90' Кевин Вимер  Кевин Вимержълт картон
Франк Риберивлиза Франк Рибери
69' Фелипе  Фелипеизлиза
Кевин Вимер  Кевин Вимервлиза
55' Жонатас  Жонатасчервен картон
52' Жонатас  Жонатасжълт картон
51' Жонатас  Жонатасдузпа
46' Hendrik Weydandt  Hendrik Weydandtизлиза
Роберт Левандовски
27'
Леон Горетцка
40'
51'
Жонатас
Франк Рибери
84'

Добави коментар Коментари (3)

Иван (Гост) 3 отговор
07 май 2019 | 12:45

В бундеслигата водещо начало е ситуацията дали е в полза или във вреда на байерн Рейтинг: 0 0

1 (Гост) 2 отговор
07 май 2019 | 08:51

А нашият шеф на съдиите щеше да обяснява колко са свестни съдиите и не са виновни за нищо, а треньорите да си гледат работата и как 40539 грешки на мач не било нищо... Рейтинг: 0 0

ako (Гост) 1 отговор
06 май 2019 | 20:02

go pratqt v bulgaria shte se pensionira po bolest za 1 sezon....kato vidi tuka kakvo stava Рейтинг: 2 0

Германия

Филип Лаам за Льов: Още преди две години му казах нещо, но... 25 ноември 2020 | 17:33
Цорк: Стойността на Холанд е теглото му в злато 25 ноември 2020 | 17:52
Байерн и Ливърпул с най-много номинации за футболист на годината на ФИФА (гласувайте) 25 ноември 2020 | 11:56
Марко Розе: Още нищо не е решено 26 ноември 2020 | 11:13
Байерн отново наказа РБ Залцбург и влетя в 1/8-финалите (видео) 25 ноември 2020 | 23:59
Борусия (М) отново разнищи Шахтьор (видео) 25 ноември 2020 | 21:50
Хофенхайм продължава в елиминациите на Лига Европа 26 ноември 2020 | 22:59
Флик: Основната ни цел бе да се класираме напред 26 ноември 2020 | 04:24
Нова звезда на Аржентина поднови договора си 25 ноември 2020 | 16:58
Кроос: 0:6 срещу Испания не е най-горчивата ми загуба 25 ноември 2020 | 15:27
Един от тези ще е "Вратар на годината" (гласувайте) 25 ноември 2020 | 12:17
Статистиката на Холанд, от която треперят всички вратари 25 ноември 2020 | 11:18
Борусия (Дортмунд) спасява Ериксен 25 ноември 2020 | 05:26
Минимална победа осигури важно предимство за ПСЖ спрямо Лайпциг (видео) 25 ноември 2020 | 00:39
Небрежно Ерлинг Холанд счупи нов рекорд и развинти пореден съперник (видео) 24 ноември 2020 | 23:59
Директор на Шалке 04 го отнесе заради проблемите 24 ноември 2020 | 22:57