Байерн не си свърши работата и даде последен шанс на Дортмунд (видео) 11 май 2019 | 18:30
Байерн (Мюнхен) пропусна още днес да триумфира с поредната си титла на Германия и сега всичко ще се реши след седмица в последния кръг. Този следобед баварците завършиха 0:0 при визитата си на РБ (Лайпциг), а по същото време вторият Борусия (Дормунд) се наложи с 3:2 над Фортуна (Дюселдорф) при домакинството си. По този начин разликата между двата тима вече е 2 точки в полза на "червените". Следващата събота мюнхенци приемат Айнтрахт (Франкфурт), а "жълто-черните" гостуват на Борусия (Мьонхенгладбах). При равенство в точките първо се гледа головата разлика, а тази на Байерн е със 17 попадения по-добра.

Разенбалшпорт пък завършва на трета позиция и ще играе в Шампионската лига.
Баварците имаха по-чистите положения на стадиона в Лайпциг, а техен гол в 50-ата минута не беше зачетен след много спорна засада на Роберт Левандовски. Всички опасни изстрели, които попаднаха в очертанията на вратите, бяха спасени от вратарите Свен Улрайх и Питър Гулачи.

Нико Ковач заложи на доказаните си титуляри, като само Улрайх замени на вратата контузения капитан Мануел Нойер. Ариен Робен, Жером Боатенг и Франк Рибери бяха сред резервите, а Хамес Родригес и Хавиер Мартинес останаха извън групата заради травми.
В атака за Разенбалшпорт започна Тимо Вернер, за когото това почти сигурно беше последен домакински мач с екипа на клуба. Очаква се през лятото той да бъде продаден, като Байерн е фаворит за привличането му.
"Червените бикове" се опитаха да затруднят съперника с формация с ромб в средата, като постоянно трима души притискаха при изнасянето на топката.
В 6-ата минута Серж Гнабри нанесе първия точен изстрел в очертанията на вратата на Лайпциг.
Пет минути по-късно обаче Юсуф Поулсен беше близо до това да застраши Улрайх, но кълбото беше избито.
Последваха силни минути за Лайпциг и баварците на два пъти се разминаха с попадение в мрежата си.
Мюнхенци успяха да изнесат играта по-напред и в 28-ата бяха най-близо до първия си гол, но Питър Гулачи успя да спре топката по пътя й към мрежата.
Футболистите на Ковач владееха играта през тези минути и в 36-ата Ибрахима Конате се намеси в последния момент, преди Левандовски да засече от 2-3 метра.
В 39-ата минута Гнабри стреля опасно от въздуха, но стражът на домакините беше покрил ъгъла си. В ответната атака Вернер се озова на добра позиция, но силата на шута му беше ограничена от защитник на Байерн и за Свен Улрайх беше лесно да парира.
В 50-ата минута Байерн стигна до гол чрез Леон Горетцка, но той не беше зачетен след намесата на ВАР заради засада в атаката.
По същото време Борусия (Дортмунд) водеше на Фортуна, но и там нещата останаха неясни до последния сигнал.
Байерн и РБ се редуваха да създават положения, но в никой момент никой не взе игрово предимство.
Мюнхенци получиха отличен шанс да измъкнат успеха при пряк-свободен удар на границата на наказателното поле в 89-ата минута, но Левандовски шутира в аут.
Емил Смит Роувлиза Емил Смит Роу
89' Кингсли Коман  Кингсли Команизлиза
Ариен Робен  Ариен Робенвлиза
Конрад Лаймеризлиза Конрад Лаймер  86'
Норди Мукиелевлиза Норди Мукиеле
Диего Демеизлиза Диего Деме  82'
Амаду Хайдаравлиза Амаду Хайдара
81' Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантараизлиза
Рафиня  Рафинявлиза
78' Серж Гнабри  Серж Гнабриизлиза
Франк Рибери  Франк Риберивлиза
75' Кингсли Коман  Кингсли Команжълт картон
60' Леон Горетцка  Леон Горетцкажълт картон
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
50'
Леон Горетцка

Добави коментар Коментари (21)

Lissa (Гост) 21 отговор
12 май 2019 | 01:43

И︆︆ск︆︆аш л︆︆и да с︆︆е на︆︆ме︆︆ри ж︆︆ен︆︆а за ед︆︆на н︆︆о︆︆щ? Д︆︆об︆︆ре до︆︆шл︆︆и на >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆S︆︆e︆︆x︆︆y︆︆d︆︆r︆︆o︆︆m.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 1 0

Миланов (Гост) 20 отговор
12 май 2019 | 00:47

Ние знаем как да правим успешни инвестиции на спортни събития. Изпробвайте безплатно на TIPSTERIUM .СОМ Рейтинг: 0 0

!!! (Гост) 19 отговор
12 май 2019 | 00:09

Да отмениш гол поради засада и да го гледаш с ВАР, но пак да го отмениш, след като засада няма... какво да кажа. Оня от Фортуна беше с милиметри засада и му отмениха гола, но той после нарочно не уцели вратата на дузпата. Живот ли бе да го опишеш. Рейтинг: 0 1

PARIONLINE (Гост) 18 отговор
12 май 2019 | 00:05

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

vn (Гост) 17 отговор
11 май 2019 | 23:52

надявам се, че дори да спечелим следващия мач, ще махнат сърбина. толкова зле тактически не сме били от много време. Рейтинг: 1 0

1945 (Гост) 16 отговор
11 май 2019 | 23:25

Пак ще ни ебаааааат ма нищо все ще дойде и жълтия поход пак. Рейтинг: 0 3

гост (Гост) 15 отговор
11 май 2019 | 21:59

Байерн нарочно пуснаха аванта, за да има интрига до края. Само погледнете как пляскат доволно шефовете на баварците след мача. Другата седмица, целия свят ще гледа последния кръг в Бундеслигата, това кога се е случвало? Рейтинг: 10 2

haha (Гост)
11 май 2019 | 22:33

Прав си, всичко е за пари. Рейтинг: 4 0

Fcbfan (Гост)
11 май 2019 | 23:08

... и не само . от много години не са ставали шампиони на А.арена . Винаги взимаха титлата като гости . Друг е кефа на своя стадион, в последния момент, изпращайки Рибери и Робен Рейтинг: 5 0

до Стара Загора (Гост) 14 отговор
11 май 2019 | 21:57

7 немски отбора започват всяка година в евротурнирите. Байерн ли бяха виновни, че през последните 20 години - другите 6 отбора * 20 участия = 120 пъти бяха сцепени в евротурнирите? Ще умреш от този хейт. Още ли ходиш със жълтурската фанелка на мачовете на Берое? Рейтинг: 4 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Стара Загора (Гост)
11 май 2019 | 22:17

Смешнико, аз не съм фен на Берое, а Мюмюна е доказан евроидиот - като събратята си от ПодХуене. Поздрави от Оле. Рейтинг: 1 4

Стара Загора (Гост) 13 отговор
11 май 2019 | 21:12

Всичко им е нагласено на мюмюните, Сега бившите пажове на Ковача ще легнат и ония ще вземат поредната тенекия, за да излязат после в Гейропата и да ги сцепят от бой. Рейтинг: 4 11

ivo (Гост)
11 май 2019 | 23:11

И кой ще ни сцепи от бой бе смешко, евроиди.отското ти отборче ли хехехх... Рейтинг: 2 2

(Гост)
12 май 2019 | 00:07

може ли да си толкова прост? Там в дълбоката провинция все такива ли сте? Рейтинг: 1 1

12 май 2019 | 15:25

"Всичко, което е далеч от морето, е провинция", надрусан люлински шизофренико. Хемингуей го е казал. Изключително си прост, ама те шопЯта са си тъпи по природа. А за другия - РеВалЯ, селският бар, Атлетико, дори ФК Догодина, които ви отстраниха. Поздрави от Оле, баварски калтаци. Рейтинг: 0 0

Ицо (Гост) 12 отговор
11 май 2019 | 20:51

Хич не им е сигурна работата на Байерн. Последният кръг играят с Айнтрахт, които се борят за топ4. Рейтинг: 14 1

ime (Гост) 11 отговор
11 май 2019 | 19:41

Нямаше никаква засада при гола на Байерн. ВАР е ИНСТРУМЕНТ за манипулации и в случая целта бе да докарат интригата до последния кръг - за първи път от сигурно 10 години. Рейтинг: 16 9