Борусия (М) стигна поне до Лига Европа, но няма да се задоволи с това (видео) 11 май 2019 | 19:04
След три поредни грешни стъпки Борусия (Мьонхенгладбах) се съвзе и срази Нюрнберг с 4:0 като гост, с което кръг преди края на шампионата в Бундеслигата се изкачи до мечтаната четвърта позиция. Фаворит за последната квота за Шампионската лига обаче си остава Айнтрахт (Франкфурт), който е с мач по-малко. Все пак радостната новина за Гладбах е, че тимът вече е сигурен поне за Лига Европа.
Нюрнберг пък вече изпадна и на теория, като с него в долния ешелон потегля и Хановер 96.

Първите четири отбора отиват в ШЛ, а следващите три ще се подвизават в Лига Европа. След седмица на “жребчетата” има предстои тежко домакинство на запазилия шансове за титлата Борусия (Дортмунд).

Гладбах срещна солиден отпор от Нюрнберг и трябваше да чака за първия гол чак до 56-ата минута, когато Йосип Дръмич беше изведен сам срещу вратаря и реализира. В следващите осем минути гостите добавиха още две попадения и всичко беше ясно. В 63-ата Лукас Мюел си заби автогол, а две по-късно Торган Азар покачи на 3:0 за Борусия.

В 80-ата минутя Денис Закария добави още един гол за крайното 4:0.

Торлес Кноел Торлес Кноел19 Тобиас Щробъл5 Тобиас Щробъл
80' Денис Закария  Денис Закариягол
Едуард Льовенизлиза Едуард Льовен  79'
Торлес Кноелвлиза Торлес Кноел
78' Кристоф Крамер  Кристоф Крамеризлиза
Тобиас Щробъл  Тобиас Щробълвлиза
Вирджил Мисиджанизлиза Вирджил Мисиджан  73'
Ондрей Петраквлиза Ондрей Петрак
72' Ибрахима Траоре  Ибрахима Траореизлиза
Аласан Плеа  Аласан Плеавлиза
65' Торган Азар  Торган Азаргол
63' Лукас Мюел  Лукас Мюелавтогол
Себастиан Керкизлиза Себастиан Керк  61'
Тимъти Тилманвлиза Тимъти Тилман
56' Йосип Дърмич  Йосип Дърмичгол
48' Луис Байер  Луис Байержълт картон
46' Флориан Нойхаус  Флориан Нойхаусизлиза
Йонас Хофман  Йонас Хофманвлиза
42' Флориан Нойхаус  Флориан Нойхаусжълт картон
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
56'
Йосип Дърмич
Лукас Мюел
63'
65'
Торган Азар
80'
Денис Закария

Добави коментар Коментари (1)

11 май 2019 | 19:53

Много ясно и предвидимо е, че последния мач сме го отписали и съответно подарили на другата БОРУССИЯ, предвид доброто ни взаимно сътрудничество, още повече че бившият ни станал вече легендарен в Майн ГЛАДБАХ настойник ЛюФАВРЕ-то си е техен настоящ... И с оглед на обстоятелството,че страшно необходимите им 3 точици са страшно наложителни за тях, нема друг работещ начин освен да се покажем като много добри домакини и да им ги дадем най-заслужено, понеже има ЗАЩО...най-вече заради исторически заслуги към БМГ Рейтинг: 2 3