Нов мач с обрат подсигури мястото на Тотнъм в ШЛ (видео) 12 май 2019 | 18:50
За четвърта поредна година Тотнъм финишира в топ 4 на английския футбол и през новия сезон пак ще се подвизава в Шампионската лига, която сега има и шанс да спечели, тъй като е на финал.
Това стана факт след домакинско 2:2 срещу Евертън в среща от последния кръг, с което лондончани си гарантираха така нужната точка преднина пред Арсенал, за да заемат четвъртото място. Градският съперник пък финишира пети. “Шпорите” имаха шанс и да изместят Челси от третата позиция, но изпусната победа ги лиши от това.

Двубоят дойде дни след драматичния обрат от 0:2 до 3:2 над Аякс на полуфиналите в ШЛ. И днес станахме свидетели на обрат, но в полза на Евертън. Ерик Дайър даде аванс на домакините още в 3-ата минута, но Тио Уолкот в 69-ата и Дженк Тосун в 72-ата наклониха везните в полза на "карамелите". Все пак в 75-ата Кристиан Ериксен успокои лондончани с изравнително попадение.

Евертън финишира на осмо място и днес не играеше за нищо.

Домакините бяха с куп проблеми заради наказания и контузии. Сон Хюн-Мин и Хуан Фойт са санкционирани за по три мача, а Хари Кейн, Дани Роуз и Ян Вертонген са с травми. Почетино заложи на 22-годишния защитник Кайл Уокър-Питърс, който досега имаше само шест участия през сезона в Премиър лийг. Ерик Дайър влезе в отбраната, а шанс от първата минута получи Ерик Ламела. Фернандо Йоренте и героят от битката срещу Аякс Лукас Моура бяха в предни позиции.

Мениджърът на Евертън Марко Силва беше без твърдите си титуляри Ричарлисон и Доминик Калвърт-Люин, които бяха пропуснали само по два мача досега. Сега обаче те са контузени. Наставникът заложи на 4-4-2 с Гилфи Сигурдсон и Дженк Тосун в предни позиции, а Курт Зума зае позиция на десния бек.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за Тотнъм - с ранен гол. Още в 3-ата минута Дайър беше точен отблизо след центиране от ъглов удар и последвало разбъркване.
Бързият гол даде възможност на "шпорите" да оставят съперника да владее топката за период от няколко минути. В 11-ата гостуващият тим изпълни пряк-свободен удар, при който Майкъл Кийн беше изведен, но ударът му с глава попадна точно в ръцете на Юго Лорис.
Три по-късно Деле Али беше на крачка от второ попадение за Тотнъм, но не уцели вратата.
Отборът от Ливърпул се стараеше да изравни играта и резултата, но след половин час игра Бернард шутира коварно, но Лорис все пак успя да отрази шута му в долния десен ъгъл.
За втората част Почетино заложи на Виктор Уаняма за сметка на Деле Али.
Играта и на двата тима продължи да не бъде впечатляваща. В 59-ата минута Бернард получи пас в коридор, но закъсня с малко и не съумя да затрудни стража на Тотнъм.
Футболистите в бели екипи действаха все по-мудно и логично бяха наказани. В 69-ата минута Тио Уолкот спокойно си нагласи топката и я изстреля в далечния ъгъл на Лорис за 1:1.
Три минути след това Тосун добута топката зад голлинията за 1:2 от аналогична ситуация като при първия гол на Тотнъм.
И все пак домакините намериха сили за бърз отговор. В 75-ата минута Ериксен показа отличен мерник при изпълнение на пряк-свободен удар и донесе нужната точка.

Оливър Скип Оливър Скип52
90' Люка Дин  Люка Динжълт картон
Фернандо Йорентеизлиза Фернандо Йоренте  77'
Винсент Янсенвлиза Винсент Янсен
Ерик Ламелаизлиза Ерик Ламела
Оливър Скипвлиза Оливър Скип
Кристиан Ериксенгол Кристиан Ериксен  75'
72' Дженк Тосун  Дженк Тосунгол
71' Морган Шнайдерлин  Морган Шнайдерлинжълт картон
69' Тио Уолкот  Тио Уолкотгол
65' Идриса Гей  Идриса Гейизлиза
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Ерик Дайър
3'
69'
Тио Уолкот
72'
Дженк Тосун
Кристиан Ериксен
75'

Добави коментар Коментари (11)

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ЧАС (Гост) 11 отговор
13 май 2019 | 09:30

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ВСЕКИ ЧАС и НАД 14 000 $ ВСЯКА НЕДЕЛЯ !!! АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО , ЗА ПОДРОБНОСТИ ВИЖ ===> easymoneybg_ucoz_com -ЗАМЕНЕТЕ ДОЛНАТА ЧЕРТА С ТОЧКА . Рейтинг: 0 0

FOREVER LIVERPOOL (Гост) 10 отговор
12 май 2019 | 22:35

"Бели чаршафи", запасявайте се с вазелин за 1-ви юни, щото Ливърпул ще ви изкривят като консервена кутия! Рейтинг: 5 29

Челси (Гост)
13 май 2019 | 09:06

Мразя Тотнъм, но заради гнусните фенчета на Лузерпул, ви пожелавам успех! Рейтинг: 7 1

Lissa (Гост) 9 отговор
12 май 2019 | 21:57

И︆︆ск︆︆аш л︆︆и да с︆︆е на︆︆ме︆︆ри ж︆︆ен︆︆а за ед︆︆на н︆︆о︆︆щ? Д︆︆об︆︆ре до︆︆шл︆︆и на >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆S︆︆e︆︆x︆︆y︆︆d︆︆r︆︆o︆︆m.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 2

1912 (Гост) 8 отговор
12 май 2019 | 20:59

До всички, които се чудят какъв е регламентът: 1. Максималният брой отбори, с които една федерация може да участва в ЕКТ е 7 седем Т.е. 5+2 или 4+3 или 3+4. 2. Отбор, придобил право за участие в ШЛ от класиране в Първенството, ПО НИКАКЪВ НАЧИН не може да загуби това право! 3. Отбор, спечелил ШЛ, автоматично получава право за участие и в следващия сезон на ШЛ. 4. Отбор, спечелил ЛЕ, получава право за участие в групите на ШЛ, ОСВЕН АКО НОСИТЕЛЯТ НА ШЛ НЕ Е ПРИДОБИЛ ПРАВО ЗА УЧАСТИЕ В ШЛ ОТ КЛАСИРАНЕ В ПЪРВЕНСТВОТО. При сегашното положение, ако Арсенал спечелят ЛЕ, стават 5-ият ПЕТИЯТ представител на Англия в ШЛ за сезон 2019-2020. Ако това стане, Англия ще има в ЛЕ 2-маДВАМА представителя - МанЮн и Уулвс или МанЮн и Уотфорд, ако вземат, че бият Сити на финала за ФА Къп. Ако Арсенал НЕ СПЕЧЕЛЯТ ЛЕ, се присъединяват към МанЮн и Уулвс или МанЮн и Уотфорд в ЛЕ. И Англия ще има 4+3. Рейтинг: 17 1

12 май 2019 | 19:31

Другият сезон идва края на Тотнъм-ВАР!! Ще се върнат където им е мястото. Рейтинг: 5 30

aa (Гост)
13 май 2019 | 07:50

И така година след година надежди а Спърс са с на-слабото си класиране в Прем Л от 3 години. 4 то.... Рейтинг: 2 1

pr (Гост) 4 отговор
12 май 2019 | 19:29

Предпоследен мач в този фантасичен сезон за отбора и Поетино !!! Това което те успяха да направят е подвиг !!! Надминаха много кратно очакванията . Чеслтито на всички истински фенове на Спърс !!! Останалите -ще ги ръпим , няма какво да се прави , и те са хора Рейтинг: 29 4

13 май 2019 | 09:09

А ха ха ха, много си забавна скъпа, къде ви хванем, там ви ръбим!!!!!! Виж статистиката!!!!!! Рейтинг: 2 1