Шампионската титла отново е за Манчестър Сити (видео) 12 май 2019 | 18:49
Манчестър Сити за втори пореден сезон е шампион на Англия. Отборът на Пеп Гуардиола си свърши работата в последния кръг и спечели с 4:1 гостуването си на Брайтън. Така "гражданите" надделяха в една изключителна битка за титлата, като завършиха с впечатляващите 98 точки, само с една повече от Ливърпул. Ман Сити завърши сезона в серия от 14 поредни победи в първенството.

Брайтън се държеше в първия половин час и дори поведе след гол на Глен Мъри в 27-ата минута. Попаданието накара играчите на Ман Сити да реагират като ужилени. Те изравниха секунди по-късно след гол на Агуеро, а до почивката вече водеха, след като Лапорт се разписа с глава. През второто полувреме Марез и Гюндоган вкараха за крайното 1:4.

За Манчестър Сити това е шеста титла в историята. Отборът има шанс за требъл през този сезон, след като вече си осигури Купата на Лигата и му предстои финал в Купата на Англия. Гуардиола пък вдига шести трофей, откакто пристигна на "Емиратс". Той става шампион за осми път след три титли с Барселона и три с Байерн.

Първата по-опасна ситуация в срещата бе в четвъртата минута, когато Бернардо Силва навлезе в наказателното поле, като преодоля няколко защитници, но в крайна сметка бе спрян. Брайтън играеше напълно равностойно, а при една контраатака Джаханбахш напредна, финтира и отправи хубав удар, но покрай вратата.

Постепенно "гражданите" увеличиха темпото и започнаха да доминират, като имаше периоди с продължителни разигравания около наказателното поле на съперника. Гостите така и не стигаха до удар. В 23-ата минута Марез се освободи отляво и центрира остро, но вратарят успя да отклони топката преди тя да се озове в играч на Сити.
Брайтън шокира тима на Гуардиола в 27-ата минута. След ъглов удар Глен Мъри се озова непокрит и с глава откри резултата. Попадението накара испанския мениджър да се хване за главата, но секунди по-късно домакините допуснаха изравняване. Агуеро бе изведен зад защитата и с удар през краката на Мат Райън прати топката в мрежата. За аржентинеца това бе гол номер 32 във всички турнири от началото на сезона и 21-и в първенството.

Първият гол в мача накара Ман Сити да вдигне много оборотите, а бързото изравняване вдъхна на играчите нова мотивация и в следващите минути гостите имаха тотална доминация. Натискът на гостите нарастваше, а Брайтън вече трудно удържаше съперника. Така се стигна до 38-ата минута, когато след ъглов удар Лапорт се извиси и с глава заби топката в мрежата за 1:2. В самия край на първото полувреме Дънк от фаул отправи силен удар, но Едерсон изби.

След почивката гостите имаха по-голям превес, тъй като съперникът им стоеше доста по-дефанзивно. С гола аванс “гражданите” разиграваха спокойно и търсеха пролука в защитата на Брайтън. Сити имаше тотален контрол и в 63-ата минута сложи край на интригата. Тогава Риад Марез финтира Дънк и след това с красив удар увеличи аванса на отбора на Гуардиола.

Гюндоган накара играчите на Манчестър Сити вече да мислят за празненствата. Германецът се разписа за 1:4 след много хубав удар от пряк свободен удар. След този гол гостите спокойно доиграваха мача, а Брайтън се бе примирил със загубата. Това позволи на Крис Хютън да извади капитана Бруно, който получи бурни аплодисменти от публиката, тъй като след този мач слага край на кариерата си.

Юрген Локадия Юрген Локадия9 Данило3 Данило
88' Кайл Уокър  Кайл Уокъризлиза
Данило  Даниловлиза
86' Венсан Компани  Венсан Компаниизлиза
Николас Отаменди  Николас Отамендивлиза
Бруно Салторизлиза Бруно Салтор  84'
Мартин Монтоявлиза Мартин Монтоя
78' Давид Силва  Давид Силваизлиза
Кевин Де Бройне  Кевин Де Бройневлиза
72' Илкай Гюндоган  Илкай Гюндогангол
Глен Мъриизлиза Глен Мъри  68'
Флорин Андоневлиза Флорин Андоне
Алиреза Джаханбахшизлиза Алиреза Джаханбахш  67'
Юрген Локадиявлиза Юрген Локадия
63' Рияд Марез  Рияд Марезгол
38' Аймерик Лапорт  Аймерик Лапортгол
28' Серхио Агуеро  Серхио Агуерогол
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Глен Мъри
27'
28'
Серхио Агуеро
38'
Аймерик Лапорт
63'
Рияд Марез
72'
Илкай Гюндоган

Добави коментар Коментари (166)

Джихад ФК (Гост) 166 отговор
13 май 2019 | 16:30

На кой му пука за умрялата титла в шампионата, като са на път да спечелят ШЕСТА КУПА НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ ШАМПИОНИ. Титли в първенството имат достатъчно. Отрочета като Сити са за местна консумация. Като излязат вв евротурнирите се вижда какви са лузъри. Хайде радвайте се и на Карабао Къп и ФА Къп. Рейтинг: 3 7

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Petrov (Гост) 165 отговор
13 май 2019 | 11:18

Ние ще Ви покажем как се правят успешни инвестиции на спортни събития. Изпробвайте безплатно на TIPSTERIUM . СОМ и се убедете колко е лесно и доходоносно. Рейтинг: 0 3

Man (Гост) 164 отговор
13 май 2019 | 10:55

Най-големите, лузерпул да го духат! Рейтинг: 4 6

PARIONLINE (Гост) 163 отговор
13 май 2019 | 10:32

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 3

Vk (Гост) 162 отговор

Браво на шити! Сега и тотнъм като ги удари ония фантазьори, Клопи пак ще мига на парцали... Рейтинг: 7 4

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ЧАС (Гост) 161 отговор
13 май 2019 | 09:28

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ВСЕКИ ЧАС и НАД 14 000 $ ВСЯКА НЕДЕЛЯ !!! АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО , ЗА ПОДРОБНОСТИ ВИЖ ===> easymoneybg_ucoz_com -ЗАМЕНЕТЕ ДОЛНАТА ЧЕРТА С ТОЧКА . Рейтинг: 1 3

Luzerpool (Гост) 160 отговор
13 май 2019 | 09:12

Не съм спал на нервна почва!!! 30 години сдух и Грязз.. .. Рейтинг: 13 3

123 (Гост) 159 отговор
13 май 2019 | 08:40

Много поздрави от Аткинсън и Майкълчо Оливър ! Аз не си спомням Шити да бяха ощетени в нито един мач ! Само две ситуации ще припоммя,престъпната неотсъдена дузпа срещу лестър,и престъпната неотсъдена дузпа за Тотнъм ! Честито на фейк отборчето ! Рейтинг: 10 23

. (Гост) 158 отговор
13 май 2019 | 06:26

Грозотия, мръсна и зла циганска - надежда дойчева абсолютно никоя си циганска - очаквам да ме нахраниш още по толкова, че едно време по онова време в онзи форум на бившия продавалник ми било малко и понеже бил закрит точно заради мен ? Рейтинг: 0 4

надежда дойчева (Гост) 157 отговор
13 май 2019 | 03:39

КАКЪВ СИ ГРОЗНИК , ГНУСЕН, МЪРСЕН И ЗЪЛ ЦИГАНСКИ Рейтинг: 0 4

надежда дойчева (Гост)
13 май 2019 | 03:47

!!Надежда бивша продавачка на артикули за баня в магазин Бриколаж в Люлин,а сега подвизаваща се с никове ,като Следователката,na di и кой знае още колко фалшиви ти си пример за това,каква не трябва да бъде една жена.Използвайки работата си в Хенди и използващата хората,като пионки може и да постигаш дадени цели,но айде не искаме да сме,като теб и да се правиме на кючекини по разни партита.!!Ти по-добре си гледай единственото дете,а не да сереш по форумите измишльотини и клевети за хората.Много ти се ще да съм наркоманка и да живея в мизерия,но може само да си мечтаеш за това нещастнице мизерна.!!Такива,като теб освен,че са грозни отвън са боклуци и от вътре,което е по-зле,затова и свекърва ти не може да те понася и с караш всеки ден с мъжа си.Та гледай да не те ритнат от семейното ложе та да ти покажат ,къде ти е мястото.Тя се загрижила за чуждото дете,а не гледа собственото си и стои милото в стаята си само,кво му беше наказанието ,тихо и да си кюти там.Мърла злобна си ти и не заслужаваш грам внимание,камо ли да се занимава човек с подобни екскременти ровещи адреси и телефони и пускащи с е к с обяви на нищо неподозиращите хора.msbrico,продавай си незаконните цигари и се гръмни злобо грозна.!! Рейтинг: 1 2

Някой (Гост) 156 отговор
13 май 2019 | 02:21

Честито на чаршафите и калъфките. Браво, няма какво друго да кажа. На вечно вторите им пожелавам успех догодина, сигурно ще е тяхната. Рейтинг: 7 17

Lissa (Гост) 155 отговор
13 май 2019 | 01:38

И︆︆ск︆︆аш л︆︆и да с︆︆е на︆︆ме︆︆ри ж︆︆ен︆︆а за ед︆︆на н︆︆о︆︆щ? Д︆︆об︆︆ре до︆︆шл︆︆и на >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆S︆︆e︆︆x︆︆y︆︆d︆︆r︆︆o︆︆m.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 9

Ало Оле съм (Гост) 154 отговор
13 май 2019 | 01:29

Купата е наша! Рейтинг: 14 2

gg (Гост) 153 отговор
13 май 2019 | 01:17

Като погледнеш играчите на Сити забелязваш че няма нито един от топ десет на играчите в Европа които се водят за най добри или най скъпи.Някои от играчите им са посредствени,други на възраст,като има и някои млади играчи.Разчита се на отборната игра,като се винаги има един гръбнак от играчи около които се върти отбора.Компани,който играе може би последния си сезон,вече може да се нарече легенда на отбора и странно че той отбеляза онзи гол преди седмица,който може би гарантира титлата на гражданите.Отличната работа и с мениджерския пост през последните години.Всеки един нов мениджър надграждаше.Отлична работа и на Гуардиола, който записа две последователни титли печелейки срещу Поч,Клоп,Моу,трима от най добрите специалисти в света в момента.Отбора ще е фактор и в следващия сезон. Рейтинг: 34 8

мда (Гост)
13 май 2019 | 11:54

Много озлобени лузъри пишат тук. Особено кофти им е Пеп да ги унижава, защото хем купиха най-скъпите защитник и вратар в света и я докараха да имат 97 точки, хем поредната калъфка. Рейтинг: 6 2