Лестър и Челси закриха сезона с равенство 12 май 2019 | 18:52
Отборите на Лестър и Челси завършиха наравно 0:0 в мач от последния кръг на английската Висша лига. Двубоят беше без особено голямо значение за двата тима.
Домакините нямаха шанс да се доберат до Лига Европа, а “сините” от Лондон вече си бяха осигурили място в Топ 4 и мислите им са насочени към финала срещу Арсенал в Лига Европа, който ще се играе на 29 май в Баку.

В 3-ата минута Рос Баркли имаше добра възможност да изведе Челси напред в резултата. Полузащитникът получи пас в дълбочина от Жоржиньо, овладя топката и стреля, но Каспер Шмайхел покри ъгъла си и изби в ъглов удар. В 8-ата минута Хамза Чудхури опита интересен удар от границата на наказателното поле, който прелетя високо над напречната греда. В 14-ата минута Шмайхел блокира опасен удар на Вилиан.

В 29-ата минута Гонсало Игуаин получи добро подаване от Вилиан, успя да се обърне със защитник на гърба и да отправи удар, който премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата зад Шмайхел. В 40-ата минута лошо избита топка от защитата на Лестър попадна в Лофтъс-Чийк, чийто удар от движение не бе точен и излезе в аут.
В последната минута на първото полувреме Джейми Варди се справи доста лесно с Давид Луис, с което спечели числено предимство в атака за "лисиците". Подаването на английския национал към Тилеманс обаче бе доста неточно и полузащитникът стреля във Вилфредо Кабалеро от нулев ъгъл. Челси приключи полувремето с голям пропуск на Гонсало Игуаин. Аржентинецът не успя да засече остро центриране по земя на Маркос Алонсо от левия фланг.

В 48-ата минута Тилеманс отправи много силен удар от воле, който прелетя застрашително покрай вратата. Последваха силни минути на Лестър, в които отборът организира няколко добри атаки, които обаче не доведоха до гол. В 75-ата минута Каспер Шмайхел улови удар на Рос Баркли от далечна дистанция. В 89-ата минута пробив по левия фланг на Лестър даде възможността на Телеманс да стреля от 25 метра към вратата на Кабалеро. Ударът на белгиеца обаче бе колкото силен, толкова и неточен.

ЛЕСТЪР - ЧЕЛСИ 0:0

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Перейра, Еванс, Магуайър, Чилуел, Ндиди, Олбрайтън, Тилеманс, Чудхури, Мадисън, Варди;

ЧЕЛСИ: Кабалеро, Дзапакоста, Аспиликуета, Луис, Алонсо, Баркли, Жорджиньо, Лофтъс-Чийк, Педро, Игуаин, Вилиан;

Дани Симпсънвлиза Дани Симпсън  Матео Ковачич  Матео Ковачичвлиза
69' Willian  Willianизлиза
Еден Азар  Еден Азарвлиза
Уилфред Ндидиизлиза Уилфред Ндиди  66'
Шинджи Оказакивлиза Шинджи Оказаки
30' Жоржиньо  Жоржиньожълт картон

12 май 2019 | 23:47

Като фен на английския футбол изпитах огромно удоволствие от вторите полуфинални мачове на английските отбори и искам да поздравя феновете на Ливърпул, Тотнъм, Челси и Арсенал за класирането им на финала. Техните отбори показаха страхотна игра, и се получиха развои в срещите, които не бяха за хора със слаби нерви. Пожелавам на всички финалисти успех и по-силния нека победи. За мен сезона на Лестър не беше много успешен, след като изпусна 7 то място и не можа да се класира за евротурнирите, но имаме млад и переспективен отбор и очаквам по-добро представяне през следващия сезон. Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Ca (Гост) 2 отговор
12 май 2019 | 17:48

До победа! Рейтинг: 0 0

Миланов (Гост) 1 отговор
12 май 2019 | 17:02

Ние ще Ви покажем как се правят успешни инвестиции на спортни събития. Изпробвайте безплатно на TIPSTERIUM . СОМ и се убедете колко е лесно и доходоносно. Рейтинг: 1 0

Англия

Отбраната съсипа усилията на Обамеянг, "топчиите" като по чудо не загубиха (видео) 15 септември 2019 | 20:23
Борнемут удари Евертън за първата си домакинска победа през сезона (видео) 15 септември 2019 | 17:56
Гуардиола: Пет точки? ОК, поздравявам Ливърпул за титлата, макар че е само септември 15 септември 2019 | 14:58
Франк Лампард: Смяната на Рюдигер беше предпазна мярка 15 септември 2019 | 15:07
Страхотен гол на Дженепо донесе победа над Саутхамптън над Шефилд Юнайтед 14 септември 2019 | 19:36
Гуардиола: Не очаквайте постоянно да побеждаваме 14 септември 2019 | 23:56
Ман Сити се срина срещу шампиона на Чемпиъншип и изостана на пет точки от Ливърпул (видео) 14 септември 2019 | 21:21
Брайтън пак изпусна победата (видео) 14 септември 2019 | 19:27
Тотнъм бомбардира Кристъл Палас за едно полувреме (видео) 14 септември 2019 | 18:55
Ман Юнайтед постигна мъчна победа над Лестър, Рашфорд вкара дузпа 14 септември 2019 | 18:54
Ейбрахам скри топката на "вълците" след хеттрик и автогол (видео) 14 септември 2019 | 18:50
Мане поведе Ливърпул към 14-а поредна победа, мърсисайдци дръпнаха с пет точки пред шампионите (видео) 14 септември 2019 | 16:20
Манчестър Сити предлага две крайни дати на летния трансферен прозорец 14 септември 2019 | 07:03
Алексис: Пристигнах в Манчестър Юнайтед в неподходящ момент 14 септември 2019 | 06:29
Манчестър Юнайтед следи Джеймс Мадисън от Лестър 14 септември 2019 | 04:42
Салах: Не бива да подценяваме Нюкасъл 14 септември 2019 | 03:03