Манчестър Юнайтед приключи сезона с поражение на "Олд Трафорд" (видео) 12 май 2019 | 18:53
Отборът на Манчестър Юнайтед завърши сезона с поражение. "Червените дяволи" загубиха с 0:2 на своя стадион "Олд Трафорд" от изпадналия още преди днешната среща Кардиф Сити. Мачът бе от последния 38-и кръг на английското първенство. Натаниъл Мендес-Лейндж даде аванс на гостите от дузпа в 23-ата минута, а в 54-ата пак той стана автор и на втория гол в мача.

Двубоят бе без значение за уелсците, а "червените дяволи” на Оле Гунар Солскяер можеха единствено да се преборят за петото място при определени условия, но това не се случи. Юнайтед е шести в крайното класиране с 66 точки и ще играе в Лига Европа през следващия сезон. Кардиф пък се нареди на 18-а позиция с 34 точки и през новия сезон ще се изявява в Чемпиъншип.

Норвежкият специалист Солскяер заложи днес на Мейсън Грийнууд, Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард в атака във формация 4-3-3, а основното оръжие на Кардиф бе Кенет Зохоре, но друг футболист всъщност създаде повече неприятности на отбраната на домакините - Натаниъл Мендес-Лейндж.

Един от първите интересни моменти в мача бе сътворен от Андреас Перейра, който с фалцов удар не бе далеч от гол във вратата на Нийл Етеридж, но топката мина встрани от десния страничен стълб. В 12-ата минута получилият шанс да започне от първата минута младок Мейсън Грийнууд бе близо до това да изведе Юнайтед напред в резултата, но Етеридж спаси удара му с глава.

В 23-ата минута Натаниъл Мендес-Лейндж даде аванс на Кардиф в резултата с гол от дузпа. Самият той падна в наказателното поле на домакините, а реферът Джон Мос прецени, че Диего Далот е играл непозволено и посочи бялата точка.

Атаките към вратата на Кардиф, преди и след попадението, не спираха, но до гол за Юнайтед така и не се стигаше. Сантиметри разделиха от изравнително попадение 17-годишния Грийнууд в 26-ата минута, когато тийнейджърът стреля от добра позиция, но Етеридж изби топката в гредата.

В 38-ата минута Грийнууд отново застраши вратата на Етеридж, но този път изстрелът му не намери целта. Минута по-късно пък гостите едва не изненадаха съперника си с дълго центриране към Боби Рийд, а секунди по-късно Джош Мърфи тества Давид де Хеа с коварен шут, но испанският страж на Юнайтед се намеси стабилно и изби. Малко след това Леандро Бакуна, който вече бе предупреден официално, извърши нарушение срещу Маркъс Рашфорд, но реферът Мос реши да не бърка в джобчето с картоните.

Пет минути след почивката резервата Антони Марсиал бе задържан малко пред наказателното поле на Кардиф от защитник на гостите, но играта не бе спряна.

В 54-ата минута гостите изпълниха тъч и хванаха неподготвена защитата на Юнайтед, като Джош Мърфи се озова пред вратата на Де Хеа и подаде на Мендес-Лейндж, който просто подложи крака си, за да направи резултата 0:2.
В 70-ата минута Етеридж направи поредното си спасяване в двубоя, този път след шут на Пол Погба. До края на срещата играчите на Солскяер пропуснаха още не една и две добри възможности за гол, но така и не успяха да преодолеят поне веднъж Етеридж и приключват сезона във Премиър Лийг с поражение на “Олд Трафорд”.

Ашли Йънг Ашли Йънг18 Джо Бенет3 Джо Бенет
Андреас Перейра Андреас Перейра15 Натаниъл Мендес-Лейндж19 Натаниъл Мендес-Лейндж
Луис Антонио Валенсия Луис Антонио Валенсия25 Ашли Ричардс6 Ашли Ричардс
90' Шон Морисън  Шон Морисънжълт картон
80' Натаниъл Мендес-Лейндж  Натаниъл Мендес-Лейнджизлиза
Джуниър Хойлет  Джуниър Хойлетвлиза
Диого Далотизлиза Диого Далот  74' Кенет Зохоре  Кенет Зохореизлиза
Луис Антонио Валенсиявлиза Луис Антонио Валенсия  Даниел Карл Уорд  Даниел Карл Уордвлиза
Андреас Перейраизлиза Андреас Перейра
Анхел Гомесвлиза Анхел Гомес
Джеси Лингарджълт картон Джеси Лингард  71'
Пол Погбажълт картон Пол Погба  61' Джош Мърфи  Джош Мърфижълт картон
58' Арон Гунарсон  Арон Гунарсонизлиза
Ашли Ричардс  Ашли Ричардсвлиза
54' Натаниъл Мендес-Лейндж  Натаниъл Мендес-Лейнджгол
Фил Джоунсизлиза Фил Джоунс  46'
Антони Марсиалвлиза Антони Марсиал
Андреас Перейражълт картон Андреас Перейра  44'
28' Леандро Бакуна  Леандро Бакунажълт картон
23' Натаниъл Мендес-Лейндж  Натаниъл Мендес-Лейндждузпа
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
23'
Натаниъл Мендес-Лейндж
54'

Добави коментар Коментари (24)

eba4a na pedali (Гост) 24 отговор
13 май 2019 | 11:08

мос отножо доказа 4е е посредсвехгеи садиа Рейтинг: 0 1

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ЧАС (Гост) 23 отговор
13 май 2019 | 09:34

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ВСЕКИ ЧАС и НАД 14 000 $ ВСЯКА НЕДЕЛЯ !!! АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО , ЗА ПОДРОБНОСТИ ВИЖ ===> easymoneybg_ucoz_com -ЗАМЕНЕТЕ ДОЛНАТА ЧЕРТА С ТОЧКА . Рейтинг: 0 1

ХА ХА ХА (Гост) 22 отговор
13 май 2019 | 02:33

Какъв смях. И какво стана сега с великия Оле, дето бил извънземен и т.н. Тия се вътриха много яко. Забавно. Рейтинг: 20 1

Фен на Юнайтед (Гост)
13 май 2019 | 08:06

Много си прав и аз това казвах още от самото начало ама не , "големкте фвнове " си мислиха че ще стане чудо Рейтинг: 4 2

spoko (Гост) 21 отговор
13 май 2019 | 01:16

Как беше приказката - на умрял кон .... Вярно е 4е без звезди класен отбор не става, но трябва правилно да се определи кой може да дърпа отбора и да се нари4а лидер. Медийни "звезди" като джогинга Погба, лекето Марсиал, старата кранта Сан4ес и някой недоразумения в защитата провалиха отбора. Не слу4айно доста добри игра4и отхвърлят оферти от МЮ Пе4албарите без сърца - продавай!!! Рейтинг: 17 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Меси играе ли? (Гост) 20 отговор
13 май 2019 | 00:44

Ефектът Оле Лайнянсен Рейтинг: 15 3

Ole (Гост) 19 отговор
13 май 2019 | 00:43

Нямахме шанса да имаме привилегията да играем в еротурнири за да имаме предимство,както нашите конкуренти! Рейтинг: 5 0

2-15 (Гост) 18 отговор
12 май 2019 | 23:02

МЮ просто дадоха мача на Кардиф. Подариха, бутнаха, както искате, да не си отидат Кардиф в Б група. За кво им беше победа в тоя мач. Дузпа нямаше, при тъча шест/6/ човека от МЮ, включително и централните защитници, струпани при играча, който хвърля топката. Пред де Хея няма никой. Ами и Юнак Щръклево ще вкарат гол. Нагласена работа. Пуул за кой ли път вкара от засада, поне 10 гола така отбелязаха и --пак калъфка. Това е положението, който иска, да вярва в Робин Худ. Рейтинг: 2 21

12 май 2019 | 22:00

И︆︆ск︆︆аш л︆︆и да с︆︆е на︆︆ме︆︆ри ж︆︆ен︆︆а за ед︆︆на н︆︆о︆︆щ? Д︆︆об︆︆ре до︆︆шл︆︆и на >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆S︆︆e︆︆x︆︆y︆︆d︆︆r︆︆o︆︆m.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 3

Leaderpool (Гост) 16 отговор
12 май 2019 | 21:27

Фен на Пул, не съм тук да злобея, просто да кажа, че ми е неприятно заради състоянието на Юнайтед и персонално ми е тъпо заради Солскяер, който е голям пич. Каквото и да говорим, Ман Ю заслужава респект заради красивия, класически, директен английски стил на игра, който винаги е практикувал... за разлика от някои други новоизлюпени петролни грандове Рейтинг: 27 13

NIKI (Гост) 15 отговор
12 май 2019 | 21:24

ГЛУПАЦИТЕ ОТ РЪКОВОДСТВОТО НА КЛУБА ИЗГОНИХА СПЕЦИАЛИСТА МАУРИНЬО И СЛОЖИХА АНОНИМНИКА СОЛСКЯР !!! ДОГОДИНА НЯМА ДА СА И В ШЕСТИЦАТА С ТОЗИ ТРНЬОР !!! Рейтинг: 28 8

!!! (Гост)
12 май 2019 | 21:30

6-тото място, което Моуриньо изобщо не беше сигурно, че ще задържи е абсолютна излагация за Юнайтед. Така че по-добре без Моуриньо, само ще спечелим от липсата му! Рейтинг: 6 16

EL DIABLO (Гост)
12 май 2019 | 22:32

Niki, абсолютно споделям мнението ти. Много може да се говори хипотетично къде щеше да е Юнайтед, ако бяха оставили Моу. Моето мнение е, че ако го бяха оставили да направи чистката на бойкотиращите през януари, може би щяхме да сме в четворката. Другото интересно при собствениците е, че при 8 загуби от 12 мача продължават да си държат Скиора /Солскяер/. За такива треньорски постижения са уволнявали доста по-опитни треньори от Норвежкият "Спец"! Като си спомня за треньорския успех на Скиора в Кардиф, не ми се мисли за следващия сезон! Рейтинг: 13 0

... (Гост) 14 отговор
12 май 2019 | 21:14

тези футболисти са позор за Юнайтед!! всички вън!!! Рейтинг: 25 2

none (Гост) 13 отговор
12 май 2019 | 20:37

Аз съм фен на Ливърпул от 20 години. Юнайтед винаги са ме дразнили и си признавам, че се радвах като се сринаха след сър Алекс, не заради нещо друго, ами ми се искаше малко да слязат на земята феновете им. Обаче не пожелвам на никого тяхнота мизерия в момомента. Надявам се да си стъпят на караката по-скоро, за да стане пак интересно. Все пак са отбор с традиции, а не изкуствен балон като Сити, ПСЖ и други подобни. Късмет другия сезон! YNWA Рейтинг: 58 8

AKULA (Гост) 12 отговор
12 май 2019 | 20:13

ГОУ ГОУ КЕНЕФ ЮНАЙТЕД Рейтинг: 17 15

Хенри Чинаски (Гост) 11 отговор
12 май 2019 | 20:06

Сега ще дадат едни 200млн. на Солскяер да си пробва късмета догодина. Рейтинг: 34 0

Haha (Гост) 10 отговор
12 май 2019 | 19:58

Манчестър е СИН! Свиквайте! Догодина сте на мястото на Кардиф, Фулъм или Хъдърсфилд! Рейтинг: 29 30

eba4a na pedali (Гост)
13 май 2019 | 11:00

ти сипедал свикваи Рейтинг: 0 0

Вижоще

Европейски футбол

Милано отново е "черно-синьо", и "росонерите" не спряха победния ход на Интер (видео+галерия) 21 септември 2019 | 23:46
Нов кошмар за Барса - жестоко проклятие тегне далеч от "Камп Ноу" (видео+галерия) 21 септември 2019 | 23:54
Ман Сити избухна с осмица, но се размина с рекорда 21 септември 2019 | 18:52
Коутиньо откри сметката си за Байерн, но и този път Левандовски беше с главна роля (видео) 21 септември 2019 | 18:19
Атлетико даде шанс на Барса и Реал Мадрид да го задминат 21 септември 2019 | 21:29
Роналдо донесе победата за Юве в специален за Буфон мач (видео) 21 септември 2019 | 20:52
Джампаоло: Интер показа по-големия си опит 22 септември 2019 | 01:07
Конте: Заслужена победа, щастлив съм 22 септември 2019 | 00:35
Зенит разгроми Рубин въпреки три отменени гола 21 септември 2019 | 23:03
Марсилия и Монпелие не се победиха в мач с три червени картона 21 септември 2019 | 21:53
РБ (Лайпциг) продължава с отличното представяне 21 септември 2019 | 21:34
Нюкасъл с ново равенство 21 септември 2019 | 21:32
Ивелин Попов игра цял мач при провал на Ростов 21 септември 2019 | 21:10
Десподов с две асистенции в първия си мач като титуляр в Бундеслигата 21 септември 2019 | 21:06
Замерват Евтимов с бирени бутилки на мач в Англия 21 септември 2019 | 20:32
Пеп: Понякога вкарваш 5 от 5 изстрела, но друг път не реализираш нито 1 от 20 21 септември 2019 | 20:31