Генк спечели титлата в Белгия (видео) 17 май 2019 | 05:57
Кръг преди края на шампионския плейоф Генк си осигури титлата в първенството на Белгия. Отборът на Филип Клеман завърши 1:1 като гост Андерлехт, а в същото време Брюж загуби гостуването си на Стандард (Лиеж) с 0:2. По този начин Генк натрупа аванс от 4 точки и е недостижим на върха.

Това е общо четвърта титла в историята за Генк. Предишните три са от 1999, 2002 и 2011 година.
Брайън Хейнен откри за Генк в 11-ата минута, но Андерлехт, който направи много посредствен сезон, изравни в 65-ата чрез Яник Боласие. Грандът от Брюксел е на дъното в първата шестица, но с равен брой точки с петия Гент, който се наложи с 2:1 при визитата си на Антверп.

В Лиеж местният Стандард остана с човек по-малко срещу Брюж в 30-ата минута заради червен картон на Колинс Фаи, но въпреки това стигна до трите точки. И двете попадение за домакините отбеляза Разван Марин. Румънецът се разписа в 68-ата минута от дузпа, а в 89-ата сложи точка на спора.

17 май 2019 | 08:50

Тия от Брюж са бахти зелките или става отново дума за концерт на ТОТО Котуньо Рейтинг: 2 2

Други

Десподов с две асистенции в първия си мач като титуляр в Бундеслигата 21 септември 2019 | 21:06
Полският шампион обърна тима на Алекс Колев 20 септември 2019 | 21:05
Рууд Гулит и приятелката на Буфон водещи на церемонията на ФИФА 17 септември 2019 | 13:45
Ден Бош на Велков се отлепи от дъното с разгром 21 септември 2019 | 01:27
Слован и Божиков отново показаха кой е №1 в Словакия (видео) 16 септември 2019 | 06:45
Разочароващо равенство за отбора на Стивън Петков 16 септември 2019 | 02:10
Икер Касияс: Възстановяването е спокойно и бавно 17 септември 2019 | 03:20
Тежка загуба за Велков и компания 16 септември 2019 | 23:08
Ескилстуна не успя да победи без Михаил Иванов 16 септември 2019 | 21:52
Лош кръг за българите в Казахстан (видео) 16 септември 2019 | 04:22
Славчев не игра в дербито с Нефтчи (видео) 16 септември 2019 | 02:51
Викингур (Рейкявик) спечели Купата на Исландия за втори път в историята 15 септември 2019 | 18:01
Мораеш разплака Зоря в голов спектакъл (видео) 15 септември 2019 | 01:36
Краев с жълт картон при загуба от Бенфика (видео) 14 септември 2019 | 23:14
Десподов дебютира със загуба в Австрия 14 септември 2019 | 21:05
Миланов влезе от пейката при шестата поредна победа на МОЛ Фехервар 14 септември 2019 | 20:47