Безобразен Интер отнесе четири гола в Неапол, мястото в Топ 4 не е сигурно 19 май 2019 | 23:23
Наполи прегази Интер на "Сан Паоло" и усложни ситуацията за "нерадзурите", които гонят класиране в Топ 4. Футболистите на Карло Анчелоти победиха Интер с 4:1 в дербито на предпоследния 37-и кръг на Серия “А”. Пьотър Желински (16) изведе "адзурите" напред в резултата, а Дрис Мертенс (61) удвои. Фабиан Руиз (71, 79) вкара още два гола. Мауро Икарди (81 д) намали изоставането на Интер. Грандът от Милано се нуждаеше от две точки в последните си два мача, но сега ще трябва да гони задължителен успех в последния кръг. Следващата неделя Интер приема Емполи, който се намира в серия от три поредни победи. При успех днес Интер със сигурност щеше да завърши в зона Шампионска лига. Другата неприятна новина за Интер е днешният успех на Милан с 2:0 над Фрозиноне и спечелената точка от Аталанта в гостуването на Ювентус, която позволи на бергамаските да изместят "нерадзурите" от третото място по голова разлика.
Първата среща между двата тима, играна на "Джузепе Меаца" през декември, завърши с победа за Интер. Единственото попадение в срещата отбеляза Лаутаро Мартинес в заключителните минути, влязъл от резервната скамейка.

В 3-ата минута Кевин Малкюи получи топката на десния фланг и центрира към Дрис Мертенс. Белгийският национал стреля от движение, но над вратата, без да затрудни Самир Ханданович. В 12-ата минута пред Аркадиуш Милик се откри възможността да стреля от пеналтерията, но полякът не успя да намери очертанията на вратата. В 16-ата минута Пьотър Желински изведе Наполи със страховит шут от далечна дистанция, който се спря точно в горния десен ъгъл.

В рамките на две минути, от 37-ата до 39-ата, Интер застраши Карнезис два пъти. Първо вратарят изби с крак удар на Лаутаро Мартинес, а след това Раджа Наинголан стреля над вратата. Случващото се на терена не се хареса на наставника на Интер Лучано Спалети и още след почивката в игра влезе Мауро Икарди на мястото на Матео Политано.

Втората част започна динамично със скоростни атаки и към двете врати. Интер имаше възможността да изравни с бърза контраатака, при която "нерадзурите" не успяха да се възползват трима на трима. Лаутаро Мартинес не успя да преодолее Калиду Кулибали, който блокира удара на аржентинеца. В 61-ата минута Наполи заби втори шамар в лицето на Интер с гол на Дрис Мертенс.

Белгиецът успя да се промъкне зад гърба на Жоао Миранда и да засече с глава центриране на Хосе Кайехон. В 67-ата минута Иван Перишич свали с гърди топката към Данило Д'Амброзио, който стреля веднага, а Карнезис успя да избие пред крака на Мартинес. Минута по-късно Кулибали изби с глава от самата голлиния удар на Лаутаро Мартинес, който влизаше във вратата.

В 71-ата минута всички надежди на Интер да се добере поне до равенството угаснаха. Фабиан Руиз вкара трети гол във вратата на Ханданович след сериозна грешка в защитата на “нередзурите”. Бранителите позволиха първо на Аркадиуш Милик за стреля, но намесата на вратаря раздели поляка от гола. Топката отиде в краката на Кевин Малкюи, който подаде на Руиз, а той на празна врата не сгреши. В 74-ата минута Лаутаро Мартинес нацели напречната греда.

В 79-ата минута Фабиан Руиз вкара своя втори гол в мача. Испанецът бе оставен свободно да влезе в наказателното поле и да разстреля Ханданович от няколко метра в близкия на вратата ъгъл. Минута по-късно Интер получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение срещу Мауро Икарди. Потърпевшият застана зад топката и я прати хладнокръвно зад Карнезис.

НАПОЛИ - ИНТЕР 4:1
1:0 Желински (16)
2:0 Мертенс (61)
3:0 Руиз (71)
4:0 Руиз (79)
4:1 Икарди (81 д)

НАПОЛИ: Карнезис, Малкюи, Албиол, Кулибали, Гулам, Калейон, Алан, Желински, Фабиан, Мертенс, Милик

ИНТЕР: Ханданович, Д’Амброзио, Шкриняр, Миранда, Асамоа, Галярдини, Брозович, Политано, Наинголан, Перишич, Лаутаро

Сeбастиано Лупертовлиза Сeбастиано Луперто
81' Мауро Икарди  Мауро Икардидузпа
Дрийс Мертенсизлиза Дрийс Мертенс  80'
Амин Юнесвлиза Амин Юнес
79' Иван Перишич  Иван Перишичизлиза
Антонио Кандрева  Антонио Кандревавлиза
Фабиангол Фабиан  78'
Аркадиуш Миликизлиза Аркадиуш Милик  76'
Лоренцо Инсиниевлиза Лоренцо Инсиние
Фабиангол Фабиан  71'
Дрийс Мертенсгол Дрийс Мертенс  61'
58' Роберто Галярдини  Роберто Галярдиниизлиза
Матиас Весино  Матиас Весиновлиза
Аланжълт картон Алан  49'
48' Раджа Наинголан  Раджа Наинголанжълт картон
46' Матео Политано  Матео Политаноизлиза
Пьотър Жиелински
16'
Дрийс Мертенс
61'
Фабиан
71'
Фабиан
78'
81'
Мауро Икарди

Добави коментар Коментари (19)

Бимо (Гост) 19 отговор
20 май 2019 | 01:37

Много слаб мач от Интер,пак в последният кръг ще трябва да се борим за 4-то място!Това не е нормално пичове!!!!!!!!! Рейтинг: 6 0

1908 (Гост) 18 отговор
20 май 2019 | 00:46

Най смотания отбор в Италия сме.Всички се гаврят с нас.Ние даже за Интертото не ставаме , камо ли за ШЛ. Рейтинг: 11 1

Samo Juventus (Гост) 17 отговор
20 май 2019 | 00:32

УТРЕ ЛАЦИО КАТ БИЕ ВЛИЗАЛИ В ШЛ ??? ЙОВЕНТУС ЛАЦИО ВЕРОНА ИСТИНСКИТЕ ОТБОРИНАИ МОШНИТЕ ПУБЛИКИ ЯКО РАСИЗАМ Рейтинг: 5 8

Евстати (Гост)
20 май 2019 | 00:48

Ако имаше поне втори завършен клас щеше можеш да пресметнеш, че Лъца не може да влезе в ШЛ Рейтинг: 8 2

xaxa (Гост)
20 май 2019 | 11:47

ЙОвентус,хаааахаа,ще умра... Рейтинг: 4 0

1908 (Гост) 16 отговор
20 май 2019 | 00:22

Изключително слаби..отарвахме се...можеше минимум6-0..ама с плешивия идиот толкова..дано поне се класираме за лигата... Рейтинг: 2 2

Тя и Той (Гост) 15 отговор
20 май 2019 | 00:02

Приготвил съм за феновете на дузпентус купа не с уши, а кожена с две топки Рейтинг: 6 10

19 май 2019 | 23:57

Абе , пичове цялата работа пак мирише , всяка година местата за ШЛ ли ще се решават в последния момент ?? Няма значение за кои отбори сте Рейтинг: 3 5

Джон Дамянов (Гост) 12 отговор
19 май 2019 | 23:50

Горе главата и Forza er! Рейтинг: 0 2

fen (Гост) 11 отговор
19 май 2019 | 23:46

аз съм интернист но и двата милански отбора не заслужават дори в лига европа да играят , толкова сме жалки Рейтинг: 16 1

FORZA NAPOLI SEMPRE (Гост) 10 отговор
19 май 2019 | 23:42

FORZA NAPOLI SEMPRE Рейтинг: 7 3

Nerazzurro (Гост) 9 отговор
19 май 2019 | 23:33

Съвсем в реда на нещата. Няма как да влезем в ШЛ с този отбор и отношение, Емполи също ще ни вземе минимум точка. Рейтинг: 10 0

Napoletano (Гост) 8 отговор
19 май 2019 | 23:32

Даа, маймунски възгласи, червени картони на Кулибали и Инсиние в Милано, някакъв идиот Скринар разправяше наляво и надясно, че щели да ни бият на Сан Паоло... Малко са ви 4, добре че съдията ви даде най-смешната дузпа за всички времена. Forza Napoli Sempre! Рейтинг: 11 2