Груби грешки убиха мечтата на Англия и пратиха Холандия на финал (видео + галерия) 07 юни 2019 | 00:23
Холандия е вторият финалист в Лигата на нациите! Тази вечер “Лалетата” победиха с 3:1 Англия в Гимараеш и си осигуриха среща с Португалия в мача за трофея в неделя. Двата тима направиха доста интересен мач, в който имаше почти всичко - четири гола, дузпа, грешки, отменен гол, продължения и обрат. “Трите лъва” първи взеха преднина в срещата с попадение от дузпа на Маркъс Рашфорд в 32-ата минута, но “Лалетата” успяха да направят пълен обрат. Матайс де Лихт изравни в 73-ата минута и редовното време приключи при резултат 1:1, след като гол на Джеси Лингард не бе зачетен заради засада. В продълженията обаче оранжевите показаха по-добра игра и вкараха нови два гола след груби грешки в отбраната на англичаните. В 97-ата минута Кайл Уокър си отбеляза автогол, а в 114-ата минута Куинси Промес реши всичко в полза на оранжевите след нов подарък от защитата на “Трите лъва”.

Холандия излезе с Мемфис Депай, Райън Бабел и Стивън Бергвайн в атака. Френки де Йонг, Жоржиньо Вайналдум и Мартен де Роон действаха в средата на терена.

За Англия стартираха Маркъс Рашфорд, Рахим Стърлинг и Джейдън Санчо в предни позиции. Триото в средата на терена пък бе съставено от Деклан Райс, Рос Баркли и Фабиан Делф.

Първото положение в мача дойде в 8-ата минута пред вратата на Джордан Пикфорд. Бергвайн се освободи на границата на пеналта и отправи удар по земя, но право в ръцете на вратаря.

В 20-ата минута и Депай пробва бдителността на Пикфорд с удар през човек, но стражът отново бе сигурен под рамката.

В 30-ата минута Англия получи дузпа в своя полза. Матайс де Лихт не успя да овладее една върната към него топка, след което в опит да поправи грешката си спъна Маркъс Рашфорд в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият Рашфорд се нае да изпълни 11-метровия удар и не сгреши за 0:1.

Холандия опита да реагира моментално и в 34-ата минута Бабел отправи коравен диагонален удар, но отново Пикфорд успя да опази вратата си.

Англия обаче също имаше чудесна възможност в 42-ата минута, когато Фабиан Делф стреля от границата на пеналта и Яспер Силесен трябваше да се намесва решително.

Дълбоко в добавеното време на първата част Де Лихт можеше да се реваншира за грешката си по-рано. При едно центриране от корнер младият защитник се извиси и стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата.

Втората част започна с мощен пробив на Стърлинг, който стреля от малък ъгъл, но Силесен бе заел добра позиция и спаси.

В 54-ата минута "Трите лъва" пропуснаха страхотна възможност да удвоят преднината си. Джейдън Санчо бе намерен с центриране в наказателното поле и отблизо стреля с глава, но по чудо топката се озова в ръцете на вратаря, вместо в мрежата зад него.

Холандия пък организира отлична контраатака само минута по-късно и Депай шутира от дистанция, но Пикфорд отново се намеси добре и изби.

"Лалетата" постепенно засилваха натиска и в 71-ата минута Куинси Промес шутира отдалеч, но след рикошет топката мина встрани от вратата.

По-добрата игра на оранжевите доведе и до изравняване на резултата. В 73-ата минута при едно центриране от корнер Де Лихт изпревари прекия си пазач и с глава бе точен за 1:1. Така младокът се реваншира за грешката си при попадението на англичаните.

Холандия можеше да направи пълен обрат в 78-ата минута, когато Бен Чилуел действа неразчетено в наказателното поле и подари топката на Ван де Беек, който от точката на дузпата стреля над напречната греда.

В 84-ата минута Англия стигна до втори гол. Джеси Лингард бе изведен на скорост и прати кълбото в мрежата, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено. Секунди по-късно съдията Клеман Тюрпен изчака намесата на ВАР и за ситуация за игра с ръка в наказателното поле на "Трите лъва", но се оказа, че няма основание да бъде отсъдена дузпа.

В 90-ата минута Хари Кейн се обърна и стреля по земя, като топката мина опасно близо до гредата, но в аут.

В добавеното време отново Лингард направи добро включване, завършило с хубав удар, но покрай вратата. След това и Рахим Стърлинг беше много близо до гола. Той отправи диагонален шут, който буквално облиза напречната греда.

В крайна сметка двата тима не излъчиха победител в редовното време и се наложи да се играят продължения.

Първата възможност в продълженията бе за оранжевите. Депай отправи страхотен изстрел от фаул, но Пикфорд демонстрира спокойствие и буквално закова кълбото в ръцете си.

Две минути след това обаче Джон Стоунс направи груба грешка и позволи на Депай да му отнеме и да изскочи сам срещу вратаря, Пикфорд успя да спаси удара му с блестящ рефлекс, но топката отиде в Куинси Промес, който съумя да я промуши във вратата, въпреки усилията на Кайл Уокър да го спре - 2:1 след автогол.

В 114-ата минута англичаните за втори път сгрешиха фатално. Стоунс подаде не особено добър пас към Баркли, той пък действа още по-лошо, правейки подарък за Депай в наказателното поле, който без забавяне продължи към Промес и той отблизо вкара за крайното 3:1.

Така Холандия се добра до финала и ще се изправи срещу домакина Португалия в битката за трофея в неделя. Англия пък ще трябва да се задоволи с участие в мача за третото място срещу Швейцария.

Дейви Прьопервлиза Дейви Прьопер
77' Фабиан Делф  Фабиан Делфизлиза
Джордан Хендерсън  Джордан Хендерсънвлиза
Матайс де Лихтгол Матайс де Лихт  73'
70' Хари Кейн  Хари Кейнжълт картон
Раян Бабелизлиза Раян Бабел  68'
Куинси Промесвлиза Куинси Промес
Мартен де Роонизлиза Мартен де Роон
Дони ван де Беквлиза Дони ван де Бек
61' Джейдън Санчо  Джейдън Санчоизлиза
Джеси Лингард  Джеси Лингардвлиза
46' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордизлиза
Хари Кейн  Хари Кейнвлиза
Дензъл Дъмфрийсжълт картон Дензъл Дъмфрийс  45'
32' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфорддузпа
3
3 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
4
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
0
32'
Маркъс Рашфорд
Матайс де Лихт
73'
97'
Кайл Уокър
Куинси Промес
114'

Добави коментар Коментари (60)

Проф. Данаилов (Гост) 60 отговор
07 юни 2019 | 17:19

Ние ще Ви покажем как се правят успешни инвестиции на спортни събития на база математически формули. Изпробвайте безплатно на TIPSTERIUM . СОМ и се убедете колко е лесно и доходоносно. Рейтинг: 0 0

Petrov (Гост) 59 отговор
07 юни 2019 | 13:45

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ЧАС (Гост) 58 отговор
07 юни 2019 | 11:28

ПЕЧЕЛЕТЕ ДО 200 $ НА ВСЕКИ ЧАС и НАД 14 000 $ ВСЯКА НЕДЕЛЯ !!! АБСОЛЮТНО БЕЗПЛАТНО , ЗА ПОДРОБНОСТИ ВИЖ ===> easymoneybg_ucoz_com -ЗАМЕНЕТЕ ДОЛНАТА ЧЕРТА С ТОЧКА . Рейтинг: 0 0

закривай бнт (Гост) 57 отговор
07 юни 2019 | 10:26

Г-н Ангелов, спрете наркотиците и започнете да четете книги. Не можете да свържете 2 изречения като хората. Писна ми да Ви слушам жалкото подобие на коментар. Рейтинг: 8 0

Бочко (Гост)
07 юни 2019 | 10:33

Той не познава знаците на съдията - при високо вдигнатата ръка на рефера след разглеждането от ВАР, продължаваше да говори, че играта продължава и голът е признат... Рейтинг: 8 0

Като (Гост) 56 отговор
07 юни 2019 | 09:18

Слушах коментатора ми идеше да заплача, толкова некадърност трудно се събира на едно място. Рейтинг: 15 0

fen (Гост) 55 отговор
07 юни 2019 | 08:32

Ей,хейтъри завистливи,стиги сте яли краката на Ливърпул.Приемете най-после безспорния факт:Бяха най-добри и станаха шампиони на Европа по честен начин за разлика от бутаните години наред испански грандове.Ако бе играл срещу Аякс,Ливърпул щеше да има друга тактика и друга игра,но ПАК щеше да победи,защото е по-класен и по-опитен отбор и няма срещу себе си джудисти.Той и миналата година щеше да вземе шампионската лига,ако Реал бе играл спортменски.А за лалетата се радвам заради Ван Дайк.Вземат ли лигата-той ще вземе златната топка.Успех!! Рейтинг: 10 9

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ник (Гост)
07 юни 2019 | 11:04

абе,олигофрен за какъв Ливърпул,за какви пет лева бръщолевиш....тук става дума за мач на нац.отбори. Рейтинг: 7 0

Тодор (Гост) 54 отговор
07 юни 2019 | 07:41

Тези безмислени, безкрайни, страхливи връщания към вратарите водят до такива грешки и убиват футбола! Рейтинг: 9 2

Филип (Гост)

Говориш глупости. Ако Стоунс беше върнал на вратаря, нямаше да се стигне до гол. Връщането към вратаря отваря пространства, защото пресиращият отбор трябва да бяга напред, за да поддържа пресата, а защитниците с 2 докосвания и малко движение могат да изнесат топката до някой свободен халф. Рейтинг: 1 0

анализатор (Гост) 53 отговор
07 юни 2019 | 07:30

Колкото и да са силни англичаните винаги са най-вече смешни. Амплоато им е достойната загуба. Рейтинг: 20 2

Пидирунгел (Гост) 52 отговор
07 юни 2019 | 04:57

Браво на оранжевите! Само ЦСКА-! Рейтинг: 8 3

Dok. (Гост) 51 отговор
07 юни 2019 | 03:44

Доволен съм от загубата на Джендърите.Мразя и Англия и англичаните.Долна надменна нация и гнусна политика.А коментатора ако беше до мен щях да му избия зъбите.Такъв английски лизач на заадници не трябва да бъде допускан въобщше да коментира и бой с хлебарки. Рейтинг: 31 5

Ед (Гост)
07 юни 2019 | 13:27

Холандия и Дания бяха първите държави в света, които узакониха гей браковете,не англичаните! Рейтинг: 0 0

гикус (Гост) 50 отговор
07 юни 2019 | 02:24

къде е видеото педали Рейтинг: 5 0

Hup Holland Hup (Гост) 49 отговор
07 юни 2019 | 01:08

Коментатора толкова бе пристратен, че не видя засадата. После избълва един куп глупости. Напълно непрофесионално! Тук също са се объркали. При голмайсторите са писали автогола в полза на англичаните, все едно мачът е завършил 2:2... Рейтинг: 25 1

BULGARIA (Гост) 48 отговор
07 юни 2019 | 00:43

Predvaritelno daite shibanata kupa na ciganite,nachelo sys revlivoto geyche,naglasena rabota...aide leka Рейтинг: 3 11

Зико (Гост) 47 отговор
07 юни 2019 | 00:40

Много груби грешки в наказателното поле направиха англичаните , направо детински грешки и сами се победиха! Иначе мача беше добър за гледане и доста по стойностни бяха тези два отбора! Рейтинг: 14 1