Незабравимо: Четвърт век от победата на България над Германия в САЩ (видео) 10 юли 2019 | 11:30
На днешния ден се навършва точно четвърт век от най-големия успех в историята на българския футбол - победата срещу Германия с 2:1, изпратила националния ни отбор на полуфинал на Световно първенство!

На „Джайънс Стейдиъм“ в Ню Джърси пред 72 хиляди зрители Стоичков и компания обръщат действащите световни шампиони и хвърлят в дива радост всички българи.
Германия повежда в този мач след спорна дузпа, но Стоичков успява да изравни след отлично изпълнение на пряк свободен удар Страхотен гол на Йордан Лечков с глава пък носи победата на трикольорите.

Добави коментар Коментари (28)

Мишо (Гост) 28 отговор
11 юли 2019 | 00:45

Най-големият успех на България за последните 100 години. Много се радвам, че съм от поколението свидетел на това събитие. Роден съм 1984-та. Рейтинг: 3 1

Нане Вуте, вижте sport.de (Гост) 27 отговор
10 юли 2019 | 16:24

Пичове, вижте какво има на първата страница на немския спорт.де, немците още реват, футболното джудже България им нанесло най-голямото поражение. Рейтинг: 3 0

Футбол (Гост) 26 отговор
10 юли 2019 | 16:07

След 100 години никой няма да отбележи победата защото няма да има живи свидетели от 1994 Рейтинг: 2 4

ha (Гост)
10 юли 2019 | 16:33

Дано празнуват по-голям успех.... Ма ще трябва да започне всичко отначало да се гради и спре с този безумен цигански футбол, който унищожава националния отбор. Рейтинг: 2 0

статия след 100 години (Гост) 25 отговор
10 юли 2019 | 15:27

На днешния ден се навършват точно 125 години от най-голения успех на българския футбол, победата над Германия на световното. Рейтинг: 2 1

mao_dze_dun (Гост) 24 отговор
10 юли 2019 | 15:17

Предвид, че победителите в този мач систематично съсипваха българския футбол през тези 25 години, не съм сигурен дали има какво да се чества. Като футболисти достигнаха полифинал на световно първенство, но като ръководители достигнаха дъното. Рейтинг: 11 1

сашо редкия (Гост) 23 отговор
10 юли 2019 | 14:53

Дриска ми се от статийки за сашЪ девИт четири, кат шафьора вкарал гол на уембли.... Рейтинг: 1 7

Цунами (Гост) 22 отговор
10 юли 2019 | 14:16

ЗАЩО НЕ ПИШЕТЕ ЗА УСПЕХИТЕ НА НАЦ. ОТБОР ПО ВРЕМЕТО НА ЛЮБИМЦИТЕ ВИ - ДОМУСЧИЕВ И БОБИ М.?! Рейтинг: 10 1

10 юли 2019 | 13:42

Та, демек-няма друга нация която чества победа над Германия като нас.Голям успех, голямо нещо!Излагаме се!!!Една победа, преди 30 години я дъвкаме ,дъвкаме..мно сме жалки! Рейтинг: 3 15

10 юли 2019 | 13:03

ПЕ ЧЕЛЕТЕТЕ ПО 899$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. --------------------------------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 4

tt (Гост) 16 отговор
10 юли 2019 | 12:57

Едва ли има друга нация, която да чества победа над Германия..било то и четвърт век...голям успех,ей...били сме Германия!! Рейтинг: 7 18

Това ни остана (Гост)
10 юли 2019 | 13:22

Ще честваме като нямам футбол това ще разказваме на децата и внуците. След като сега ни бият отбори като КОКОСОВО И ТЪМНА ГОРА. Рейтинг: 22 1

Боби Михайлов (Гост) 15 отговор
10 юли 2019 | 12:56

Добре, че са тия да тупат от нафталина. Довечера има повод пак да пием. Чиста водка чиста игра. Рейтинг: 10 2

фен (Гост) 14 отговор
10 юли 2019 | 12:55

От най-силния отбор на Балканите дл най-слабия 25 години по-късно. От топ 4 на Света до топ 4 на най-слабите в Европа. Браво Перуци, браво, златното поколение - уредиха се по всички ръководни постове и постигнаха като управленци една голяма НУЛА. Рейтинг: 27 1

Вижоще

Национални отбори

България уговори любопитна контрола - никога не сме играли срещу този отбор 27 октомври 2020 | 20:27
България падна от Сърбия при жените 27 октомври 2020 | 20:45
България с нов селекционер след конгреса на БФС? 16 октомври 2020 | 12:06
Юношеските национали излизат срещу Сърбия 22 октомври 2020 | 16:50
Треньорът на Унгария: Исландия не прилича на България 15 октомври 2020 | 12:41
Джонатан Уилямс: Целта ни е да спечелим групата 15 октомври 2020 | 00:35
България в четвърта урна за Световното, директно се класира само един 22 октомври 2020 | 23:07
Паднахме с още шест места в ранглистата на ФИФА 22 октомври 2020 | 12:18
Дерменджиев: Трябва да се съобразяваме с моментното състояние на българския футбол 20 октомври 2020 | 09:35
Грандиозно! Стоичков е сред най-великите за всички времена! 19 октомври 2020 | 14:06
Кралев с коментар за националите, твърди, че имаме много по-качествени футболисти 17 октомври 2020 | 15:42
Балъков: Трябва да се направи абсолютен рестарт на българския футбол (видео) 16 октомври 2020 | 14:22
Фен изпрати прочувствено писмо до Попето 15 октомври 2020 | 17:24
За националния отбор на България или когато корупцията е по-приемлива от нормалността 15 октомври 2020 | 16:06
Райън Гигс: България има доста технични играчи, но трябва търпение 15 октомври 2020 | 00:45
Крушарски съсипа националите: Не ви ли е срам? Това дори не е балет, в Локомотив се режат крака и глави (видео) 15 октомври 2020 | 00:35