Фантастичен гол носи победа на ЦСКА-София в Европа (видео+галерия) 25 юли 2019 | 22:27
ЦСКА-София се върна към победите на "Армията"! Това стана факт след фантастичен гол на Евандро в 52-ата минута, който осигури ценния успех с 1:0 над Осиек в първи мач от втория предварителен кръг на Лига Европа. Срещата на стадион "Българска армия" бе равностойна, с малко повече положения в полза на хърватите, но невероятният шут на бразилеца от 24 метра, който се заби под напречната греда, хвърли в екстаз хилядите червени фенове на трибуните.

В края на двубоя и гредата помогна на българския тим след изстрел на Клейнхейслер.

Наставникът на червените Люпко Петрович промени схемата на игра за този мач, залагайки на 3-5-2. В защита стартираха Занев, Бодуров и Томаш, а като халф-бекове играха Бикел и Жеферсон. В средата на терена започнаха Малинов, Фабрини и Тиаго, а в атака - Али Соу и Евандро.

Срещата започна със здрава битка по целия терен. Първото по-добро положение се откри пред българския тим. Жеферсон центрира отляво към Евандро в 7-ата минута, но нападателят не уцели добре топката при опита му да стреля моментално и тя се спря в краката на бранител в синьо.

В 21-ата минута и хърватите организираха скоростна атака отляво, която завърши с центриране към Мансе, който стреля с глава, но Черниаускас улови. Осем минути по-късно отново Мансе създаде сериозни главоболия на червената отбрана. Таранът овладя пред наказателното поле на домакините, финтира Жеферсон и Томаш, след което стреля опасно по земя, но в аут.

До края на полувремето двата отбора заложиха на по-сигурна игра в защита. ЦСКА-София опита да изненада съперника с дълги подавания към Евандро и Соу, но те не затрудниха отбраната на Осиек. От своя страна хърватите опитаха два удара от средна дистанция, но и те не доведоха до нещо по-опасно.

Нещата се промениха седем минути след почивката. Тогава ЦСКА-София осъществи атака отляво, Евандро опита да преодолее футболист на гостите и успя да го направи след няколко рикошета. Последва фантастичен шут на бразилеца от 24 метра, който се заби под напречната греда - 1:0 за червените.

След попадението ЦСКА-София отстъпи инициативата и до края на двубоя Осиек бе по-добрият отбор.

В 74-ата минута хърватите създадоха меле след центриране от корнер, Мансе шутира от трудна позиция и в аут. Шест минути по-късно Марич засече с глава центриране от фаул, но топката излезе покрай лявата греда.

В 82-ата минута хърватите за малко не изравниха след грешка на Жеферсон. Защитникът се размина с топката, Клейнхейслер овладя и шутира от 17 метра в лявата греда.

Наставникът на червените Люпко Петрович усети, че отбраната се пропуква, извърши няколко смени пускайки в игра Антов и Чорбаджийски. Това се оказаха добри тактически ходове, с които специалистът затвори подстъпите към вратата и в крайна сметка ЦСКА-София удържа своята преднина.

ЦСКА-СОФИЯ - ОСИЕК 1:0

1:0
Евандро 52

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 11. Занев (79-Кери), 5. Бодуров, 24. Томаш, 3. Жеферсон, 15. Малинов, 20. Тиаго, 21. Фабрини (63-Антов), 16. Бикел, 10. Евандро (82-Чорбаджийски), 22. Соу

ОСИЕК: 1. Ивушич, 5. Клейнхейслер (84-Льопа), 6. Майсторович, 9. Мансе, 12. Бочкай, 17. Сорса, 19. Запер, 21. Шкорич, 24. Марич, 25. Пилж (78-Югович), 31. Шутало

Добави коментар Коментари (318)

!!! BRAVE BROWSER !!! (Гост) 318 отговор
26 юли 2019 | 16:56

Новият хит създателя на Firefox и JavaScript Брендън Айк. Brave e бърз, безплатен и сигурен браузер, предоставящ защита от проследяване и непоискано съдържание, възможност за анонимно сърфиране, зареждане на страниците с пъти по-бързо от другите браузери, интеграция с BAТ. Свалете w︆︆w︆︆w.︆︆Brave.︆︆C︆︆o︆︆m/chi988, научете повече и изпробвайте. Няма да съжалявате!!! Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ЕВРОИДИОТИ (Гост) 317 отговор
26 юли 2019 | 15:28

Пишете си под статиите на Джендър дружинката от с.Подуяне къде се бутате при най великия клуб в България. Рейтинг: 12 2

ловеч (Гост) 316 отговор
26 юли 2019 | 13:36

кърпа4ев и осъм - респект Рейтинг: 1 12

Nordside14 (Гост) 315 отговор
26 юли 2019 | 13:30

Телетата пак поеха дълбоко вадуца и сега не им остава друго освен да злобеят под статии за великия ЦСКА! Винаги ще сте в сянката на ЦСКА! Само вижте да не се поболеете от злоба! А дотогава да ми смучете вадуца и на мен и на всички ! НАЗДРАВЕ ЗА ОЩЕ МНОГО ВАДУЦЕНИ НОЩИ И НАВАДУЦЕНИ ТЕЛЕТА! Рейтинг: 14 1

Стойкас Стоилас (Гост) 314 отговор
26 юли 2019 | 12:55

Роско, недей така. Ловеч е град, провинциален, но град. Така че, не трябва да казваш "селяндурско управление",а ПРОВИНЦИАЛНО. Рейтинг: 1 11

Гонзо (Гост) 313 отговор
26 юли 2019 | 12:42

Еее това ша им остане на евроидиотите от Цецка, просто голем късмет, отатък ща ги порят Рейтинг: 1 18

Щрундьо (Гост)
26 юли 2019 | 12:58

Бате Гънзо, не така, объркал си се пич ЕВРОИДИОТИТЕ са само Лецки. Не припознаваме друг на който да приляга така добре таз убава титла! Рейтинг: 18 2

ЛЕВСКАР (Гост) 312 отговор
26 юли 2019 | 12:24

Безспорно Любко Петрович е № 1 . Рейтинг: 11 1

1948 (Гост) 311 отговор
26 юли 2019 | 12:12

ако бяхте паднали вече щяхте да си признаете,че сте припознавачи и че сте Лиекс, ама сега.. биете ..НИЕ СМЕ АРМЕЙЦИТЕ.... лоша работа. Рейтинг: 2 20

Tigre (Гост)
26 юли 2019 | 16:11

Вие за цялото ви съществуване за тези 4 години не може да съберете и една десета от публиката на Армията вчера. Като се отчете и това че само едно и също ходи прави съотношението по близо да една стотна. Като си помисля и само каква гласовита е агитката просто ме хваща смях. Рейтинг: 3 0

Fight (Гост) 310 отговор
26 юли 2019 | 11:56

Нужна победа. Прекрасен гол. Игра няма. На реванша битката ще е два пъти по жестока!Ако искат класиране ще трябва най-малко да "изровят тревата"!!!Успех Рейтинг: 21 1

дс+милиция=подуяне (Гост) 309 отговор
26 юли 2019 | 11:11

Липсват ми говедата,след поредния резил са скрити,няма ги никакви тия резили.0-3 как ви стои евро идиоти гнусни милиционерски Рейтинг: 19 4

savet (Гост) 308 отговор
26 юли 2019 | 10:54

Da posavetvam rakovodstvoto che dotuk transferite im sa umopomrachitelno tapi a Tomash e nai tromaviq zashtitnik v cqlata liga vzemete Viktor Genev predi da e izbqgal v chujbina mnogo mngo klasi e nad Tomash Chorbadjiiski i Stoicho Atanasov zashtoto s tezi balona ste se spuka i vzemete dve barzi krila kakvito bqha Despodov i Djesi che sega igraem kato na zabaven kadar Рейтинг: 11 0

Илия Буревестников (Гост) 307 отговор
26 юли 2019 | 10:44

Има грозни победи и красиви отпадания. Определено предпочитам - ГРОЗНИ ПОБЕДИ !!! .... Мача беше мъка. Но при два абсолютно равностойни отбора , СТАРАТА ЛИСИЦА В ЕВРО ТУРНИРИТЕ - ДЕДО ЛЮПКО беше избрал ИДЕАЛНАТА ТАКТИКА. Която изнерви доста Хърватите ... особено към края !!! А когато си ИЗНЕРВЕН - ГРЕШИШ НАЙ МНОГО ... Дедо Люпко го знае много добре ! ... Смятам че така ще ги лъже и на реванша , колкото и да са надъхани .... Почти съм убеден , че ще вкараме гол на контра и там и ще ги елиминираме ! .... Рейтинг: 17 1

Фен (Гост) 306 отговор
26 юли 2019 | 10:38

Цска-София е голям отбор. Президенти на други отбори са им фенове. Президента на Литекс Данаил Ганчев всеки мач е на Армията. Рейтинг: 4 13

q (Гост) 305 отговор
26 юли 2019 | 10:11

цецка 6те загуби Рейтинг: 1 16

Станимир (Гост) 304 отговор
26 юли 2019 | 10:02

Люпко си носи харизмата на победител. Може и с трудна игра. Спомням си как с Литекс ги закара да играят и побеждават в Европа. И сега всичко е възможно. Той е като Д.Пенев може и невъзможното да направи. Пожелавам и на Локото да продължат. И на всички фенове щастие. Рейтинг: 21 3