Жоро Костадинов игра едно полувреме в тъжния евродебют на Арсенал (Тула) 25 юли 2019 | 22:04
Нефтчи (Баку) сензационно победи с 1:0 като гост Арсенал (Тула) в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Това беше дебют на руския тим в евротурнирите, но липсата на опит в подобни двубои си пролича и "артилеристите" разочароваха феновете си. Единствения гол в срещата отбеляза Дарио Да Силва в 45-ата минута.

Георги Костадинов не попадна в титулярния състав на домакините, а тримата в средата на терена бяха Игор Горбатенко, Горан Чаушич и Сергей Ткачов. В предни позиции пък се разчиташе на румънеца Александру Тудорие
Нефтчи нямаше никакви проблеми срещу молдовския Сперанца в предишния кръг и го елиминира с общ резултат 9:0. Малцина обаче очакваха тимът от Азербайджан да затрудни сериозно един от най-прогресиращите отбори в Русия.

Първите минути бяха равностойни, а Арсенал не бързаше да притиска съперника, опасявайки се от бързите му нападатели. В средата на полувремето Кирил Комбаров прати с глава топката в мрежата, но от очевидна засада и голът правилно беше отменен. В 30-ата минута отново Комбаров стреля опасно, но Алиев успя да избие. Футболистите на Нефтчи търпеливо чаках своя шанс и той дойде точно преди почивката. Стивън-Жозеф Монроз се откъсна по фланга и центрира към Да Силва, който откри резултата.
Игор Черевченко реагира с двойна смяна и в началото на втората част в игра за Арсенал се появиха Костадинов и Евгений Луценко вместо Ламек Банда и Тудорие. Домакините имаха надмощие, но при една контра в 55-ата минута Монроз пропусна да вкара втори гол за Нефтчи. Десетина минути по-късно Кирил Комбаров за пореден път се озова на стрелкова позиция, но бранител на гостите се хвърли в краката му.

В края на мача Арсенал не само не създаде нищо опасно пред вратата на азерите, но стана прекалено уязвим за скоростните атаки на съперника и можеше да си изпати. Михаил Левашов обаче се справи с мощен удар под гредата на Алескеров.

AРСЕНАЛ (ТУЛА) - НЕФТЧИ (БАКУ) 0:1 (0:1)
0:1 Да Силва (45)

МИНУТА ПО МИНУТА!

Добави коментар Коментари (2)

Lissa (Гост) 2 отговор
26 юли 2019 | 02:09

Пос︆︆ет︆︆ет︆︆е на︆︆й-д︆︆об︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆по︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆ed︆︆h︆︆ot.︆︆Co︆︆m Рейтинг: 0 1

d (Гост) 1 отговор
25 юли 2019 | 22:29

Да ви го тура смешни руснаци Рейтинг: 0 2

Лига Европа

Довършването на ШЛ и Лига Европа изглежда нереално при сегашните условия 13 май 2020 | 18:44
Чак след месец ще има крайни решения за първенствата и турнирите 23 април 2020 | 18:48
Ето за кои дати ще бъдат изместени финалите в ШЛ и ЛЕ 17 март 2020 | 15:17
Чеферин обяви кога и в какъв формат да очакваме завръщането на евротурнирите 04 април 2020 | 22:25
УЕФА планира да проведе всички мачове от ШЛ и ЛЕ в един град 29 май 2020 | 17:33
УЕФА няма да съкращава квалификациите за ШЛ и ЛЕ 12 май 2020 | 10:31
Истанбул Башакшехир взе преднина срещу Копенхаген (видео) 12 март 2020 | 22:09
Леверкузен изкова солидна преднина в Глазгоу (видео) 12 март 2020 | 23:56
Исмаел: Не заслужавахме толкова тежка загуба 13 март 2020 | 06:49
Селтик се провали с гръм и трясък 28 февруари 2020 | 00:15
Президентът на Хетафе: Вече са ясни датите за мачовете с Интер в Лига Европа 08 май 2020 | 19:12
Медицинският шеф на УЕФА посочи главната пречка пред подновяването на евротурнирите 24 април 2020 | 17:51
Официално: Изпълкомът на УЕФА посочи своите условия 23 април 2020 | 17:50
УЕФА реши за евроучастниците, ако сезонът не завърши 23 април 2020 | 13:45
Има много спорно предложение как да се определят евроучастниците, ако първенствата не завършат 22 април 2020 | 09:54
Чеферин призна за още един вариант за ШЛ и Лига Европа 20 април 2020 | 10:22
УЕФА с ясна идея за Шампионската лига и Лига Европа! Ще се играе през три дни 20 април 2020 | 01:26
Британски вестник посочи конкретни дати за финалите в Шампионската лига и Лига Европа 16 април 2020 | 21:42
Шампионска лига и Лига Европа с мини-турнири през август 16 април 2020 | 18:56
УЕФА с важно уточнение за ШЛ и Лига Европа 03 април 2020 | 11:58