Арсенал загуби домакинския си турнир (видео) 28 юли 2019 | 19:26
С два гола на Муса Дембеле Лион срази Арсенал с 2:1 като гост в мача за “Емиратс къп” и завоюва трофея за първи път в историята си. Домакините водеха с 1:0 след гол на Пиер-Емерик Обамеянг в 35-ата минута.
През втората част обаче френският стрелец се появи на терена като смяна и в 66-ата минута изравни с глава. В 74-ата минута новият нападател на “топчиите” Габриел Мартинели реализира, но попадението не беше зачетено заради засада. Секунди след това Дембеле излезе сам срещу Бернд Лено и заби втория си гол.

Дебют за Арсенал направи привлеченият под наем от Реал Мадрид Дани Себайос. Лошата новина обаче е свързана с Александре Лаказет, който напусна с контузия.

Това беше десето издание на “Емиратс къп”, като тази година надпреварата се проведе само в един ден и само в един мач. По-рано през деня имаше среща и между женските тимове на Арсенал и Байерн (Мюнхен), спечелена от германките с 1:0. На трибуните беше халфът на Ювентус Сами Кедира, за когото се говори, че може да напусне италианския клуб.
Лондончани имат пет успеха от "Емиратс къп", в това число и предишния - през 2017 г.

За Арсенал това беше седма предсезонна контрола. Последните две са срещу френския Анже на 31 юли и срещу Барселона на “Камп Ноу” на 4 август.

29 юли 2019 | 11:24

Нищо. До няколко години ще имаме 2 пъти повече Шампионски Лиги отколкото имаме сега. Феновете на Топченцата са най-малоумните на света, без изключение! Рейтинг: 3 4

mile (Гост) 10 отговор
28 юли 2019 | 22:45

Добре се получи с коефициент 20 за обрат в 60тата минута. Рейтинг: 6 1

Lissa (Гост) 9 отговор
28 юли 2019 | 22:04

Пос︆︆ет︆︆ет︆︆е на︆︆й-д︆︆об︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆по︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆ed︆︆h︆︆ot.︆︆Co︆︆m Рейтинг: 0 5

29 юли 2019 | 10:34

Загубеняци, ама поне са печелили Висшата лига в новия й формат, докато други вече 30 години гробна тишина... Рейтинг: 8 1

дфгхд (Гост) 6 отговор
28 юли 2019 | 20:39

При втория гол на Лион имаше тънка засада, според снимки от ситуацията в нета. А къде видяха засада при отменения гол на Мартинели не разбрах, но и не дадоха добро повторение. Арсенал пропусна доста положения, Лион имаха две-три ситуации за целия мач, а който ги е следил миналия сезон, знае, че като им тръгне играта са наистина много силен отбор. Рейтинг: 4 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

холек (Гост) 5 отговор
28 юли 2019 | 19:55

Спортали не се излагаите,вземете проверете какво копирате.Мартинели е нападател! Иначе е очевадно че няма смисъл от купуването на нападетели на килограм,а в същото време защитата ти да драпа с старите безнадежни физиономий!!! Рейтинг: 7 1

gg (Гост) 4 отговор

Просто контролен двубой. Не играхме добре, време е за анализи защо се получи така. Важен ще е стартът на сезона. Арсенал е най-великият отбор в света. Рейтинг: 11 15

zlobarq (Гост) 3 отговор
28 юли 2019 | 19:53

Гледах мача, контузията на Лаказет не изглежда да е сериозна, но знае ли човек. Много добра игра на Нелсън и Нкетия има хляб в тези момчета. В защита е ясно, доста зле, Чеймбърс и за резерва не става... Рейтинг: 8 1

Фалит и Кончина за ЦСКА (Гост) 2 отговор
28 юли 2019 | 19:52

Тея станаха пълна пародия от 5 години минимум дори и Цецка ако ги хване ще ги тресне Рейтинг: 6 11

ПХАХАХААА (Гост)
28 юли 2019 | 20:57

Нема начин,Цецка дори в контрола ще отнесе 7-8 парцала :Д Рейтинг: 0 6

29 юли 2019 | 09:20

Хаха , да не говорим за евро-азиатския идиот колко ще отнесе? Баскетболен резултат, сигурно, но все пак затова сме ние Вадуц още на 1-ви кръг да ги отстраним , за да нямат по - голям срам. Трябва да сте благодарни, крави. Рейтинг: 6 1

дзола (Гост) 1 отговор
28 юли 2019 | 19:50

смешници Рейтинг: 5 5

Англия

Йозил се закани: Ще остана в Арсенал поне до 2021-ва 17 октомври 2019 | 11:16
Реднап: Дайте титлата на Ливърпул още сега 17 октомври 2019 | 12:13
Манчестър Юнайтед планира до шест нови попълнения още през зимата 17 октомври 2019 | 12:32
Тиаго Силва: Садио Мане трябва да спечели "Златната топка" 17 октомври 2019 | 10:43
Лаказет вече тренира на пълни обороти 17 октомври 2019 | 12:47
Груич е сигурен, че има бъдеще в Ливърпул 16 октомври 2019 | 16:46
Солскяер потвърди: Погба и Де Хеа ще пропуснат дербито с Ливърпул 16 октомври 2019 | 21:21
Халф на Евертън няма да играе в следващите три месеца 16 октомври 2019 | 20:26
Де Хеа твърдо е аут за дербито с Ливърпул, може да пропусне два месеца 16 октомври 2019 | 18:10
Агуеро е претърпял лека катастрофа в сряда 16 октомври 2019 | 17:24
Алегри е много близо до Манчестър Юнайтед, твърдят в Италия 16 октомври 2019 | 15:20
Реал Мадрид готви оферта за Канте 16 октомври 2019 | 14:27
Александър-Арнолд влезе в "Гинес" 16 октомври 2019 | 12:31
Саутхамптън е подготвен тактически, но му липсва постоянство, твърди Ромеу 16 октомври 2019 | 12:10
Интер може да предложи изход на Жиру 16 октомври 2019 | 12:03
Дирк Каут: Този отбор на Ливърпул е по-добър от нашия и може да спечели титлата 16 октомври 2019 | 11:36