Историческо унижение за Левски! Македонец разпиля "сините" с 4 гола на "Герена" 01 август 2019 | 21:23
Отборът на Левски беше унизен с 0:4 от АЕК (Ларнака) насред стадион "Георги Аспарухов" във втория квалификационен кръг на Лига Европа и излетя безславно от турнира. Капитанът на гостите Иван Тричковски записа името си в историята, като отбеляза и четирите попадения във вратата на Милан Миятович. "Десетката" беше точен първо в 8-ата минута от дузпа, след което се разписа последователно в 29-ата, в 75-ата и в 82-ата минута. Така 26-кратните шампиони на България напуснаха надпреварата с общ резултат 0:7. Подобно нещо никога не се бе случвало досега в историята на "сините" при участията им в евротурнирите, когато става въпрос за сблъсъци от два мача. Кипърците изравниха постижението на Лацио, който държеше еднолично рекорда за най-голяма победа срещу българите на "Герена". През 2009 година "орлите" разбиха Левски със същия резултат на "Герена" в групите на ЛЕ.

Досега най-голямата загуба в два мача на Левски в европейските клубни турнири бе през далечната 1974 година, когато отстъпи с общ резултат 1:7 на Дожа Уйпещ. 45-години по-късно този антирекорд беше подобрен от "сините", които разочароваха изключително много с изявите си през всичките 90 минути.
Тимът на Петър Хубчев беше надигран по всички показатели пред празните трибуни в една среща, която влезе в историята, но за нещастие на Левски като исторически резил за клуба.

Всички добри впечатления от тима на Хубси в първите шест официални мача бяха сринати с тези 90 минути на "Герена". Той направи много промени в състава и схемата, търсейки чудо, което стана ясно, че няма да се случи официално още в 8-ата минута. Преди това обаче твърдият титуляр Кали Тиам се контузи лошо, като "сините" останаха без петима свои титуляри в мач, който трябваше да вземат с четири попадения разлика. С формация, в която футболистите се виждат за първи път, а също така и със схема, която не беше пробвана досега. Продажбата на Мариани отвори дупка, младите играчи получили шанс, показаха, че са далеч от истината, като трима от тях бяха пълни дебютанти в турнира. Именно с този тим Левски трябваше да се справи срещу един много по-добър и по-опитен състав, който натрупа самочувствие още в 8-ата минута и после си правеше каквото иска до последния съдийски сигнал срещу домакините.
Пропускът в третата минута на Робърта пък показа, че левскарите нямаха никакъв късмет в сблъсъците с АЕК, но и това, че класата на двата тима в момента е категорично в полза на кипърците. Левски може да съжалява, че надигра противника в неговия дом в единственото полувреме, което игра с титулярите си, но това вече е минало.

Няма дълбочина в състава, което ще е проблем, но сега вече мачове в Европа няма да има и треньорът трябва да работи по-спокойно, след като от четири седмици е провел едва 4 нормални тренировки, а с най-новите си попълнения дори нито една.

На стадион "Георги Аспарухов" двубоят стартира с преднина от три гола за гостите, които спечелиха с 3:0 в Ларнака. Около 300 деца подкрепяха столичани, които изтърпяват наказание, а 35 бяха привържениците дошли от Кипър.
Петър Хубчев не можеше да разчита на своя капитан Живко Миланов, който бе наказан след червения картон в първата среща, както и на голмайстора на отбора за 2019 година Давиде Мариани, който вчера бе продаден в Дубай. Дени Алар и Янис Каргас също не играха. Така треньорът на "сините" направи общо четири промени в стартовите 11 от мача преди три дни с Ботев (Пловдив).
Дебют за "сините" направи холандецът Найджъл Робърта, голмайсторът Станислав Костов му партнираше в атака, а Ивайло Найденов и Деян Иванов записаха първи минути за тима през този сезон. Интересното е, че без голаджията на "сините", останалите трима играчи бяха дебютанти в евротурнирите.
Така в схемата 4-4-2 пред Милан Миятович в защита действаха Найденов, Иванов, Нуно Рейш и Иван Горанов. Кали Тиам и Мартин Райнов бяха вътрешни халфове, а външните играчи бяха Стаси Иванов и Паулиньо, докато Робърта и Костов водеха атаката.

Треньорът на гостите Иманол Идиакес заложи на абсолютно същия състав, който постигна победата с 3:0 над "сините" преди седмица.
На вратата бе Тоньо, а полевите играчи бяха Раул, Мойсов, Гонсалес, Хевел, Саастре, Трайолс, Касес, Акоран, Яну и Тричковски.
Всичко тръгна лошо за "сините", за да завърши позорно. Още в 15-ата секунда Тиам се строполи на земята и получи травма. Халфът получи лекарска помощ, но след минута се опита да се върне на терена. През това време Левски направи първата си атака и пропусна страхотно положение. Костов изведе връхлитащия Найденов, който центрира остро към Робърта, но холандецът от 10 метра стреля слабо и вратарят Тоньо спаси. Това наистина беше отличен шанс на "сините", който можеше да промени развоя на срещата. Веднага след това Тиам пък беше изнесен на носилка и заменен от Илия Юруков.

При следващата атака защитата на столичани беше преодоляна, като Райнов фаулира Яну в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а капитанът Тричковски беше точен в 8-ата минута и окончателно изхвърли Левски от турнира.

Попадението означаваше, че Левски трябва да вкара пет гола, за да продължи. По-добрият състав на кипърците пък натрупа самочувствие и всяка атака беше опасна, докато "сините" трудно организираха атаки. Крайните защитници Горанов и Найденов бяха активни. Именно след едно подобно включване на капитана, зоната му остана свободна и Яну беше изведен зад защитата, след което центрира към Тричковки, който беше оставен сам от Деян Иванов и Найденов и от въздуха реши спора в този сблъсък - 0:2.
Секунди по-късно Хевел пропусна сам срещу Миятович. Черногорецът се хвърли в краката му и спаси. След три минути Костов стреля в ръцете на Тоньо, а Юруков и Паулиньо пробваха неточни изстрели. Всяка контраатака на гостите беше опасност за рехавата и нестабилна защита на столичани, които в атака не успяваха да задържат продължително топката и да създават положения.
Втората част започна без промени в двата състава, а Паулиньо пропусна да намали в 50-ата минута, когато проби в наказателното поле, но Тоньо спаси удара му с левия крак. Гостите обаче с лекота стигаха близко до Миятович, но за радост на "сините" не успява да завършат с точен изстрел. Франко Мазурек замени Костов още в 52-ата минута, а Тричковски беше близо до хеттрик. Аржентинецът на Левски пробва удар, който Тоньо без проблеми спаси, докато Райнов и Горанов получиха картони. Здравко Димитров беше третата смяна на Хубчев, който го пусна в игра в 68-ата минута на мястото на Стаси Иванов.

В 75-ата минута Тричковски вкара своя хеттрик, като от малък ъгъл изненада Миятович, който имаше вина за попадението. Македонецът засече центриране от фаул с десния крак и прати за трети път топката в мрежата. Мачът се доиграваше, като левскарите нямаха търпение срещата да свърши, докато гостите се забавляваха и опитваха да вкарат пореден гол. Акоран си правеше каквото иска със защитата на столичани, а след поредния му пробив през половината отбрана Тричковски наниза и четвърти гол в 82-ата минута. Левски - АЕК 0:4. Интересното е, че никога досега той не бе постигал такова нещо в кариерата си.Най-хубавото за "сините" беше, че в оставащите минути пети гол не падна в тяхната врата, но въпреки това резилът е огромен за 26-кратните шампиони на България, които вече мислят само за България.
Първият успех в евротурнирите зад граница след 9 години и трите добри мача за първенство са вече в миналото, като сега трябва психически тимът да вдигне глава и да покаже, че без Мариани може да вкарва и да побеждава. Започвайки от Царско село в понеделник.
АЕК пък ще играе с Гент в следващата фаза на турнира, след като белгийците отстраниха Виторул със 7:5 общ резултат.

ЛЕВСКИ - АЕК 0:4 (0:3 в първата среща)
0:1 Тричковски (8-дузпа)
0:2 Тричковски (29)
0:3 Тричковски (75)
0:4 Тричковски (82)

ЛЕВСКИ (4-4-2): Mиятович; И. Найденов, Иванов, Рейш, Горанов; Тиам (6-Юруков), Райнов; С. Иванов, Робърта, Паулиньо; С. Костов (52-Мазурек)
Старши треньор: П. Хубчев

АЕК (4-3-3): Тоньо; Раул, Мойсов, Гонсалес, Хевел; Саастре, Трайолс, Касес; Акоран, Яну, Тричковски
Старши треньор: И. Идиакес
ЖЪЛТИ КАРОТИН: Д. Иванов,Горанов, Райнов, Юруков, Раул
СЪДИЯ: Глен Найберг (Швеция)
СТАДИОН: "Vivacom Aрена Георги Аспарухов"

АЕК Ларнака
Милан Миятович Милан Миятович1 Антонио Рамирес Мартинес - Тоньо25 Антонио Рамирес Мартинес - Тоньо
Здравко Димитров Здравко Димитров11 Tete Chamorro11 Tete Chamorro
Илия Юруков Илия Юруков77 Thierry Alain Florian Taulemesse23 Thierry Alain Florian Taulemesse
Франко Мазурек Франко Мазурек10
82' Ivan Trickovski  Ivan Trickovskiгол
Илия Юруковжълт картон Илия Юруков  80'
76' Начо Касес  Начо Касесизлиза
Thierry Alain Florian Taulemesse  Thierry Alain Florian Taulemesseвлиза
75' Ivan Trickovski  Ivan Trickovskiгол
Станислав Ивановизлиза Станислав Иванов  68'
Здравко Димитроввлиза Здравко Димитров
Мартин Райновжълт картон Мартин Райнов  62'
Иван Горановжълт картон Иван Горанов  59'
54' Raul Ruiz Matarin  Raul Ruiz Matarinизлиза
Tete Chamorro  Tete Chamorroвлиза
Станислав Костовизлиза Станислав Костов  52'
Франко Мазуреквлиза Франко Мазурек
29' Ivan Trickovski  Ivan Trickovskiгол
24' Raul Ruiz Matarin  Raul Ruiz Matarinжълт картон
Деян Ивановжълт картон Деян Иванов  21'
8' Ivan Trickovski  Ivan Trickovskiдузпа
11
2 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
9
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
3
8'
Ivan Trickovski
29'
75'
82'

Добави коментар Коментари (1540)

Мюмюн ага (Гост) 1540 отговор
03 август 2019 | 18:15

Бравус на синята гордост, а на теб моето момче ти пожелавам догодина пак с тях да ИГРАЕТЕ, че да си смениш името на ПЕТковски Рейтинг: 3 0

03 август 2019 | 12:59

Всички футболисти които в момента работят там, трябва да се освободят заедно с треньора.Да се назначат юноши на тяхно място,и отбора да започне отначало от западна Г група. Да поиграе малко с аматьорите.Заплатите да им се намалят на 1000лв.на месец. Само тогава може да има някакъв резултат. Рейтинг: 3 0

02 август 2019 | 23:16

Ццццц,уж сме силни пък само падаме. Има нещо гнило в обора и мириши!!! Рейтинг: 3 0

Петриньо (Гост) 1533 отговор
02 август 2019 | 22:21

Сбогом Гергиноо. Догодина пак. Евроидиот ® N°1.Честит Юбилей на Рейтинг: 6 2

Св (Гост) 1532 отговор
02 август 2019 | 21:48

САМО " ЛЕВСКИ " >>ОТ ЛЮЛКА ДО Г.Р.О.Б ● СЕГА ПАДАШ , ДОГОДИНА БИЕШ ● А УМРЕЛАТА ПАРАСНИЦА ЦЕЦКА ...НИТО БИЕ ...НИТО ПАДА ....ДА ПОЧИВА В МИР 1➕➕➕ Рейтинг: 2 7

До норге помака (Гост)
02 август 2019 | 22:01

КАК Е ПОМАК ? ИМА ЛИ " ЛЕП" НА СИЙЕЙЛО ?? Рейтинг: 0 0

Уй (Гост)
02 август 2019 | 22:14

Попа ви почива В Мир. От там ви гледа Унижението. Догодина пак, Догодина Пак. Евроидиот това си Ти. Рейтинг: 8 1

Еййй кравииии (Гост) 1531 отговор
02 август 2019 | 20:29

Само Ванката от шоуто на Слави не ви го е набабанил още.Но никога не е късно. Рейтинг: 12 1

гунди (Гост) 1530 отговор
02 август 2019 | 17:20

имам билет за мачовете на левски с милан , бока и груповата фаза на ЛЕ И ШЛ !!! Рейтинг: 21 2

пфк легенда 1914 (Гост) 1529 отговор
02 август 2019 | 17:19

ей много ни гаврят и легендите ни са умрели Рейтинг: 9 1

уй чо (Гост)
02 август 2019 | 22:16

То каузата Леwcки е Умрела. Те за тва продават и взимат дрога. Поздрави на Нарко Сектор. Рейтинг: 3 1

СИНИ НАПРЕД (Гост) 1528 отговор
02 август 2019 | 16:53

Айде стига бре! Какво толкова е станало. Мач като мач. Колко такива сме гледали... Е и тая пролет Барса-Ливърпул. Първият мач 3:0, вторият 4:0. Случват се такива неща. Рейтинг: 4 8

ТРИЧКО (Гост)
02 август 2019 | 17:17

УШЕВИ,СЛЕДВАЩИО ПАТ ВИ САКАМ СУС СМЪКНАТИ ГАЩИ У БАРАЖУ ДА ВИ К ЕЦАМ ! Рейтинг: 12 2

Тричковски (Гост)
02 август 2019 | 17:38

Е тука 3:0 първия 0:4 втория общо всичките са 7:0 не мислиш ли че има малка разлика Рейтинг: 14 1

Към оранжевите люляци (Гост) 1527 отговор
02 август 2019 | 16:14

Не ви обръщаме внимание, защото сте тъпи и неуки! Липсва ви култура, защото сте прости! Радвате се на нашите загуби , но следващия корав Украински " Зоря" ,ще ви разкаже играта футбол! Нали ви видяхме снощи ,в редовното време бяхте едни плюнки, а на дузпите е тото, късмет! Не си мислете,че нещо сте постигнали, това е случайност! Скоро и вие ще се приземите,да видим в коя дупка ще влезете! Рейтинг: 2 15

Левскар (Гост) 1526 отговор
02 август 2019 | 16:03

Да унижен е Левски и то как, такова чудо не е видяно ,откакто съществува клуба . АЕК играеше ,а нашите бяха колчета , покрай които минаваха безпроблемно.Дано тази загуба да се забрави ,колкото се може по- бързо. Сигурно никой от ръководството на клуба, не чете тези наши коментари, но ще обвиня двама от отбора, които имат най- голяма вина за двете загуби. Първия е Миланов :защо спъна техния играч в тяхната половина, след като имаше жълт картон . От там се обърна мача ,в наш ущърб. Другия виновник е Райнов : защо трябваше снощи да фаулира отзад и то в нашето наказателно поле ,като двама наши защитници можеха да го спрат. Ето затова става въпрос! Много сме далеч от истината, а тя е, че АЕК са невероятно повратливи, бързи и сменят посоката както си поискат! Нашите пред тях са вдървени, нямат скорост и така ще бъде. Техните как са ги избрали ,всичките от един калибър. Малки държави ,колкото един град ни показват , как се прави и играе футбол! Рейтинг: 13 2

Био (Гост)
02 август 2019 | 17:35

То проблема не в това защо Райнов фаулира, проблема е в това какво прави тая мърша Райнов в клуб като Левски? Рейтинг: 5 1

Вижоще

Левски

На "Герена" чакат акциите днес 01 юни 2020 | 09:51
Хубчев похвалил младок 01 юни 2020 | 10:32
Кокала: Левски трябва да бие и двата ЦСКА 01 юни 2020 | 13:19
"Сините" фенове продължават да изумяват - изкупиха Сектор "А" за дербито с Лудогорец 01 юни 2020 | 06:42
За поредна година и въпреки COVID-19: Левскари зарадваха нуждаещи се за Великден (снимки) 24 май 2020 | 20:21
Гаджев: Убеден съм, че Наско Сираков има план за стабилизирането на клуба 26 май 2020 | 09:04
Найденов: Няма пратка в DHL, изпратена към България от Божков и Попов 01 юни 2020 | 09:30
Спас Русев опрощава дългове на Левски 01 юни 2020 | 05:35
Прохазка: Надявам се, че нещата в Левски ще се стабилизират 31 май 2020 | 20:58
Капитанът на Левски може да пропусне не един, а няколко възлови мача 31 май 2020 | 11:04
Левски по стъпките на Реал М и Барселона, ето следващото революционно предложение 31 май 2020 | 10:51
Майкъла хвърли в смут футболна България с думите за Сираков – ето кой е "бизнесменът от ЦСКА" 30 май 2020 | 14:16
Занев обясни причината за раздялата му с Левски 30 май 2020 | 13:35
От Пирин поканиха треньор от ДЮШ на Левски 30 май 2020 | 11:24
Васил Божков: Акциите на Левски са джиросани на новия им собственик 30 май 2020 | 08:24
Букмейкър става спонсор на Левски? 30 май 2020 | 04:30