Традиционна издънка за Вердер (Бремен) (видео) 17 август 2019 | 19:14
Тимът на Вердер (Бремен) записа донякъде неочаквана домакинска загуба с 1:3 от Фортуна (Дюселдорф) в първия си мач от новия шампионат в Германия. По този начин “зелените” нямат успех на старта в Бундеслигата вече от шест години насам. Единствената им утеха е, че днес те регистрираха рекордния си 1867-и мач в Бундеслигата, с което задминаха Хамбургер ШФ и са начело в тази класация.

Срещата на “Везерщадион” беше дебютна в лигата за българина Илия Груев, който е асистент на старши треньора Флориан Коофелт. Техните възпитаници обаче направиха много пропуски и бяха наказани от далеч по-ефективния съперник.

Роувен Хенингс се възползва от грешка на централните защитници в 36-ата минута и вкара за 1:0 за Фортуна. Две минути след почивката Йоханес Егещайн изравни с глава - 1:1.

Кенан Караман завърши добра атака на гостите за 2:1 в 52-ата минута, а известният със силната си игра с глава Каан Айхан покачи на 3:1 в 64-ата от любимата си ситуация - след корнер.

Вердер натискаше до края, но стигна само до една греда на Никлас Фюлкруг в добавеното време.

Никлас Фюлкруг Никлас Фюлкруг11 Томас Пледъл18 Томас Пледъл
85' Роувен Хенингс  Роувен Хенингсизлиза
Оливер Финк  Оливер Финквлиза
Йомер Топракизлиза Йомер Топрак  82'
Джошуа Сарджънтвлиза Джошуа Сарджънт
76' Ерик Томи  Ерик Томиизлиза
Томас Пледъл  Томас Пледълвлиза
Марко Фридълизлиза Марко Фридъл  71'
Клаудио Писаровлиза Клаудио Писаро
68' Кенан Караман  Кенан Караманизлиза
Марсел Соботка  Марсел Соботкавлиза
Милот Рашицаизлиза Милот Рашица  65'
Никлас Фюлкругвлиза Никлас Фюлкруг
64' Каан Айхан  Каан Айхангол
52' Кенан Караман  Кенан Карамангол
Йоханес Егещайнгол Йоханес Егещайн  47'
36' Роувен Хенингс  Роувен Хенингсгол
28' Ерик Томи  Ерик Томижълт картон
17' Кенан Караман  Кенан Караманжълт картон