"Вълците" показаха голова мощ в Торино и спечелиха дербито от плейофите в Лига Европа (видео) 23 август 2019 | 00:00

Торино и Уулвърхамптън оправдаха очакванията, че техният сблъсък от плейофите за влизане в групите на Лига Европа ще бъде един от най-интересните в тази фаза на надпреварата. Двата тима изиграха зрелищен двубой на “Олимпико Гранде Торино“, в който си вкараха пет гола. В крайна сметка Уулвърхамптън спечели с 3:2 като гост и направи голяма крачка към крайния успех. “Вълците“ взеха преднина за първи път непосредствено преди почивката след автогол на Глеисон. Диого Жота удвои в 59-ата минута, но Лоренцо Де Силвестри (61‘) бързо върна едно попадение. Раул Хименес (72‘) възстанови преднината от два гола на англичаните. Минута пред края Андреа Белоти реализира дузпа, с която съхрани шансовете на “ биковете“.

Нуно Еспирито Санто бе заложил на силен стартов състав, в който бе направил четири промени в сравнение с двубоя с Манчестър Юнайтед през уикенда. Хесус Вайехо, Ромен Саис, Адама Траоре и Рубен Винагре замениха съответно Райън Бенет, Рубен Невеш, Мат Дохърти и Джони Кастро.

Валтер Мадзари излезе с офанзивна формация със Симоне Дзадза, Андреа Белоти и Алекс Беренгер. Яго Фалке пропусна и този двубой заради контузия.

Първата чиста възможност създадоха гостите. В 13-ата минута Адама Траоре използва техниката и скоростта си и направи много добър пробив отдясно, след което намери добре Жота в наказателното поле. Нападателят стреля по земя, но Сиригу успя да избие с крак.

Торино отговори в 20-ата минута, когато отбраната на Уулвс не се справи добре с едно центриране от фаул. Последва ново високо подаване, което Н‘Кулу засече с глава, нанасяйки силен удар. Топката обаче срещна напречната греда и след това излезе в аут. Като се изключи тази ситуация, английският тим продължи да се чувства по-комфортно през този период. В 24-ата минута малко не остана на Дендокер да открие резултата, след като засече с глава центриране на Моутиньо от свободен удар. Тук топката премина встрани от целта.

В последния ¼ час на първото полувреме Торино взе инициативата и започна да атакува по-опасно. В 39-ата минута Беренгер центрира добре към далечната греда, където Белоти засече с глава от малък ъгъл, но Патрисио спаси. Точно тогава гостите нанесоха своя удар. Моутиньо центрира от поредния свободен удар, а Саис засече с глава, давайки аванс на Уулвс в 43-тата минута. Оказа се обаче, че последен с топката е играл Глеисон Бремер, така че попадението бе записано като автогол.

Торино опита натиск в началото на втората част, но липсваха изстрели към вратата на Патрисио. В 59-ата минута Уулвърхамптън нанесе втория си удар. Траоре отново развинти италианската отбрана отдясно, след което поднесе топката на крака на Жота, който се озова в свободна зона и стреля точно – 0:2. Торино обаче успя много бързо да намали. В 61-вата минута Лоренцо Де Силвестри засече с глава центриране на Асалди за 1:2.

В 72-рата минута положението на Торино стана тежко, след като Хименес направи добър рейд, който завърши с трети гол във вратата на Сиригу.

Минута преди края на редовното време Торино все пак успя да стигне до втори гол, с който до известна степен съхрани шансовете си за реванша. Винагре фаулира напълно излишно Белоти, който сам изпълни отсъдената дузпа за крайното 2:3.

Томас Ринконжълт картон Томас Ринкон  85'
82' Хесус Вайехо  Хесус Вайехожълт картон
79' Ромен Саис  Ромен Саисжълт картон
76' Раул Хименес  Раул Хименесизлиза
Патрик Кутроне  Патрик Кутроневлиза
Глейсонжълт картон Глейсон  72' Раул Хименес  Раул Хименесгол
Кристиан Даниел Ансалдиизлиза Кристиан Даниел Ансалди  71'
Ола Аинавлиза Ола Аина
Даниеле Базелижълт картон Даниеле Базели
69' Диого Жота  Диого Жотаизлиза
Андреа Белотижълт картон Андреа Белоти  45'
43' Глейсон  Глейсонавтогол
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Глейсон
43'
59'
Диого Жота
Лоренцо Де Силвестри
61'
72'
Раул Хименес
Андреа Белоти
89'

Добави коментар Коментари (6)

! (Гост) 6 отговор
23 август 2019 | 12:49

Много симпатичен отбор! Играят силно срещу силните, а срещу по-слабите се дънят :/ Ако си подобрят представянето срещу по-слабите имат шанс да вземат ЛЕ и да влезнат в топ 6 на ПЛ Рейтинг: 1 0

Гост (Гост) 5 отговор
23 август 2019 | 09:53

Определено това тренерче ги направи хищници това отборче, помня още като беше тук на Валенсия, остави стойностен отбор, също като Рафа дръпна на острова и резултатите са налице, браво! Рейтинг: 6 0

1878 (Гост) 4 отговор
23 август 2019 | 08:18

ти Wolves знаеш ли кво означава? или си толко кух че само знаеш да псуваш кат каруцар Рейтинг: 5 1

23 август 2019 | 02:39

Как така дерби между отбори от различни държави?Не сте наясно какво означава дерби! Рейтинг: 1 5

Domakin (Гост)
23 август 2019 | 08:50

Opredeleno ti ne si nqsno Рейтинг: 3 2

НКВ (Гост) 1 отговор
23 август 2019 | 00:16

Браво момчета! Продължаваме да се надяваме за групите в ЛЕ! 1 мач да устискаме на Молиню поне равенство и сме в групите! Рейтинг: 9 1

BKH (Гост)
23 август 2019 | 10:38

Няма какво да се устисква. Вълците са по-добрият отбор и ще победят и в Англия! Рейтинг: 3 0

Лига Европа

УЕФА обяви Кешерю за №1 в Лига Европа, двама от Лудогорец са в идеалния тим 20 септември 2019 | 13:53
Каква вечер в Разград! Лудогорец помете ЦСКА (Москва) с пет гола за едно полувреме! (видео+снимки) 19 септември 2019 | 23:52
Всички резултати и голмайстори в Лига Европа 19 септември 2019 | 23:55
Марселиньо: Голям мач и голяма победа 20 септември 2019 | 00:11
Лорис Кариус се извини за загубата от тима на Божиков 20 септември 2019 | 03:41
Бивш играч на Спартак (Москва): В ЦСКА подцениха Лудогорец 20 септември 2019 | 12:11
Станислав Генчев: На почивката казах, че можем да вкараме 2-3 гола! Гоним излизане от групата 20 септември 2019 | 00:08
Най-голямата българска победа в групи от евротурнирите 19 септември 2019 | 23:50
Автогол на Божиков не спъна устремен Слован - Бешикташ преклони глава, Уулвс загуби вкъщи 20 септември 2019 | 00:02
"Вълците" разпокъсаха Истанбул Башакшехир за едно полувреме 20 септември 2019 | 00:19
Още едно признание от УЕФА към Лудогорец 20 септември 2019 | 18:50
Газаев: Загубите на ЦСКА Москва и Краснодар са удар по имиджа на руския футбол 20 септември 2019 | 11:54
Дивеев се извини на феновете след разгрома в Разград 20 септември 2019 | 11:29
Огромна радост в съблекалнята на Лудогорец (снимка) 20 септември 2019 | 10:32
Кешерю е номиниран за играч на кръга в Лига Европа 20 септември 2019 | 06:24
Гончаренко: Загубата от Лудогорец не е трагедия 20 септември 2019 | 01:54
ЦСКА Москва с антирекорд в Лига Европа 20 септември 2019 | 01:29
Босът на "орлите": Това е моят Лудогорец! 20 септември 2019 | 00:41
Лукоки: Бихме 5:1, но мачът не беше лесен 20 септември 2019 | 00:32
В Русия: Позор, не ви ли е срам? 20 септември 2019 | 00:26