Отлично начало, смразяващ ендшпил и щастлив край - Лудогорец отново е в групите на ЛЕ! (видео+снимки) 29 август 2019 | 23:08
Отборът на Лудогорец се класира за четвърти път в историята си за груповата фаза на Лига Европа. "Орлите" отстраниха словенския Марибор в плейофите на надпреварата, след като завършиха 2:2 при гостуването на стадион "Лютский върт". Първатa среща в България бе приключила 0:0 и така с головете си на чужд терен разградчани отново са в групите.
Мачът започна отлично за играчите на Станислав Генчев и на почивката те водеха с 2:0 след попадения на Марселиньо и Клаудиу Кешерю. След почивката обаче подцениха съперника и позволиха да им бъдат отбелязани две попадения. Последните минути на срещата бяха доста драматични, но до пълен обрат не се стигна.

Станислав Генчев заложи на вратата на Пламен Илиев и пред него в отбрана бяха Антон Недялков, Рафаел Форстър, Козмин Моци и Сисиньо. В халфовата линия действаха Абел Анисе и Стефан Баджи, а малко по-напред от тях - Марселиньо. По двете крила - Вандерсон и Жоржиньо, а в атака пък бе Клаудиу Кешерю.

Срещата започна с превъзходство на Лудогорец, докато домакините разчитаха на контраатаки. Първият точен удар към вратата на словенците дойде в 14-ата минута, като Ваднерсон не затрудни особено Кенан Пирич.

В 16-ата минута се стигна до любопитна ситуация. Форстър при опита си да изчисти топката я изпрати извън пределите на стадиона. Само минута по-късно обаче резултатът бе открит от българите. Марселиньо получи топката в наказателното поле вляво на атаката и с отличен удар не остави шансове на стража.

В 25-ата минута Лудогорец получи правото да изпълни дузпа. Сисиньо финтира двама футболисти на Марибор и бе изритан в наказателното поле. Съдията се забави няколко секунди с решението си, но в крайна сметка посочи бялата точка. Зад топката застана Кешерю и удвои, въпреки че Пирич бе близо да отрази удара.
В 35-ата минута дойде най-чистото положение за домакините през първата част. Рок Кронаветер се оказа на стрелкова позиция сам срещу Илиев, но силният му шут излезе в аут покрай гредата.

В даденото от съдията продължение на първата част домакините имаха претенции, че Пламен Илиев е играл с ръка извън наказателното си поле, след като стражът излезе да пресрещне една дълга топка в близост до тъч линията. Съдията обаче не чу оплакванията на словенците и не отсъди нищо.

Втората част започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата с цел да се опитат да се доближат до обрата. Марибор обаче така и не се приближаваше застрашително до вратата на Илиев. Така обаче се стигна до 65-ата минута. Тогава появилият се като резерва Маркос Таварес се озова на чиста позиция сам срещу вратаря и успя да прати топката покрай Илиев за 1:2.

Шест минути по-късно резултатът вече беше 2:2. При едно центриране от пряк свободен удар на Ванац Пожег топката не бе засечена от никого, което обърка Илиев и кълбото влетя в мрежата му за изравняването.
В последните минути играчите на Марибор се настаниха в половината на Лудогорец, но натискът им бе по-скоро хаотичен. Домакините залагаха основно на центрирания към вратата на Илиев. Защитата на българите бе концентрирана достатъчно, за да не допусне попадение и така въпреки драматичните последни моменти Лудогорец се поздрави с крайния успех.

МАРИБОР - ЛУДОГОРЕЦ 2:2
0:1 Марселиньо (17)
0:2 Кешерю (26-д)
1:2 Таварес (65)
2:2 Ванцаш Пожег (71)

Марибор: 13. Пирич, 22. Милец, 31. Ивкович, 55. Перичич, 28. Вилер, 5. Връховец, 8. Крету, 27. Мешанович, 7. Кронаватер, 77. Пожег, 11. Захович

Лудогорец: 23. Илиев, 3. Недялков, 90. Форстър, 30. Моци, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 12. Анисе, 17. Жоржиньо, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

Tavares Tavares9 Драгош Григоре21 Драгош Григоре
90' Жоржиньо  Жоржиньоизлиза
Драгош Григоре  Драгош Григоревлиза
89' Рафаел Форстър  Рафаел Форстържълт картон
Alexandru Cretuизлиза Alexandru Cretu  87'
Andrej Kotnikвлиза Andrej Kotnik
Denis Klinarжълт картон Denis Klinar
85' Марселиньо  Марселиньоизлиза
Якуб Шверчок  Якуб Шверчоквлиза
Rudi Pozeg Vancasгол Rudi Pozeg Vancas  72' Сисиньо  Сисиньожълт картон
69' Клаудиу Кешеру  Клаудиу Кешеруизлиза
Denis Klinarвлиза Denis Klinar
39' Антон Недялков  Антон Недялковжълт картон
34' Козмин Моци  Козмин Моцижълт картон
Spiro Pericicжълт картон Spiro Pericic  26' Клаудиу Кешеру  Клаудиу Кешерудузпа
17' Марселиньо  Марселиньожълт картон
Марселиньо  Марселиньогол
17'
Марселиньо
26'
Клаудиу Кешеру
Tavares
65'
Rudi Pozeg Vancas
72'

30 август 2019 | 11:49

Селлам, Домус ага. Благодаря и на 3те ни фенове - Ибрям, Расим и Сали. Рейтинг: 7 10

30 август 2019 | 11:18

Генчев сбърка с тактиката и за малко не го духна.Отбора играеше добре и второтополувреме трябваше да продължи да натиска и ги държи далеч от Илиев.Марсо трябваше да го смени,защото се измори,но Битон ако беше влязъл щеше да бави играта и да дътжи топката в средата на терена.Кешеру държеше 2-ма протиеника и с излизането му се освободиха и подсилиха средата си.С вкарването на Дяков и Григоре, Генчев им каза дърпаите се назад и вкарайте вълка в кошарата.Грешка,след грешка,но добре,че всичко свърши добре. Рейтинг: 17 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Добър анализ! (Гост)

Рейтинг: 7 0

Честен (Гост) 419 отговор
30 август 2019 | 10:46

За влизането в Лига Европа всеки български отбор от А група ще получи от УЕФА по 60 000 Евро - тримесечни заплати на всички без ЦСКА, ФК Левски и Лудогорец. Питайте Венци, той решава сега 50 % от проблемите на Славия. Играе само с българи и спестява от агенти. Рейтинг: 13 0

Полуръста Фродо (Гост) 418 отговор
30 август 2019 | 10:41

"Сърцето ми е оранжево, душата-люлякова". Рейтинг: 8 4

Bayern_1 фен на: --- 417 отговор
30 август 2019 | 10:40

След почивката имах чувството, че тренерът е пуснал Славия... Много рано се видяха от Лудогорец в групите, та трябваше да се разходим всички по ръба на бръснача! Пожелавам им късмет в жребия, а на Марселиньо 1-2 подобни проблясъка срещу бледоликите! Рейтинг: 22 1

30 август 2019 | 10:22

Още ни боли дупарата от зОря, но пък снощи по тв на мача на Лудогорец ни пуснаха Заря Рейтинг: 17 2