Уулвс довърши Торино и записа шеста победа от шест мача в Лига Европа (видео) 29 август 2019 | 23:35
Уулвърхамптън си заслужи правото да играе в групите на Лига Европа, след като постигна втора победа над Торино - този път с 2:1, в плейофния кръг на надпреварата. Преди "седмица" вълците спечелиха с 3:2 в Италия, а днес не изпуснаха контрола в този сблъсък и отново се поздравиха с успех. Раул Хименес (30') откри резултата на "Молиню" през първата част. След почивката Андреа Белоти (57') изравни, но секунди след това Леандер Дендонкер набързо уби надеждите на "биковете" за обрат.

Нуно Еспирито Санто бе направил четири промени в сравнение двубоя с Бърнли през уикенда. Хесус Валехо, Адама Траоре, Ромен Саис и Леандер Дендонкер започнаха. Една беше корекцията за "вълците" пък спрямо мача в Торино. Джонатан Кастро се завърна сред титулярите. Кристиан Ансалди пропусна двубоя за гостите заради контузия. Ола Аина започна за Торино. Кевин Бонифаци и Томас Ринкюн също стартираха.

Торино опита да започне агресивно на "Молиню", като гостите владееха повече топката, но въпреки това отново те допуснаха първи гол. Това се случи в 30-ата минута, когато Адама Траоре, който изтормози италианската отбрана и в двата мача, проби на скорост отдясно и центрира към близката греда, където Раул Хименес изпревари своя пазач и засече за 1:0.

В 58-ата минута Торино върна за миг известни надежди за обрат, след като Белоти изравни резултата. Нападателят се придвижи добре и засече с глава перфектно центриране на Басели от фаул. Още в ответната атака обаче Уулвс възстанови преднината си. Удар на Жота рикошира в гредата, а Дендонкер направи добавка - 2:1.
До края и двата отбора имаха положения, които обаче така и не успяха да реализират. Така "вълците" записаха шеста победа от шестте мача, които до момента отборът изигра в Лига Европа.

Педро Нетовлиза Педро Нето
82' Симоне Дзадза  Симоне Дзадзаизлиза
Винченцо Милико  Винченцо Миликовлиза
Диого Жотаизлиза Диого Жота  81'
Патрик Кутроневлиза Патрик Кутроне
72' Томас Ринкон  Томас Ринконизлиза
Суалихо Мейте  Суалихо Мейтевлиза
70' Ола Аина  Ола Аинаизлиза
Алекс Беренгер  Алекс Беренгервлиза
63' Глейсон  Глейсонжълт картон
Леандер Дендонкергол Леандер Дендонкер  59'
58' Андреа Белоти  Андреа Белотигол
49' Саша Лукич  Саша Лукичжълт картон
Джонатан Кастрожълт картон Джонатан Кастро  45'
34' Даниеле Базели  Даниеле Базелижълт картон
0
4 Айнтрахт (Франкфурт) Айнтрахт (Франкфурт)
3
3 Борусия (Мьонхенгладбах) Борусия (Мьонхенгладбах)
Раул Хименес
30'
58'
Андреа Белоти
Леандер Дендонкер
59'

Добави коментар Коментари (3)

Пук (Гост) 3 отговор
30 август 2019 | 09:51

Милан много добре направиха, че се скриха от този турнир. Избегнаха поредното срамно отпадане. Рейтинг: 2 2

Lissa (Гост) 2 отговор
30 август 2019 | 01:27

П︆︆ос︆︆ет︆︆ет︆︆е н︆︆а︆︆й-д︆︆о︆︆б︆︆ри︆︆я с︆︆е︆︆к︆︆с са︆︆й︆︆т за за︆︆п︆︆о︆︆з︆︆на︆︆нс︆︆тв︆︆а >︆︆>︆︆> w︆︆w︆︆w.︆︆B︆︆r︆︆e︆︆d︆︆h︆︆o︆︆t.︆︆C︆︆o︆︆m Рейтинг: 0 1

НКВ (Гост) 1 отговор
29 август 2019 | 23:57

Браво момчета!!!! Играта не ме впечатли, но сме убийствено ефективни при положенията които създадем - почти всичко което е във вратата влиза. Успех в групите! Рейтинг: 1 0

Лига Европа

УЕФА обяви Кешерю за №1 в Лига Европа, двама от Лудогорец са в идеалния тим 20 септември 2019 | 13:53
Каква вечер в Разград! Лудогорец помете ЦСКА (Москва) с пет гола за едно полувреме! (видео+снимки) 19 септември 2019 | 23:52
Всички резултати и голмайстори в Лига Европа 19 септември 2019 | 23:55
Марселиньо: Голям мач и голяма победа 20 септември 2019 | 00:11
Лорис Кариус се извини за загубата от тима на Божиков 20 септември 2019 | 03:41
Бивш играч на Спартак (Москва): В ЦСКА подцениха Лудогорец 20 септември 2019 | 12:11
Станислав Генчев: На почивката казах, че можем да вкараме 2-3 гола! Гоним излизане от групата 20 септември 2019 | 00:08
Най-голямата българска победа в групи от евротурнирите 19 септември 2019 | 23:50
Автогол на Божиков не спъна устремен Слован - Бешикташ преклони глава, Уулвс загуби вкъщи 20 септември 2019 | 00:02
"Вълците" разпокъсаха Истанбул Башакшехир за едно полувреме 20 септември 2019 | 00:19
Още едно признание от УЕФА към Лудогорец 20 септември 2019 | 18:50
Газаев: Загубите на ЦСКА Москва и Краснодар са удар по имиджа на руския футбол 20 септември 2019 | 11:54
Дивеев се извини на феновете след разгрома в Разград 20 септември 2019 | 11:29
Огромна радост в съблекалнята на Лудогорец (снимка) 20 септември 2019 | 10:32
Кешерю е номиниран за играч на кръга в Лига Европа 20 септември 2019 | 06:24
Гончаренко: Загубата от Лудогорец не е трагедия 20 септември 2019 | 01:54
ЦСКА Москва с антирекорд в Лига Европа 20 септември 2019 | 01:29
Босът на "орлите": Това е моят Лудогорец! 20 септември 2019 | 00:41
Лукоки: Бихме 5:1, но мачът не беше лесен 20 септември 2019 | 00:32
В Русия: Позор, не ви ли е срам? 20 септември 2019 | 00:26